Ayşe Kulin’in unutulmaz romanı Adı Aylin artık tiyatro sahnesinde

Ayşe Kulin’in 100’ün üzerinde baskı yapan ve 80’e yakın ülkede yayımlanan en başarılı romanlarından Adı Aylin tiyatro sahnesinde seyirciyle buluştu. 21 Şubat akşamı galası gerçekleştirilen oyunda Aylin karakterine hayat veren Tuba Ünsal’ı sanatçı dostları da yalnız bırakmadı.

Aylin Devrimel Radomisli Cates’in prenseslikten Amerikan ordusuna katılmasına uzanan gerçek hayat hikayesi ve hala gizemini koruyan ölümünü anlatan Ayşe Kulin’in kült eseri Adı Aylin’in başrolünü Tuba Ünsal üstlenirken, oyunun kadrosunda Aylin Aslım, Özgürcan Çevik, Selen Domaç, Ece Yüksel, Lilâ Gürmen, Ali Yoğurtçuoğlu, Gökçen Gökçebağ, Korhan Başaran, Kağan Uluca ve Sedat Can Güvenç gibi pek çok başarılı isim yer alıyor. Oyunun yönetmen koltuğunda ise genç ve başarılı yönetmen Doğu Yaşar Akal oturuyor.

SM Production yatırımcı ortaklığı, Banu Atça’nın yürütücü yapımcılığı ve Turkcell’in iletişim sponsorluğunda hayata geçirilen dev prodüksiyon “Adı Aylin” seyircilerden tam not alırken oyun sezon boyunca Zorlu PSM’de tiyatro severlerle buluşmayı sürdürecek.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!