Anneler Günü’nde annenize alabileceğiniz en iyi hediyeler

Hayata gözlerimizi açtığımız, ilk anılarımızı yaşamaya; kendimizi bilmeye başladığımız ilk günlerden bu yana her düştüğümüzde, hastalandığımızda, canımız sıkıldığında, desteğe, sevgiye ya da şefkate ihtiyaç duyduğumuzda hepimizin belki de aklına gelen ilk kelime “Anne!”. Kendimizi her zaman iyi hissettiren, çatışmalar olsa da her daim sevgiyle çözen, koşullar ne olursa olsun desteğini esirgemeyen ve bizi her durumda kabul eden annelerimizin en özel gününün, belki de rengarenk çiçeklerin büyülü kokularının etrafımızı sarmaya başladığı Mayıs ayında kutlanıyor olması bu yüzdendir; ne dersiniz?

Annelerimize olan sevgi ve minnettarlığımızı göstermek için belirli bir güne ya da hediyeye ihtiyacımız olamasa da içtenlikle hazırlanmış, sevgiyle harmanlanmış Anneler Günü hediyeleri, bu özel günü taçlandırmamıza yardımcı olabilir. Bu yıl, belki de her Anneler Günü‘nde karşınıza çıkan ve sanki annelere değil de eve alınıyormuş hissi veren ütü, mutfak robotu gibi seçeneklerin yerine annenizi daha özel hissettirecek hediyelere ne dersiniz? İşte klasik hediyelerden sıkılanlar için düşünceli, sevgi dolu ve annelerin yüzünü kocaman güldürme garantili Anneler Günü hediye önerileri:

Anılarla gülümsetin: Fotoğraf albümü

Her ne kadar fotoğraflarımızı artık dijital ortamlarda saklıyor olsak da; hiçbir dijital platformun elle tutulur bir fotoğraf albümü kadar nostaljik bir hissinin olmadığı aşikar. Çocukluğunuzdan bu yana annenizle birlikte olan fotoğraflarınızı seçerek hazırlayacağınız bir fotoğraf albümü; onu duygulandırmakla kalmayacak, yüzünde kocaman bir gülümsemeye de sebep olacak. Fotoğraflara birlikte bakarak çıkacağınız zaman yolculuğunun duygusal ama bir o kadar da keyif veren hissinin ikinize de iyi geleceğine eminiz.

Kişisel bakımla şımartın: FOREO BEAR

“Benim annem, güzel annem, beni al kollarına…” Çocukluğumuzda aklımıza kazınan bu şarkının sözleri, eminiz ki hala hepimiz için geçerli. Sımsıkı bir sarılmayla huzur bulduğumuz annelerimizi yılların izini yüzünden silecek bakım ürünleriyle şımartmak mümkün. Bu güzel günü en özel şekilde yaşaması için sultanlara layık bir bakım, şüphesiz ki hakkı ödenemeyen annelerimizin kendilerini çok daha iyi hissetmelerine yardımcı olabilir. Biraz şımarmak onların da en doğal hakkı! Öyleyse şımartıcı bir bakım ile unutulmaz bir Anneler Günü hediyesi verebilirsiniz. Dilerseniz bakım seansı planlayabilir, siz de dahil olabilirsiniz. Birlikte keyifli bir bakım kadar dinlendirici ve mutlu edici çok az şey var, değil mi?

Dünyanın ilk Anti-Shock System™ mikro akım cihazı olan BEAR™, FDA izinli yaşlanma karşıtı mikro akım teknolojisiyle T-Sonic™ masajını bir araya getirerek profesyonel seviye güçle yüz ve boyundaki 65’ten fazla kası çalıştırıp sıkılaştırıyor.  Haftada en az 4-5 kez düzenli kullanımla 6 haftada kontür çizgilerini belirginleştiren, ciltteki sarkmaları iyileştiren, cildi toparlayan ve yüz kaslarını sıkılaştıran mikro akım teknolojisine sahip BEAR, T-Sonic titreşimler yardımıyla ise kan dolaşımının hızlanmasına, bu yolla yeni hücre üretiminin desteklenmesine ve cilt bakımında kullanılan ürünlerin emilimini kolaylaştırarak maksimum fayda sağlanmasına yardımcı oluyor.

Anneler Gününe özel FOREO cihazlarında %30’a varan indirimler varken anneleri şımartmanın şimdi tam zamanı. 

