Ambulansın önündeki engeller teknolojiyle kalkıyor: Drone Ambulans

Tıkanan yollar, trafik ışıkları ya da sirenler bir tasarım firması olan Argodesign’ın ürettiği drone ambulans sayesinde problem olmaktan çıkıyor. Argodesign, geçtiğimiz günlerde yolda bir canlandırma yaparak, kaza anlarında drone ambulansın nasıl müdahale edeceğini gösterdi. Drone ambulans ortalama bir araba büyüklüğünde yer kaplıyor, yaralılara anında müdahale ediyor ve kaza yeriyle hastane arasındaki engelleri ortadan kaldırıyor.

drone ambulans tasarımı

Drone ambulans GPS yardımıyla ve uzaktan kumandayla kontrol ediliyor. Ambulansta sadece yaralı için bir oda bulunuyor, bu yüzden ambulans teknisyeni yaralıya ilk müdahaleyi yaptıktan sonra drone ambulansa taşıyıp hastaneye gönderiyor.

ambulans drone

Tasarım firmasının bu fikri hayata geçirmesi Fast Company dergisinin ‘Sizce sağlık hizmetleri endüstrisinin yeniden tasarlanmasına en çok ihtiyaç duyduğu şey nedir ve siz bunu nasıl yeniden tasarlardınız? sorusu sayesinde oluyor. Argodesing’ın bulduğu çözüm ise gerçekten büyüleyici, çünkü birçok açıdan tartışmalı olan drone’ları fütüristik bir çözümle kullanmayı başarıyorlar.

Kaynak:

mymodernmet.com

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!