Bahar aylarında tercih edebileceğiniz en iyi kadın parfümleri

Günler hızla akıp geçiyor. Daha 2017’ye kalan günleri sayarken, senenin ilk ayları göz açıp kapayıncaya kadar geçip gitti bile.

Soğuk ve karanlık kış günleri, yerini yavaş yavaş ılık ve güneşli bahar günlerine bırakıyor. Doğa uyanmaya başlıyor. Çiçeklerin açacağı, etrafın yeşilliklere dolacağı günler çok yakında. Doğa kedini yenilerken, mağazaların vitrinleri, moda trendleri de bunun gerisinde kalmıyor elbet. Birçok moda markası, aylar öncesinden hazırladığı bahar koleksiyonlarını bir bir görücüye çıkarmaya başladı.

Moda ve yeni koleksiyon denince, parfümleri de unutmamak gerek. Bahar gelirken artık kış aylarının baharatlı ve yoğun kokularından vazgeçip, biraz daha ferah kokulara yönelebilirsiniz. İşte size bahar aylarında tercih edebileceğiniz 2017’nin en iyi kadın parfümleri:

1. Derek Lam 10 Crosby Silent St. Eau de Parfum

Yumuşak, çiçeksi ve ferah bir koku arayanlar için çiçeksi ve beyaz musk notalarıyla vazgeçilmez bir parfüm.

Bahar aylarında tercih edebileceğiniz en iyi kadın parfümleri

2. Atelier Cologne Clémentine California Cologne Absolue Pure Perfume

Tatlı ve limon notalarının yanı sıra ardıç ve mandalinanın yeşil notalarıyla birleşen bu koku, anason, biberiye ve sandal ağacının sıcak notaları üzerinde yayılıyor.

02 parfüm

3. Jo Malone Peony & Blush Suede Cologne

Şakayık, kırmızı elma, yasemin, gül ve şebboy çiçeğinin karışımından oluşan bu parfüm, adeta bir çiçek buketi gibi.

4. Yves Saint Laurent Black Opium Floral Shock Eau de Parfum

Black Opium serisine yeni katılan bu koku kahve ve vanilyanın, gardenya ve portakal çiçeği notalarıyla buluşmasından oluşuyor.

04 parfüm

5. Tom Ford Private Blend Cafe Rose Eau de Parfum

Gül kokusu seviyorsanız, bu parfümden vazgeçemeyeceksiniz. Reçine, sandal ağacı ve paçulinin gül ile buluşmasına hayran olabilirsiniz.

6. Commodity Rain

Hafif bir koku arayanlar için nilüfer, mine çiçeği, şebnem ve yaseminin narin bir buluşmasından oluşuyor. Yağmurlu havada bir çiçek bahçesinde yürüyormuş gibi hissedeceksiniz.

06 parfüm

7. Kiehls Musk Eau de Toilette Spray

Limonsu ve çiçeksi notaların karışımından oluşan parfüm; beyaz paçuli, musk ve tonka fasulyesiyle birlikte sıcak bir bitiş sunuyor.

07 parfüm

8. Escada Agua del Sol

Meyve kokusu sevenler için muhteşem bir seçim. Sınırlı sayıda üretilen parfümde mandalina, kayısı ve sandal ağacı notalarını hissedeceksiniz.

08 parfüm

9. Hermes 24 Faubourg Perfume for Women

Üst notalarında beyaz çiçekler ve odunsu notalar, sıcak vanilya ve amberle birlikte klasik ve topraksı bu koku, kalıcılığıyla da öne çıkıyor.

Bahar aylarında tercih edebileceğiniz en iyi kadın parfümleri

10. Chanel No 19 Eau de Parfum Spray

Bir Chanel parfüme sahip olmak kolay olmayabilir ancak ondan vazgeçmek de o kadar kolay değil. Yeşil çiçekler, odunsu notalar, yasemin, gül, iris, ylang ylang, sandal ağacı ve yosunun zengin karışımından oluşan bu koku, bahar ayları için vazgeçilmez bir seçenek.

Bahar aylarında tercih edebileceğiniz en iyi kadın parfümleri

Kaynaklar:
Top101news
Brostrick

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!