Birlikte bir seyahat planlayın

Henüz bir bebek olduğumuz ve dünyayı keşfetmeye çalıştığımız sıralarda, annelerimiz her an elimizden tutarak bizi destekledi. Attığımız her adımda başucumuzda durarak yeni yollara çıkmamız için cesaret verdi. Ve şimdi, anneniz yeni bir şeyler keşfederken, sizin de onun elinden tutmanızın zamanı geldi 🙂 Daha önce ikinizin de görmediği bir yere planlayacağınız bir seyahat, birlikte keşfetmenin tadını yeniden beraber deneyimlemeniz için harika bir fırsat. Üstelik, macera dolu, mutluluk verici ve kesinlikle herkesin isteyeceği bir deneyim! Dilerseniz sürpriz bir seyahat planlayabilir ya da annenize en çok gitmek istediği yeri sorup ardından yolculuk biletleriyle şaşırtabilirsiniz. Hatta, daha da eğlence katmak isterseniz gözlerini kapatıp haritadan bir yer seçmesini de söyleyebilirsiniz. Orası sizin yaratıcılığınıza kalmış. 🙂

Lunaparka gidin

Kutlamalara neşeli kahkahalardan daha iyi eşlik eden ne olabilir? Eğer siz de bizimle hemfikirseniz; kahkahaların havalara yükseleceği ve beraber çocukluğunuza döneceğiniz bir deneyim için lunapark hiç de fena bir fikir değil. Dönme dolapta bulutlara erişmenin özgürlüğünü, çarpışan arabalarda adrenalinin canlandırıcı etkisini birlikte yaşayabilir, eski günlerinize dönebilir, -zaten her zaman genç kalsalar da- kendilerini daha dinamik hissetmelerini sağlayabilirsiniz. Gitmişken bir pamuk şeker paylaşmayı da unutmazsanız, tadından yenmez. 🙂

Çiçek almayın, birlikte yapın

Annenizin vakit ayırmaktan keyif aldığı bir hobisi varsa, hobilerine zaman ayırabileceği bir fırsat yaratmak ya da hediye olarak hobi ürünleri satın almak hiç de fena bir fikir değil. Diğer yandan, anneler gününün neredeyse klasikleşmiş hediyelerinden çiçekler, annelerin de en sevdiklerinden. Bu anneler gününde ona çiçek almak yerine birlikte buket yapmak isterseniz, birlikte katılacağınız bir çiçekçilik okulundan workshop ayarlayabilirsiniz. Klasik çiçekler yerine bir önerimiz daha var: Dilerseniz çiçekli büyük puzzları ya da üç boyutlu çiçek aranjmanına dönüşen legoları da birlikte tamamlamak için hediye edebilirsiniz.

Bağış yapın

Yüce gönüllü annelerimizi belki de en çok mutlu edecek hediyelerden biri de; kendisinin yanı sıra ihtiyaç sahiplerine, doğaya, hayvanlara da faydası olacak bir seçenek. Desteklemekten gurur duyacağı bir platforma bağış yapabilirsiniz. Hem onun hem sizin kendinizi çok daha iyi hissedeceğiniz ve başkalarına yardım etmenin verdiği o tarifsiz güzel duyguyu deneyimleyebileceğiniz bağış seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Dilerseniz bağış yapmadan önce hangi kuruluş ya da derneklere katkı sağlamak istediğini de annenize sorabilirsiniz.

Kendiniz tasarlayın

Şüphesiz ki, ‘el emeği göz nuru’nun anlamı annelerimiz için çok çok daha fazla. Küçüklüğümüzden beri ilk yazılarımızı, resimlerimizi, çizimlerimizi saklayan ve el emeğine çok değer veren anneleri mutlu etmek aslında çok kolay. Gönlünüzden geçen ve annenizin de kullanmaktan keyif alacağı eşyaları kendiniz tasarlayabilirsiniz. Seramik bir vazo ya da hoş kokulu bir mum yapabilir, ismini işleyeceğiniz bir kumaşı çerçeveletebilirsiniz. Ya da tasarlamak istediklerinizi birlikte de yapabilir, sürecin kendisinden keyif alabilirsiniz. Yaratıcılığınızı konuşturmak için iyi bir seçenek olabilir.

Bonus: Bir öpücük yeter

Biliyoruz ki hediyemiz ne olursa olsun mis kokulu bir öpücüğün, sıcacık bir sarılmanın, sevgi dolu sözlerin yerini tutamaz. Ve biz bu Anneler Günü’nde de annemize ne hediye almayı planlarsak planlayalım onlar yine “Bir öpücük yeter…” diyeceklerdir… Ama olsun, bu özel günü taçlandırmak ve unutulmaz kılmak için kalbinizden ne geçiriyorsa annenizle paylaşmayı unutmayın.

Tüm annelerimizin ve annelik sevgisini yüreğinde taşıyarak dünyayı iyilik, güzellik, şefkat ve hoşgörüyle güzelleştiren herkesin Anneler Günü kutlu olsun. Her zaman sevgi dolu gözlerle bakan, bakışlarıyla içimizi ısıtmayı başaran tüm annelere sevgiyle…

 

Bu yazı FOREO katkılarıyla hazırlanmıştır. FOREO BEAR ile hemen tanışmak için tıklayın.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!