Bayramın tadını keyifle çıkarmanıza yardımcı olacak sağlıklı ve lezzetli öneriler

Bayram demek, kalabalık demek, tadına doyulmayan lezzetli sofralar demek… Dolayısıyla bayram tatilinde beslenme rutinlerimiz biraz değişebiliyor. Çoğu zaman, anın keyfiyle de birleşince oturduğumuz kalabalık sofralara uyum sağlıyor, uzatılan böreği alıyor, ikram edilen tatlının tadına mutlaka bakıyoruz. Peki bayram tatilinde beslenme rutinlerinizin olabildiğince az dışına çıkmak ve daha sağlıklı beslenmek mümkün mü?

Bayramda yenilen aile yemekleri bir ritüeldir çoğu kişi için. Ancak beslenme rutininizin dışına çıkmak, hele ki Ramazan ayı sonrası, bedeninizde ağırlaşma, yorgunluk, fazlalık ve huzursuzluk gibi şeylere yol açabilir. Fakat bundan korunmak ya da en aza indirebilmek; evet, mümkün. Uplifers olarak, bayram tatili boyunca daha sağlıklı beslenmeyi tercih edenlere birkaç önerimiz var:

Yeni nesil bayram şekeri: Taze, katkısız, vegan barlar 

Bayramlarda sağlığımız için en büyük tehditlerden biri, durmadan önümüze getirilen birbirinden iştah açıcı tatlılar. Hele ki normal zamanlarda tatlı tüketmeyen biriyseniz bir anda midenize yapacağınız yüklenme, küçük rahatsızlıklar yaşamanıza yol açabilir. Ancak bunun bir çözümü var. Katkısız meyve barlarıyla Rawsome, yemekten sonraki tatlı ihtiyacınızı karşılarken, sağlığınızı korumanıza da yardımcı olacak. Böylece sevdiklerinizle “tatlı yiyip, tatlı konuşurken” içiniz rahat olacak…

Çaydan vazgeçemeyenlere yeni tatlar: Fonksiyonel bitki çayları 

Güzel bir yemek sonrası sıcak aile sohbetlerine eşlik eden sıcak bir çaydan güzel ne olabilir? Ancak gelin bu bayram, bu keyifli ritüele sağlıklı bir dokunuş katın. Herby fonksiyonel bitkisel çaylarıyla size doğanın zenginliklerini tek bir fincanda sunuyor. Bir bayram yemeği sonrası yavaşça mutfağa gidin, yanınızda götürdüğünüz Herby çayları hazırlayın ve ailenin her bir üyesine başka bir çeşidini deneterek bayram sohbetlerinize küçük bir eğlence ve yenilik katın.

Sevdiklerinizle birlikte keyifli bir bayram kahvaltısı: Ege’den gelen doğal lezzetler 

Gelelim uzun soluklu bayram kahvaltılarına. Erken kalkılan bayram sabahlarında, tüm aileyle bir araya gelinip, el birliğiyle hazırlanan güzel sofralarda, bitmek bilmeyen sohbetlerle edilen kahvaltıları kim sevmez?  Zaten bayramı bayram yapan en keyifli anlar bu anlar değil mi?

Siz de bu kahvaltıları hem kendiniz hem de sevdikleriniz için sağlıklı ve lezzetli  tercihlerle taçlandırın. Ege’nin en benzersiz lezzetlerini, en özenilmiş ve korunmuş halleriyle sofralarınıza getiriyor.

Güzel sohbetlerin en yakın arkadaşı: Dünyanın en lezzetli kahve çekirdekleri 

Kahve keyfi olmadan bayram oturması olur mu hiç? Kısa bayram ziyaretlerinde de, yemekli bayram davetlerinde kahvenin yeri mutlaka vardır. O mutfaktan mis gibi kahve kokuları gelmeden, içimiz rahat etmez adeta. Türk kahvesinin yeri ayrı tabii ancak yeni tatlar denemekten de zarar gelmez değil mi?

Kahhve.com’un dünyanın her bir yanından sizin için özenle seçip bir araya getirdiği birbirinden lezzetli aromalara sahip kahve çekirdekleri, bu bayram sevdiklerinizle geçirdiğiniz en keyifli anlara ve kahkahalara eşlik etmek için sizin tarafınızdan keşfedilmeyi bekliyor…

Bayram boyunca enerjisini hiç kaybetmek istemeyenlere: Doğal meyve shotları 

Yedik, içtik, gezdik… Peki tüm bunların bıraktığı tatlı yorgunluğu üzerimizden nasıl atacağız? Bayram tatili sırasında ve sonrasında enerji düşüşünü ve halsizliği önlemek adına sizin için güzel bir önerimiz var. Juitox, sizler için hazırladığı katkısız meyve suları ve shotlarla enerji düşüşü yaşadığınız, kendinizi yorgun, halsiz ve uykusuz hissettiğiniz anlarda yardımınıza koşacak. Size de sevdiklerinizle geçirdiğiniz uzun saatlerin ve keyifli sohbetlerin tadını çıkarmak kalacak.

 

Siz de bayram tatilinizi sağlıklı bir şekilde geçirmek, işe geri dönerken kendinizi dinç ve taze hissetmek istiyorsanız Uplifers Wellness Shop‘u ziyaret edebilirsiniz.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!