Bağışıklık sistemine destek üçlünün en etkili formu Lipozomal C, D3, Çinko ile kışa hazırsın

Modern yaşam tarzı, günümüzde sağlıklı beslenme alışkanlıklarına zarar verebiliyor ve vücudumuzun ihtiyaç duyduğu önemli besin maddelerini almamıza engel olabiliyor. Hızlı yaşam temposu, fast food alışkanlıkları, stres, zaman yetersizliği gibi faktörlerin yanı sıra toprak kalitesinin düşmesi, kimyasal tarım ürünlerinin kullanılması ve dolayısıyla üretilen gıdaların besleyici değerinin azalması, önemli besin maddeleri eksikliği yaşamımıza zemin hazırlıyor, bu da çeşitli sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına, bağışıklık sisteminin zayıflamasına ve yaşam kalitesinin düşmesine neden olabiliyor.

Bu durumda gıda takviyeleri sağlığımızı ve yaşam kalitemizi koruma ve iyileştirme konusunda ciddi bir rol üstleniyor. Ve vücudumuzun eksikliğini yaşadığı besin maddelerini alabilmek için en başta bağışıklık sistemini güçlendirmekte çok yönlü etkileri olan Vitamin C, Vitamin D3 ve Çinko takviyesi gerekiyor.

Vitamin C, Vitamin D3 ve Çinko

Daha sağlıklı bir yaşam, güçlü bağışıklık sistemi ve yüksek yaşam kalitesi için en önemli olan gıda takviyelerinin başında gelen Vitamin C, Vitamin D3 ve Çinko neden önemli ve ne gibi etkileri var, yakından keşfedelim:

C Vitaminin sağlık üzerindeki etkileri

C vitamini veya diğer bir adıyla askorbik asit suda çözünen bir vitamin türüdür. Aynı zamanda güçlü bir antioksidandır. Sağlık açısından en önemli katkıları ise şöyledir:

 • Serbest radikallerin ve toksinlerin zararlı etkilerinden korur.
 • Soğuk algınlığının süresini kısaltır.
 • Bağışıklık sistemine katkı sağlar.
 • Kolajen sentezini uyarır ve yaraların iyileşmesini hızlandırır.
 • Demir emilimini arttırır.
 • Yoğun fiziksel egzersiz sırasında ve sonrasında bağışıklık sisteminin normal fonksiyonunun korunmasına katkıda bulunur.
 • Yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına destek olur.

Vücut, normal fizyolojik fonksiyonlar için C vitaminine ihtiyaç duyar. Dolayısıyla C vitamini eksikliğinde oluşabilecek sağlık sorunlarının önüne geçmek ve daha sağlıklı, yüksek kaliteli bir yaşam sürmek için C vitamini takviyeleri büyük önem taşır.

D Vitamini nedir, faydaları nelerdir?

Yağda çözünen vitaminlerden biri olan D vitamini, kalsiyum ve fosfat metabolizmasının düzenlenmesinde önemli rolü ve hormonların öncüleri olan kolekalsiferol (D3 vitamini) ve ergokalsiferolün (D2 vitamini) ortak adıdır. D vitaminin faydaları arasında şunlar yer alır:

 • Bağışıklık sistemini destekler.
 • Osteoporozun önlenmesine katkı sağlar.
 • Akut solunum yolu enfeksiyonlarını önler.
 • Depresyon riskini azaltır.

D vitaminin önemli bir kısmı vücutta sentezlenebilir, ancak eksikliğinde çeşitli sağlık sorunlarına zemin hazırlayacağından takviye olarak alınması önemlidir.

Çinko neden önemlidir?

Çinko, vücut için gerekli olan önemli minerallerden biridir. Demirden sonra en çok bulunan ikinci eser elementtir. 300’den fazla enzim yapısında, enerji, karbonhidrat, protein, yağ ve nükleik asit metabolizmasında görev alan çinko:

 • DNA ve protein sentezinde,
 • Büyüme ve gelişmede,
 • Sağlıklı bağışıklık sisteminde,
 • Nöro-davranışsal gelişimde,
 • Üreme fonksiyonlarında,
 • Doku oluşumunda önemli rol oynar.

Çinko eksikliğinde ise önemli semptomlar görülür. Bunlar; bağışıklığın zayıflaması, saç dökülmesi, cilt kuruluğu, hafıza sorunları, ishal, enfeksiyonlar ve iştahsızlık gibi sağlık sorunlarıdır. Dolayısıyla başta bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde kritik bir rol üstlenen çinko aynı zamanda:

 • Solunum yolu enfeksiyonlarının önlenmesinde,
 • Saç, tırnak, cilt sağlığının iyileştirilmesinde,
 • Bilişsel fonksiyonların desteklenmesinde,
 • Üreme sağlığında,
 • Enfeksiyon ve yara iyileşmesinin desteklenmesinde oldukça etkilidir.

Çinko, vücut tarafından üretilmez, dışarıdan alınması gerekir. Bu noktada, Çinko içeren takviyelerin önemi yadsınamaz bir şekilde ortaya çıkmaktadır.

Tek takviye ile üçlü etki: Lipozone Vitamin C, Vitamin D3 ve Çinko

Vitamin C, Vitamin D3 ve Çinko, yukarıda da bahsedildiği gibi ayrı ayrı sağlık açısından oldukça geniş çaplı faydalara sahip olsa da yapılan bilimsel araştırmalar bu üç takviyenin bir arada kullanılmasının sinerjik etkileri olduğunu açığa çıkarıyor.

Diğer bir deyişle, birlikte kullanıldıklarında ayrı ayrı kullanımlarında gösterdikleri etkiden çok daha fazlasını gösteriyorlar. Bu da üçünü bir arada içeren takviyelerin önemini ortaya çıkarıyor. Lipozone Vitamin C, Vitamin D3 ve Çinko Takviye Edici Gıda, her 5 ml İçerisinde 1000 mg Vitamin C, 25 µg (1000 IU) Vitamin D3 ve 15 mg Çinko içeriyor. C Vitamini, D vitamini ve Çinko, bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunuyor.

Lipozom teknolojisi sayesinde etken maddelerin emilimi ve etkinliği artıyor, toksik olmayan ve biyolojik olarak tamamen parçalanabilir yapısı ile biyo-uyum sağlıyor. Hücre zarı ile aynı yapıda olan lipozom, etken maddelerin direkt hücreye ulaşmasını mümkün kılıyor.

Glüten, laktoz ve şeker içermeyen Lipozone Vitamin C, Vitamin D3 ve Çinko Takviye 11 yaş ve üzeri yetişkinlerin kullanımına uygundur. Günde 1 (bir) kere 5 ml (1 sase) ürünü, yarım bardak (100 ml) suya karıştırarak alabilirsiniz.

Lipozom teknolojisinden faydalanarak daha fazla etki görmek, bağışıklığınızı güçlendirmek ve bütüncül sağlığınızı desteklemek için hemen tıklayın ve Lipozone Vitamin C, Vitamin D3 ve Çinko Takviye Edici Gıda ile tanışın.

*Bu yazı Lipozone katkılarıyla hazırlanmıştır.

İlginizi çekebilir: Daha sağlıklı bir yaşam için ana antioksidan glutatyon nedir?

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!
Advertisement