Anna Laudel Contemporary’de dünyaca ünlü ışıltılar: Monies Mücevherleri

Aksesuar tercihlerinizde daha gösterişli, dikkat çekici ve etkili parçalara yöneliyorsanız, Monies ile şimdiye kadar çoktan tanışmış olabilirsiniz. Eğer henüz tanışmadıysanız, size güzel bir haberimiz var: Paris, Roma, Milano, Zürih, Cenevre, Lille, Brescia ve Kopenhag’da bulunan mono brand mağazalarından sonra 2012 itibariyle İstanbul’da da açılan Monies, sıra dışı koleksiyonlarıyla artık Karaköy Anna Laudel Contemporary’de.

Monies_Anna Laudel Contemporary_Istanbul (19)

Monies’de tevazuya yer yok

Gerda ve Nikolai Monies tarafından kurulan Danimarkalı mücevher markası Monies, avangard tarzdaki tasarımları ile dikkat çekiyor. Üzün süre Donna Karan, Christian Lacroix ve Chanel gibi büyük moda markalarına eşsiz koleksiyonlar tasarlayan çift, günümüzde yalnızca kendi markaları için tasarımlar yapıyor.

Monies mücevherleri, sanatın sihri ve doğanın dramatik sentezinden ilhamını alırken, kullandığı malzemeleri sihirli dokunuşlar ile şekillendirerek kusursuz formlara ulaştırıyor. Ahşap, kemik, boynuz ve doğal taşlarla hazırlanan tasarımlar adeta heykel ve sanat eseri niteliğindeki görüntüleri ile bizleri büyülüyor.

Monies_Anna Laudel Contemporary_Istanbul (1) Monies_Anna Laudel Contemporary_Istanbul (2)

Monies_Anna Laudel Contemporary_Istanbul (7) Monies_Anna Laudel Contemporary_Istanbul (5)

Monies_Anna Laudel Contemporary_Istanbul (6) Monies_Anna Laudel Contemporary_Istanbul (8)

Mücevher tasarımı anlayışına farklı bir bakış açısı kazandıran, dünyaca ünlü Monies tasarımlarını Karaköy Bankalar Caddesi’nde yer alan güncel sanat merkezi Anna Laudel Contemporary’de bulabilirsiniz.

Monies_Anna Laudel Contemporary_Istanbul (11)

Monies_Anna Laudel Contemporary_Istanbul (12)

Monies_Anna Laudel Contemporary_Istanbul (13)

Dört yıl önce Anna Laudel tarafından kurulan Art350Galeri’nin Türkiye ve uluslararası sanatçıların çalışmalarına daha kapsamlı destek vermek amacıyla yeniden yapılandırmasıyla Karaköy’de kapılarını açan Anna Laudel Contemporary; Monies Mücevherleri’nin yanı sıra sergi programları, uluslararası Misafir Sanatçı Programı, yerli ve yabancı sanatçıların röprodüksiyonları ve sanat yayınlarının yer aldığı Art Shop’a da ev sahipliği yapıyor.

Monies_Anna Laudel Contemporary_Istanbul (20)
Anna Laudel Contemporary: Bankalar Caddesi 7-10 Karaköy, Beyoğlu

Monies’i takip etmek için: www.instagram.com/moniesturkiye

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!