Bekarlar için Sevgililer Günü önerileri

İster Sevgililer Gününün yılın en romantik günü olduğunu düşünün, isterseniz büyük şirketler tarafından yaratılan bir tüketim sebebi olduğuna inanın, önümüzde bir gerçek var: Hafta sonuna denk gelen sevgililer günü telaşı… Etrafınızdaki neredeyse tüm çiftler bu günü kutlamak için yoğun bir hazırlık içinde. Bu durum bir bekar olarak belki sizi rahatsız ediyor ve içten içe bu duruma kızıyorsunuz. Peki bu durumda bütün gün battaniyenin altında saklanacak, mum yakıp romantik müzikler eşliğinde ağlayacak mısınız? Tabii ki hayır!

bekar

Flört gurusu Jennifer Frye “Yalnız geçirilen Sevgililer Günü’nün iç karartıcı ya da utanç verici olması gerekmez; eğer planınız buysa bir sevgiliniz olmadan da hayatta kalabilirsiniz.” diyor. Jennifer Frye’ın sevgililer gününü bunalıma girmeden geçirmek için verdiği tavsiyeleri sizlerle paylaşmadan önce sevgililer gününün neden bekarlar için o kadar da kötü olmadığına dair bir kaç neden sıralayalım.

  • Sevgiliniz için “mükemmel” hediye satın almak konusunda endişelenmenize gerek yok.
  • Pahalı bir restoranda harcayacağınız parayı düşünüp strese girmezsiniz.
  • Bekarlığınıza ve bunun nedenlerine odaklanarak bütün gününüzü geçirmek yerine, kendiniz sevmenize dair nedenlere kafa yorabilirsiniz. Sonuçta gün, sevgi günü ☺

Hele sizin gibi bekar arkadaşlarınız da varsa, keyfinize diyecek yok. Birlikte geçireceğiniz geceyi planlamaya şimdiden başlayın. Akşam yemeği, dans etmek, alışverişe gitmek, ya da film izlemek gibi birçok seçenek mevcut. Bunlar da sizi tam sarmadıysa, Flört gurusu Jennifer Frye’ın bekarlar için Sevgililer Günü önerilerine göz atabilirsiniz.

Sadece evde oturup kendinizi bunaltmayın: Diğer bekar arkadaşlarınızla bir araya gelerek moralinizi yüksek tutun. Birlikte yemek yapın, ilham verici bir film izleyin ya da aşkın saçmalığından konuşun. Veya o günü kendiniz ‘Bekarlar Günü’ ilan ederek bunu kutlayabilirsiniz.

Eğer bekar arkadaşınız yoksa, o günü kendiniz için ayırın: Eğlenceli bir şeyler yapın. Bir müzeye gidin, güzel bir öğle yemeği yiyin, alışverişe çıkın. Ama kendinizi ev işlerine ve sıkılmaya adamayın.

Romantik restoranlar ve barlardan kaçının: Buralarda karşılaşacağınız sahnelerden uzak durun.

Eğer varsa evcil hayvanınızı sevip öpün: Sonuçta sevgiliniz olsun ya da olmasın sevimli dostunuz size her daim sevgisini gösterip sizi mutlu ediyor. Siz de bu günde ona daha fazla sevginizi gösterebilirsiniz.

dogkiss

Kaynak: Science of Relationship 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!