BBC Earth’ün yeni belgeselleri için geri sayım başladı

BBC Earth’ün yeni belgeselleri Fishing Impossible ve What Planet Are You On? için zaman daralıyor! İki belgesel de, Extreme Weather: The Survivors belgeselinin de yayınlandığı ve BBC Wordwide Satın Alma Başkan Yardımcısı Julie Swanston’ın “En eğlenceli haliyle doğa tarihi.” diye tarif ettiği Earth Unglugged kuşağında izleyicileriyle buluşacak.

BBC Earth'ün yeni belgeselleri için geri sayım başladı
BBC Earth yeni belgeselleriyle dikkat çekmeye devam ediyor

Julie Swanston konuyla ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bu belgeseller, Earth Unplugged kuşağında yer vermek istediğimiz içeriği tam olarak yansıtıyor; yüksek tempolu, maceralı, sıra dışı karakterlerin yer aldığı ve doğa bilime yepyeni bir bakış açısı kazandıran birinci sınıf yapımlar. Dünya geneline hitap eden, cezbedici ve sınırları zorlayan televizyonculuk budur.”

2015’in ilk aylarında Türkiye’nin yanı sıra Kuzey ülkeleri, Polonya, Romanya, Macaristan ve Slovenya’da yayına başlayan ve bu ülkelerdeki başarı grafiğini giderek yükselten BBC Earth, eylül ayından itibaren Latin Amerika ve Güney Afrika’da, Ekim ayından sonra ise Asya’da da izlenebilecek.

ITV ve ITV4 ortaklığında çekilen Fishing Impossible ile Channel 5 iş birliğiyle hazırlanan Extreme Weather: The Survivors belgesel dizilerinin uluslararası dağıtımcısı, Birleşik Krallık ve İrlanda hariç, BBC Worldwide. BBC Worldwide aynı zamanda What Planet Are You On? belgeselinin de uluslararası dağıtımcısı.

Fishing Impossible

Fishing Impossible belgesel dizisinde, imkansızın peşindeki bir grup balıkçıyı izliyoruz. Bildiğimiz olta ve misina ile tutulması mümkün olmayan, kimileri fazla kurnaz ya da hızlı olan, ekstrem koşullarda ve tehlikeli bölgelerde yaşayan tuhaf ve olağanüstü deniz canlılarını avlamaya çalışıyorlar! Bu canlıları avlamak için balıkçıların yerel av yöntemlerini öğrenmeleri, tüm bildiklerini bir kenara koymaları ve ele ele verip yaratıcılığın sınırlarını zorlamalı gerekiyor.

ITV ve Alaska ortaklığında çekilen 10 bölümlük belgesel dizisinin baş yapımcılığını BBC Earth adına Hannah Demidowicz, Alaska adınaysa Chris Fouracre üstlendi.

What Planet Are You On?

Bu belgesel, doğa bilimleriyle ilgili ezberleri bozuyor! BBC’nin en değerli hazinelerinden olan BBC Earth prodüksiyonları, gezegenimizin hikayelerini yeniden, farklı bir bakış açısıyla ve eğlenceli bir biçimde aktarıyor. Dijital çağ için birinci sınıf bir belgesel!

25’er dakikalık 10 bölümden oluşan bu dizinin BBC Worldwide adına baş yapımcısı Kirsty Hanson, Earth Productions adına ise Katie Brosnan.

Extreme Weather: The Survivors

Darlow Smithson yapımcılığını üstlendiği, 48’er dakikalık altı bölümden oluşan, BBC Earth ve Channel 5 iş birliğiyle hazırlana bu belgesel dizisinde, dünyanın dört bir yanında ekstrem hava koşullarına tanıklık eden İngilizlerin hikayeleri anlatılıyor.

Son 10 yıl dünya için zor geçti: Tarihin en büyük tayfunu yeryüzünü vurdu, şimdiye dek görülmemiş şiddette bir Atlantik kasırgası yaşandı, olağanüstü büyüklükte bir tipi Himalayalar’ı kasıp kavurdu. Ve tüm bu ekstrem hava koşulları an be an kameraya kaydedildi! Extreme Weather’da dünyayı dolaşırken acımasız hava koşullarının kurbanı olan gezginlerin nefes kesen hikayelerini dinleyip bu esnada çektikleri akıl almaz görüntüleri izlerken, fırtına bilimciler bu insanların nasıl mucizevi bir şekilde hayatta kalabildiklerini açıklıyor.

Belgeselin baş yapımcıları BBC Worldwide adına Kirsty Hanson Darlow Smithson adına Emily Dalton ve Erika Dodd. Birleşik Krallık dağıtım hakları Channel 5’e ait. Global dağıtım hakkı ise, Birleşik Krallık ve İrlanda hariç, BBC Worldwide’e ait.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!