Beşiktaş’ta sağlıklı yemek için en hit mekanlar

Sağlıklı beslenme, artık tatsız tutsuz yemekler yemek anlamına gelmiyor. Birçok restoran ve kafe artık sağlık nedenleriyle diyet yapmak zorunda olan, ağır yemekler yiyip kilo almak istemeyen müşterilerine hizmet sunmayı tercih ediyor.

İlgili yazı: Maslak bölgesinde sağlıklı yemek ve içecekler için gidilebilecek mekanlar

İşte Beşiktaş’ın sağlıklı yemek tercihleri sunan mekanları:

Blended Greens

Blended Greens

Birlikte çalıştıkları yerel üreticilerden titizlikle seçtikleri yeşillikleri meyvelerle karıştırıp yeşil içecekler hazırlayan Blended Greens, bu içecekleri kapınıza kadar getirdiği gibi sizin gidip alabileceğiniz ve aynı zamanda sağlıklı lezzetleri tadabileceğiniz bir yere de sahip. Maçka’daki Blended Greens’in belki de en önemli özelliği sebzeleri liflerinden ayırmadan en doğal haliyle içecek haline getirmesi. Malum bu tarz sağlıklı içeceklerde sebzenin lifiyle birlikte tüketilmesi dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan. Blended Greens’e üye olarak da bu sağlıklı içeceklere sahip olabilirsiniz. Üyelik paketleri hakkında bilgi almak isterseniz web sitesine bir göz atın derim.

Adres: Vişnezade Mahallesi, Süleyman Seba Caddesi, Maçka Meydanı Sokak, No 28

Telefon: 0 212 236 29 80

Gastra Restaurant Pub

gastra

Adını Yunanca ‘tencere, güveç’ anlamına gelen Gastra’dan alan mekan, Beşiktaş’ın özellikle sağlıklı mekan konusunda son zamanlardaki en hit yerlerinden. Anadolu mutfağını alıp pub kültürüyle buluşturan Gastra’da yoğurttan şerbete birçok lezzet ev yapımı. Ciğer ezmesi, narenciyeli tavuk ve enginar fava mekanın en meşhur yemeklerinden.

Adres: Sinanpaşa Mahallesi, Altıntaş Sokak, No 17, Beşiktaş

Telefon: 0212 2610133 

Fıccın

Fıccın

Beşiktaş’ın da artık bir Fıccın’ı var. Fıccın’ı, özellikle Taksim’deki yerinden bilen bilir. Fıccın artık Beşiktaş Akaretler’deki yeni yerinde. Çerkes kültürüne göre hazırlanan ve her gün değişen ev yemekleri ile damakları şenlendiren Fıccın, aynı zamanda kahvaltı ve günün öğleden sonraki saatlerinde gelen açlık krizlerine alternatif olarak hazırladığı atıştırmalıkları ile ön plana çıkıyor. Fıccın, özel etkinlikleriniz ve davetleriniz için de aklınızda olabilir. Zira mekan toplu siparişler alıyor.

Adres: Vişnezade Mahallesi, Süleyman Seba Caddesi, No 32/1, Beşiktaş

Telefon: 0 212 988 15 46 dahili: 475 

Bhakti Cafe

bhakti cafe

İşte veganların çok seveceği bir yer: Bhakti Cafe. Mekan, özellikle Hint, vegan yemekleri konusunda oldukça iddialı; ancak burası sadece bir kafe değil, aynı zamanda yoga merkezi. Yani siz önce yoganızı yapıp, sonrasında sağlıklı yemekleri tadabilirsiniz. Çok yönlü mekanda arada sırada müzik dinletilerine de rastlarsanız sakın şaşırmayın. Bhakti Cafe de birçok mekan gibi taze ürüne önem veriyor. Mesela, domateslerini Yalova’daki özel çiftliklerinden getiriyor. Veganlar! Eğer doğum günü partinizi böyle tatlı bir vegan kafede kutlamak isterseniz, Bhakti Cafe’de vegan doğum günü pastası da sizi bekliyor.

Adres: Cihannüma Mahallesi, Bostancı Başı Sokak, No 20, Beşiktaş

Telefon: 0 212 327 87 14-0 553 493 43 57

Pınar Dumlupınar Özbek
Pınar Dumlupınar Özbek Yeme-içme ve mekan yazarı 1983 doğumluyum. Tek derdim; deneyimlemek ve paylaşmak! Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunuyum. 8 yıl Cumhuriyet ... Devam