Ay enerjisi ve döngüsünün insan üzerindeki etkilerini keşfedin

Kökenleri Latince’ye dayanan, İngilizce Ay anlamına gelen Luna, aynı zamanda deli anlamına gelen Lunatic kelimesinin de kökünü oluşturuyor. Sizce bu bir tesadüf mü? 1973 yapımı Case of the Full Moon Murders filmi, bu soruyu yanıtlar nitelikte. İstatistiklere göre Dolunay’da polis aramaları ve hastane ziyaretleri artıyor. Yeni Ay zamanlarında ise durum daha parlak. Uplifers olarak Ay enerjisinin ve döngüsünün etkilerini sizler için derledik.

Ay enerjisi etkileri neler

Ay ve enerjisinin etkileri

Tüm maddeler enerjiden meydana geldiği için sürekli olarak titreşimler yayarlar. Ay’dan yayılan frekanslar; bedenimiz ve iç dünyamız üzerinde hemen algılanamayan, ince bir etki yapar. Daha spesifik olmak gerekirse, Ay’dan yayılan frekanslar bilinçaltımıza olumlu etkiler yaparak bastırdığımız düşüncelerin yüzeye çıkmasına yardımcı olur. Böylelikle kendimizle yüzleşmemiz daha kolay olur ve farkındalığımız artar. Bilinçaltımız temel kişiliğimizi oluşturan en önemli etkenlerden biriyken, çoğu zaman derinliklerindeki düşüncelerin farkında olmayız. İşte bu noktada Ay’ın enerjisi bizden yana olur.

Yeni Ay dönemleri

Astrolojik düzlemde Yeni Ay’ın anlamı şudur: Ay ve Güneş aynı alana etki eder. Güneş, Ay’ın göremediğimiz arka tarafını aydınlatacak şekilde konumlanmıştır. Yeni Ay, negatif iyonlar yayar. Bu moleküller dolaşım sistemine girer ve beynimiz tarafından salgılanan mutluluk hormonu Serotonin miktarını artırır. Bildiğiniz gibi Serotonin, depresyonu yenmeye yardımcı olur, uykumuzu düzenler, stresi azaltır ve enerjiyi yükseltir. Tüm bu olumlu etkiler, yeni bir projeye başlamak, planlar yapmak ve işleri düzene koymak için harika bir zemin yaratır. Güneş ve Ay uyum içindeyken, istekler ve ihtiyaçları örtüştürmek daha kolay hale gelir.

Yeni ayın etkileri nelerdir

Yeniliğe yer açın

Yeni Ay burcunuzda gerçekleştiyorsa, buna dikkat etmeniz öneriliyor. Özel ilginizi isteyen konular bu dönemde önünüze gelir. Odaklanın ve yeni başlangıçlar yapmak için uygun bir zamanda olduğunuzu hatırlayın.

Dolunay dönemleri

Yeni Aydan 14 gün sonra, bizleri Dolunay karşılıyor. Astrolojik düzlemde Dolunay’ın meydana gelmesini şu şekilde tarif edebiliriz: Ay ve Güneş zıt burçların alanına girer ve Güneş ışınları Ay’ı tam olarak aydınlatıyor. Dolunay, tüm çabalarınızın karşılığınızı alacağınız ve çalışmalarınızın meyvelerini yiyebileceğiniz anlara ön ayak olur. Projeler sonuç verir, bazı dönemler kapanır ve her şey final halini alır. Bu anlamda Dolunay, hayatımızda sadeleşmeye gitmemiz için yeni yollar açar ve kapanmayan meseleleri kapatır. Ay’ın çekim alanı, bahsetmiş olduğumuz gibi içsel ve duygusal konulara etki eder. Bu dönemde gergin, üzgün ya da kızgın olmamızın normal olduğunu da hatırlatmak gerekir. Burç fark etmeksizin gerçekleşen bu etkiler bir yana, Dolunay’ın tarihine en yakın doğum tarihine sahip olanlar Dolunay’dan en çok etkilenenler olur.

Dolunayın etkileri nelerdir

Bilinçaltınızı ve bilincinizi birbirlerine küstürmeyin

Ay ve Güneş zıt konumlarda olduğundan, bu süreç hayatımızda önemli derecede etkili olur. Bilinçaltı ve bilinç işbirliği içinde olmadığında, genellikle bilinçaltı kazanır. Derinlerdeki düşüncelerinizin farkında olarak duygularınızı daha kolay kontrol edebilirsiniz. Hareketlerinizle iç sesinizi bağdaştırmaya çalışmak, bu dönemi verimli geçirmenize yardımcı olabilir.

Kaynak:

Sakaralife

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!