Apple Watch Series 3 şimdi kayak ve snowboard aktivitelerini de izliyor

Kayakçı ve snowboardcular artık App Store’daki uygulamalarda yapılan yeni güncellemeler sayesinde aktivitelerini Apple Watch Series 3’ü kullanarak takip edebilecek. Watch kullanıcıları şimdi kayma verilerini kaydedebilir, dikey iniş bilgilerini ve diğer istatistikleri görebilir ve doğrudan Apple Watch Aktivite uygulamasına aktif kalori ölçümleri ekleyebilirler.  

Apple Watch, kayak antrenmanlarını kaydediyor, gün boyunca yapılan inişleri ve lift’leri otomatik olarak algılıyor.

Güncellenen Slopes uygulaması, yeniden tasarlanan arayüzüyle hızı, dikey inişi, mesafeyi, lift süresi ile pistte geçen süre karşılaştırmasını ve çok daha fazlasını takip ediyor.

 

Güncellenen Slopes uygulaması, yeniden tasarlanan arayüzüyle hızı, dikey inişi, mesafeyi, lift süresi ile pistte geçen süre karşılaştırmasını ve çok daha fazlasını takip ediyor.

Ayrıca geliştiriciler Apple Watch Series 3’te bulunan yerleşik GPS ve altimetrenin yanı sıra watchOS 4.2 ile yayınlanan özel antrenman API’lerini de kullanarak yeni ölçümlerin takip edilebilmesini sağlıyor. snoww, Slopes, Squaw Alpine, Snocru ve Ski Tracks uygulamalarında yapılan güncellemeler sayesinde kayma aktivitelerinde artık takip edilebilen yeni ölçümler şunlar:

  • Toplam dikey iniş ve yatay mesafe
  • İniş sayısı
  • Ortalama ve maksimum hızlar
  • Geçirilen toplam süre
  • Yakılan kalori
Watch kullanıcıları bileklerine bir bakışla yeni ölçümleri takip edebiliyor ve dağdaki arkadaşlarının yerini bulabiliyor

Uygulamalar otomatik olarak duraklayıp devam edebiliyor ve kullanıcılar aktivite halkalarını bu uygulamalarla tamamlayabiliyor. Antrenman bilgileri, kullanıcının izin vermesi halinde iPhone’daki Sağlık uygulamasına da kaydediliyor. Kullanıcılar kayma verilerini takip etmek için sadece Siri’yle konuşarak Slopes ve snoww uygulamalarını başlatabiliyor.

Olimpiyatlar’da Tümsekler dalında Altın Madalya’ya sahip Squaw Alpine Mountain Elçisi Jonny Moseley; “Kayma aktivitelerinin detaylarını Apple Watch ile takip edebilmek, antrenman yapan sporculardan kayakçılara ve sadece aktif bir eğlence arayışında olan kişilere kadar herkes için son derece değerli bir özellik” diyor ve ekliyor “Apple Watch için Squaw Alpine uygulaması, ailemle kayak yaparken çocuklarımın dağdaki yerlerini tam olarak takip etmemin yanı sıra performanslarımızı da karşılaştırabilmemizi sağlıyor. Bu sayede hem oğullarımın nerede olduklarını izliyor hem de günümüze biraz rekabet ve eğlence katabiliyorum.”

Kayak ve snowboard aktiviteleri şimdi Aktivite uygulamasındaki halkaları tamamlamayı sağlıyor ve yakılan kaloriler de aktivite uygulamasına kaydediliyor.

Güncellenen uygulamaları App Store’dan indirebilirsiniz (Kullanabilmek için watchOS 4.2 veya daha yeni sürümü gerekiyor). Güncellenen tüm kayak uygulamalarına App Store’daki özel “Kayak uygulamaları” koleksiyonundan ulaşabilirsiniz.

Alp Disiplini milli sporcusu Ayşe Durlu ve snoww uygulaması geliştiricisi Eddy Healey kayak sonrası ölçümlerine bakarken…
Ayşe Durlu ve Eddy Healey’den yorumlar

snoww uygulamasını, geliştiricisi Eddy Healey ile deneyimleyen Alp Disiplini milli sporcusu Ayşe Durlu “Hiçbir zaman unutmayacağım bir deneyim oldu benim için. Apple Watch’u, snoww app’i ile kayak antrenmanlarımda kullanacağım hiç aklıma gelmezdi. Sunduğu özellikleri deneyimledikten sonra artık antrenmanlara bileğimde Apple Watch olmadan çıkmayı düşünmüyorum” diyor. 

snoww uygulamasının geliştiricisi Eddy Healey ise “Apple Watch Series 3 ve watchOS 4.2’nin sunduğu olanaklarla yaptığımız güncellemelerden büyük heyecan duyuyoruz” diyor ve ekliyor; “snoww’u dağdayken yapılan kısa ve hızlı etkileşimleri dikkate alarak tasarladık. Dolayısıyla bu güncellemeler alakalı ölçümleri doğru bir şekilde kaydetmemizi kolaylaştırdı ve kullanıcılarımıza eğlenceli ve sosyal bir deneyim sunmamıza yardımcı oldu.” 

 

İlginizi çekebilir: Sokak lambalarının organik rakibi: Kendiliğinden ışık saçan ağaçlar

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!