Baştan çıkarma sanatı: Karşı konulmaz olmanın yolları

Bu Önerileri Yaparak Karşı Konulmaz Olun!
Bu Önerileri Yaparak Karşı Konulmaz Olun!

Biriyle buluştuğunuzda onu asıl etkileyen şeyin ne olduğunu biliyor musunuz? Ne giydiğiniz mi? Nasıl konuştuğunuz mu? Yoksa kendinize olan güveniniz mi? Aslında hepsi.

Uplifers olarak, baştan çıkarma  sanatını öğrenme yolunda, baştan çıkarıcı Dita Von Teese’in önerilerinin faydalı olacağını düşündük.

Hazırlıklı olun

Başkalarını etkileyebilmenin yolu, kendinizi etkilemekten geçer. Siz kendinizi beğenmiyorsanız ya da baştan çıkarıcı bulmuyorsanız, başkalarının sizi öyle görmesi pek de mümkün değil. Kendinizi iyi hissettiğiniz şekilde davranarak pratik yapmak, kendinize olan güveninizi ve dolayısıyla çekiciliğinizi de arttırır.

Ayrıca, giydiklerinize dikkat etmek, parfüm kullanmak ve iç çamaşırlarınıza özen göstermek; beklediğiniz an geldiğinde, bir adım önde olmanızı sağlar.

Kendiniz olun

Kendiniz olmak, baştan çıkarıcı olabilmenin en önemli kurallarından biri. Mesela iç çamaşırınızı seçerken sormanız gereken soru; “O hangisini sever?” değil, “Hangisini giymek istiyorum?” olmalı. Çünkü sahip olduğunuz doğal ve çabasız çekicilik, erkekler üzerinde her zaman daha etkilidir.

“Seksi olmaya çalışmanız ya da rol yapmanız, karşınızdakini etkilemesinin aksine, heyecanını kaçırır.” diyor Teese. Ona seksi görünmeye çalışmak yerine, kendinizi iyi hissetmeye odaklanın.

Bu Önerileri Yaparak Karşı Konulmaz Olun!
Bu Önerileri Yaparak Karşı Konulmaz Olun!

Ne giymeli?

Randevular söz konusu olduğunda, bu, eskimeyen sorulardan biridir.Hatlarınızı ortaya çıkaran, teninizi çok fazla göstermeyen, diz altı bir elbise Dita’ya göre ideal. Unutmamanız gereken en önemli kural ise, dekoltenizin tek bir yerde olması gerektiği.

İlk izlenim her zaman çok önemli. Giydiklerinizin yanlış bir izlenim bırakmasına izin vermeyin. Daha sade parçalar tercih ederek, yüzünüzün güzelliğini ortaya çıkarın. Çok renkli olmak yerine, size yakıştığından emin olduğunuz renkleri tercih edin.

 

Doğru kelimeler

Konuşma tarzınız ve seçeceğiniz kelimeler, iletişiminizi ve kuracağınız ilişkiyi şekillendirecektir.

Hangi kelimeleri kullanmanız ya da nelerden kaçınmanız gerektiği sorusunun kesin bir cevabı yok. Çünkü iki kişi arasındaki kimya çok farklı olabileceği için, ilişkilerde kullanılan dil de çok değişkendir. Ancak birlikteyken aranızdaki çekimin ne yönde geliştiğini göz önünde bulundurmak, bu konuda en büyük yardımcınız olacaktır. Eğer romantik bir şeyler filizeniyorsa, daha romantik sözcükler seçmeye özen göstermelisiniz. Eğer onu cinsel olarak da etkilemek istiyorsanız, kulağına baştan çıkarıcı sihirli sözcüklerinizi fısıldayabilirsiniz.

Vücut dili önemli

Konu baştan çıkarmaya geldiğinde, en önemli konu belki de vücut dilinizi nasıl kullandığınız. Karşınızdakine vermek istediğiniz mesajı, davranışlarınızla da belli etmelisiniz. Eğer onu gerçekten istiyorsanız, yakın olmaya özen gösterin, gözlerinin içine bakın ve küçük dokunuşlardan çekinmeyin.

Doğru titreşimleri verdiğinizde, karşı taraf mesajı alacaktır.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!