Apollon Tapınağı’nda vegan festivali: Didim VegFest

Daha sürüdürülebilir bir dünya felsefesiyle yola çıkan ve bu sene ikincisi düzenlenecek olan Didim VegFest, 20-23 Nisan tarihleri arasında Apollon Tapınağı’nda gerçekleştirilecek.

Didim Belediyesi, VegFest adı altında Didim’in yöresel lezzetlerini tüm katılımcılara tatma fırsatı verirken kendine, diğer canlılara ve gezegene saygılı bir yaşam biçimini destekliyor. Türkiye’nin ilk vegan festivali, daha sürdürülebilir bir dünya için doğanın ve tarihi güzelliklerin keşfedilmesine imkan veriyor.  

Apollon Tapınağı'nda vegan festivali: Didim VegFest

Çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak olan festival aynı zamanda Didim’in vegan felsefesi üzerine yoğunlaşan stantlarında yerel üreticiye de ev sahibi olma imkanı veriyor. Festival süresince gerçekleşecek olan çeşitli aktiviteler zengin içerik ve konularıyla göze çarpıyor. Akşamları Pınar Keleş, Aegean Band ve Ceylan Ertem gibi değerli seslerin katılımı Didim gecelerini şenlendirirken, gündüzler halk oylamasına sunulacak olan eğlenceli yemek yarışmaları, yöresel vegan ürünlerin sergilendiği stantlar, ünlü şefler Gabriele Spanzo ve Gastronomi Derneği’nin gerçekleştireceği vegan yemek şovları ile renklenecek. Tüm katılımcıların dahil olabileceği Kapalı Kutu Vegan Yemek Yarışması ve Apollon Ateşinde Vegan Lezzetler (Yemek Show) keyifli mutfak atölyeleri de programa dahil edilmiş.

Konserlerin, yemek yarışmalarının ve mutfak atölyelerinin yanı sıra düzenlenecek olan 18 adet panel, hem yetişkinlerin hem de çocukların hayvan hakları ve türcülük gibi hassas konularda bilgi sahibi olmasına imkan sağlayacak. Panel konuşmacıları arasında Emin Çapa, Ömer Madra, Dr. Murat Kınıkoğlu, Dr. Vedat Bayer, Kevser Başkara, Mutse Benzragch, Zülal Kalkandelen, Gökhan Durukan, Hakan Öztürk, Pınar Dağ, Nilgün Hasan Dereköy, Güneş Güman, Hayvanalra Adalet Derneği üyeleri, Deneye Hayır Platformu üyeleri, Hayvanlarla Dayanışma İnsiyatifi üyeleri yer alıyor.

Antik çağlardan kalma Apollon Tağınağı meydanında, 20-23 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek olan festival, sadece eğlencesiyle değil, önemli bir felsefeyi de konuklarına sunmayı hedefliyor. 

 

İlginizi çekebilir: En organiğinden sütsüz vegan tereyağı nasıl yapılır?

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!