Apple, M3 çip ailesini tanıttı: Artık daha hızlı, daha güçlü!

Teknoloji devi Apple, yeni M3 çip ailesini tanıttı. Artık çok daha hızlı ve güçlü performanslar sergileyen M3 çip ailesi, üstün yetenekleri sayesinde geniş kullanıcı kitlelerine hitap eden modeller sunuyor. Gelin, detaylı keşfedelim:

Şimdiye kadarki en gelişmiş çipler: M3, M3 Pro ve M3 Max

Apple üç yeni çipini tanıttı: M3, M3 Pro ve M3 Max; Mac’te performansı önemli ölçüde artıran ve yepyeni özellikleri mümkün kılan çığır açıcı teknolojiler içeriyor. M3, M3 Pro ve M3 Max sektör lideri 3 nanometre üretim teknolojisiyle geliştirilen ilk kişisel bilgisayar çipleri. Bu sayede daha küçük bir alana daha fazla transistör sığdırabilen bu çipler daha yüksek hız ve verimlilik sunuyor. M3, M3 Pro ve M3 Max; Apple’ın Mac için geliştirdiği çiplerin M1 ailesinin tanıtılmasından bu yana ne kadar aşama katettiğini gösteriyor.

M3 çip ailesi, yeni nesil GPU mimarisine sahip. Bu GPU, daha hızlı ve daha verimli olmanın yanı sıra Dynamic Caching teknolojisini de barındırıyor. M3, M3 Pro ve M3 Max’te bulunan yeni nesil CPU, performans ve verimlilik çekirdekleri açısından da oldukça gelişmiş. Performans çekirdekleri yüzde 30 daha hızlı, verimlilik çekirdekleri ise yüzde 50 daha hızlı. Her M3 çipinde, birleşik bellek mimarisi mevcut: Daha yüksek bant genişliği, düşük gecikme süresi ve benzersiz güç verimliliği ile 128 GB’a kadar destek sunuyor.

Çok daha fazlasını keşfetmek için tıklayabilirsiniz.

Yeni M3 çiple süper güçler kazanan: 24 inç iMac

Yeni 24 inç iMac, M3 çip ile donatılmış ve bir önceki nesle göre tam 2 kata kadar daha hızlı performansa sahip. Önceki nesil 24 inç iMac ile kıyaslandığında; dünyanın en hızlı tarayıcısı Safari yüzde 30’a kadar daha hızlı çalışıyor, Microsoft Excel gibi üretkenlik uygulamaları yüzde 30’a kadar daha hızlı çalışıyor ve oyunlar daha da hızlı yükleniyor ve kullanıcılar yüzde 50’ye kadar daha yüksek kare hızları elde ediyor.

Yeni iMac modelinde 4.5K Retina ekran bulunurken, 11.3 milyon piksel ve bir milyardan fazla renk sunan bu ekran,  yüksek çözünürlüklü ve canlı bir görüntü deneyimi sunuyor. özellikle Intel tabanlı iMac kullanıcıları için çok cazip olan Yeni iMac, İntel tabanlı modellere göre 2,5 kata kadar daha hızlı performans sağlıyor. Kişiselleştirilebilir araç takımları, video konferanslar için yeni özellikler, Safari’de yapılan güncellemeler ve oyun modu gibi yepyeni özellikler de mevcut.

Çok daha fazlasını keşfetmek için tıklayabilirsiniz.

En iyi profesyonel laptop: M3 çip ailesine sahip yeni MacBook Pro

M3 çipe sahip MacBook Pro, öğrencilerden iş yeri sahiplerine, müzisyen olmak isteyenlerden video editörlerine kadar, tutkularının peşinden giden her türlü kullanıcı için ideal bir laptop. M3 çipe sahip 14 inç MacBook Pro, M1 çipe sahip 13 inç MacBook Pro’ya kıyasla yüzde 60’a kadar daha hızlı. Üstelik gelişmiş termal sistemi sayesinde M3 çipin tüm potansiyelini açığa çıkararak sürdürülebilir performans sunuyor.

Final Cut Pro’da render performansı, Core i7 işlemcili 13 inç MacBook Pro’dan 7,4 kata kadar3 ve M1 çipli 13 inç MacBook Pro’dan yüzde 60’a kadar daha hızlı. Xcode’da kod derleme, Core i7 işlemcili 13 inç MacBook Pro’dan 3,7 kata kadar3 ve M1 çipli 13 inç MacBook Pro’dan yüzde 40’a kadar daha hızlı. Microsoft Excel’de hesap tablosu performansı, Core i7 işlemcili 13 inç MacBook Pro’dan 3,5 kata kadar3 ve M1 çipli 13 inç MacBook Pro’dan yüzde 40’a kadar daha hızlı.

M3 Pro ve M3 Max çipe sahip MacBook Pro modelleri, kesinlikle profesyonel görünen göz alıcı yeni bir renk seçeneğiyle sunuluyor: uzay siyahı. MacBook Pro’nun kaplaması, anodize bir yalıtım oluşturan çığır açıcı yapısıyla parmak izlerini büyük oranda azaltıyor. M3 Pro ve M3 Max çipe sahip modeller ayrıca gümüş renk seçeneğiyle ve M3 çipe sahip 14 inç MacBook Pro ise gümüş ve uzay grisi renk seçeneğiyle de sunuluyor.

Çok daha fazlasını keşfetmek için tıklayabilirsiniz.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!