Global Wellness Day’in Kurucusu Belgin Aksoy “Yılın İnsanı” Seçildi

Global Wellness Day Yaratıcısı Belgin Aksoy, Fransa’nın başkenti Paris’de, Fransa Enstitüsü’nde gerçekleşen özel davette, La Fédération des Professionnels du Bien-ētre tarafından “Personality of the Year – Yılın İnsanı” ödülüne layık görüldü.

2012’den bu yana düzenlenen ‘Soirée Label Qualité SPA-A 2019 isimli ödül töreninde; insani değerler, yaratıcılık ve inovasyon, güçlü etki ve mesleki vizyon gibi ana kriterler dahilinde; çevresine ilham veren, başarılı kişiler değerlendirmeye alınıyor.

Daha önce “Wellness Sektörünün Öncü Kadını” ve “En Etkili Spa Lideri” ödüllerine layık görülen Belgin Aksoy, “Personality of the Year – Yılın İnsanı” ödülüyle birlikte ezber de bozdu: Personality of the Year – Yılın İnsanı/Kişiliği” ödülü bu yıl ilk kez Fransız olmayan bir kişiye verildi.

‘Bir gün tüm yaşamınızı değiştirebilir.’

Belgin Aksoy, ödül teşekkür konuşmasında duygularını dile getirdi:

“Öncelikle French Spa Association Spa-A’ya ve GWD’yi Fransa’da destekleyen wellness profesyönellerine teşekkür ediyorum. İlk kez Fransız olmayan birine verilen bu ödülü kabul etmekten de gurur duyuyorum.

Global Wellness Day’in başarısını, yaptığımız her işe tüm kalbimizle inanmamıza borçluyuz. Her yıl Haziran ayının 2. Cumartesi günü kutlasak da GWD, yaşam boyu bağlılık gerektiriyor. “Bir gün tüm yaşamınızı değiştirebilir!” diyoruz, benimkini değiştirdi, milyonların yaşamını değiştirdi, sizlerin de desteğiyle değiştirmeye devam edecek.”

Türkiye’nin ilk destinasyon spası olan Richmond Nua Wellness Spa’nın da kurucusu olan Aksoy, daha önce de Global Wellness Day projesiyle 2016 yılında, dünyada wellness-spa sektörünün en prestijli ödülü olan “Wellness Sektörünün Öncü Kadını” ödülüne layık görülmüştü. Aksoy, aynı yıl ‘American Spa’ tarafından “En Etkili Spa Lideri” ödülünü aldı. Global Wellness Day, Uluslararası Spa Derneği’nin (ISPA) düzenlediği yarışmada İnsanseverlik Kategorisi’nde ‘İnovasyon Ödülü’ kazanarak uluslararası alanda etkisini kanıtladı.

İyi Yaşam Hareketi: Global Wellness Day 

Global Wellness Day, Belgin Aksoy’un başında bulunduğu İstanbul merkezli GWD İdari Ofisi liderliğinde, 86 Elçi, 23 Ana Destekçi ve 3 Danışman ile tüm dünyada, iyi oluş halinin sadece fiziksel ve ruhsal sağlıktan ibaret olmadığını, yaşlılar evini ziyaret etmekten, muhtaç insanlara gıda yardımı yapmaya, bir devlet okulunun duvarlarını boyamaktan, çevreyi korumak amacıyla hatıra ormanı oluşturmaya ve okullarda sağlıklı beslenmenin önemini yaymaya kadar birçok iyi adımın da tüm insanlığın sorumluluğu olduğuna dikkat çekiyor.

Belgin Aksoy’un Türkiye’de başlatıp yüzlerce ülkeye yaydığı Global Wellness Day, her yıl binlerce noktada milyonlarca kişi tarafından eş zamanlı olarak kutlanıyor. Dünyayı etkisi altına alan bir “wellness” – iyi yaşam hareketi olan Global Wellness Day, yaratıcısı Belgin Aksoy ve tüm dünyadan elçilerinin çalışmalarıyla birlikte İngiltere kraliyet ailesinden Oprah Winfrey’e, birçok fikir lideri ve ülkenin desteğini alarak etkisini güçlendirmeye devam ediyor.

Proje; bireyleri hedeflemenin dışında, tüm dünya ülkelerini, vatandaşlarının refahını sağlayacak gerekli uygulamaları hayata geçirerek, onları egzersiz, sağlıklı beslenme ve spiritüel öğretiler ışığında kendilerini yeniden keşfetme sürecine yönlendiriyor.
Belgin Aksoy’un hayata geçirdiği Global Wellness Day’in en önemli yanı tamamen gönüllülük esasına dayanıyor olması. Dünyanın dört bir yanında insanları fiziksel, zihinsel ve ruhsal anlamda daha iyi ve sağlıklı bir yaşama kavuşturmaya adamış kişiler ve kurumlar, hiçbir çıkar gözetmeden bu konuda toplumsal bir farkındalık yaratmaya çalışıyor.

Global Wellness Day’in daha iyi bir yaşam için hazırladığı “7 Adımlık Manifesto”su var. İyi yaşamı bir hayat tarzı haline getirmek için Global Wellness Day, insanların bu yedi basit adımı atmasını öneriyor. Önemli olan, hepsi olmasa bile bunların en azından birkaç tanesini düzenli olarak günlük hayatın bir parçası haline getirebilmek.

  • Bir saat yürüyüş yapın
  • Daha fazla su için.
  • Plastik şişe kullanmayın.
  • Doğal gıdalarla beslenin.
  • İyilik yapın.
  • Sevdiklerinizle aile yemeği yiyin.
  • Saat 22:00’de uyuyun.

İlginizi çekebilir:  Dünyayı değiştiren büyük yaşam hareketi: Global Wellness Day

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!