Amazon Prime dizileri: Bir oturuşta bitirebileceğiniz 4 dizi önerisi

Dijital platformların son yılların parlayan yıldızı olduğunun farkında olmayan yoktur sanırım. Bana göre, sosyal medyadan daha da hızlı bir şekilde hayatlarımıza giren bu sektör, tüm dünyanın son yıllarda başına gelen en güzel şeylerden biri olabilir. Sayısız seçenek arasından herkesin ilk tercihi elbette Netflix olsa gerek. Ancak diğer seçenekler arasından biri olan Amazon Prime için de 2. sırada yer alıyor diyebilir miyiz? Bence kesinlikle evet!

Netflix’te ‘hala’ izlemediğim sayısız dizi varken, kısa ve keyifli dizi arayışına girdiğim zaman kendimi Amazon’u karıştırırken buluyorum inanın. Amazon Prime dizilerinin çoğunun yaklaşık 20-30 dakika olması beni nasıl mutlu ediyor anlatamam. Ufacık şeylerle mutlu olabileceğimi, buna rağmen ufacık şeylerin de beni üzebileceğini böylece söylemiş olayım.

Yazıma dönecek olursam bugün sizlerle ‘Ah ne de tatlıydı, bir oturuşta bitirdim’ dediğim 4 Amazon dizisini paylaşmak istiyorum. Bunları yalnızca bir günde, hatta birini bir Türk dizisinin bir bölümünden biraz uzun sürede bitirdiğimi okuduğunuzdaki şaşkınlığınızı şimdiden merak ettim doğrusu… 

Umarım izlemedikleriniz varsa sizler de benim gibi hem bu yazıyı hazırlarken, hem de dizileri seyrederken duyduğum keyfi fazlasıyla hissedersiniz. Hadi bakalım, başlayalım.

1. Modern Love

 IMDB puanı 8 olan ve tanıdık yüzlerin yer aldığı, her bölümü farklı hayatları anlatan, ama hepsinin ortak noktası aşk/sevgi (hangisini seçerseniz) olan 8 farklı hikaye. Yalnızca 30 dakika olan bu diziyi sevgiyi arayan, arayıp da bulan ya da bulup da kaybeden, bulduğunu zanneden veya yalnızca yeni bir dizi arayışında olan herkesin izlemesini tavsiye ederim.

Oldukça keyifle izleyeceğiniz ve her bölümünde ilişkiler adına bir şeyler öğreneceğiniz bu diziye bir şans verin derim.

Modern Love – Official Trailer | Prime Video

2. Z The Beginning of Everything

Gerçek hikayeleri her zaman sevmişimdir. Elbette gerçek hikayelerden alınan dizi ve filmlerde gösterilenlerin hepsinin yaşanmadığını bilsem de, geçmişte yaşayan insanların hayatlarını izlemek, onların hatalarından ders çıkarmak, onlarla empati kurabilmek bana oldukça keyif veriyor. 

İşte bu da öyle bir hikaye. Her zaman yaşamak istediğim bir dönemde geçen gerçek bir aşk hikayesi. Bilenler bilir sonunun hüsranla bitmesi elbette üzücü, ama bu çiftin yaşadıkları, yaptıkları ve dünyamıza katkıları ne olursa olsun unutulmaz, öyle değil mi? Kendileri elbette Mr. and Mrs. Fitzgerald.

10 bölümlük bu mini dizi, kasabadan büyük şehre gelen ve sonrasında bir ikona dönüşen Zelda Sayre Fitzgerald’ın hayatının kurgusal bir versiyonunu anlatıyor. Benim gibi, Caz Çağı’na hayransanız, kaçırmamanız gereken bir dizi olduğundan emin olabilirsiniz.

Son olarak eklemek isterim, ne yazık ki Amazon’un ilk başta 2. sezon için onay verip daha sonra bunu iptal etmesi dizi hayranlarını biraz üzebilir.

Z: The Beginning of Everything Season 1 – Official Trailer | Prime Video

3. Forever

İşte az önce yazdığım, gerçekten yalnızca 4 saatte bitirdiğim bir dizi. İnanın benim için o kadar keyifliydi…

Bazen her şey yolunda gitse ve hiçbir sıkıntınız olmasa da ne kadar monoton bir hayat yaşadığınızı düşündüğünüz oluyor mu? Belki öldükten sonra bu monotonluktan kurtulabiliriz, ne dersiniz? Ne yazık ki başrol karakterlerinden June için işler öyle gelişmiyor.

Dizi ile ilgili daha fazla ayrıntı vermeden, yarım saatlik dizi sevenler için iyi bir öneri olacağını söyleyebilirim.

Forever Season 1 – Official Trailer | Prime Video

4. The Romanoffs

Romanovlar’ı duymayan yoktur. Ailenin hayatını öğrenmek isteyenler, dijitalde ve internette elbette birçok film ve belgesele ulaşabilirler. 

Benim ise listemde yer alan Romanoffs dizisi, Romanov ailesini değil de onların soyundan geldiğini ‘düşünen’ 8 farklı kişinin hikayesini anlatıyor.

Her bölümü 1-1.5 saat arası süren dizinin, bir bölümünün IMDB puanı biraz düşük olsa da, bölümlerin çoğunun gerçekten başarılı hikayeler olduğunu söylemek ve dizinin daha çok kişi tarafından seyredilmesine bir nebze de olsa katkı sağlamak isterim doğrusu.

THE ROMANOFFS Teaser Trailer 2 Season 1 (2018) amazon Series

Amazon Prime’a hemen üye olmak için tıklayın. 

İlginizi çekebilir: Amazon Prime’da izleyebileceğiniz dizi ve belgesel önerileri

Gizem Okut
1986 yılında İstanbul’da doğdum ve Kıbrıslıyım. 2010 yılında DAÜ’de Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünü bitirdikten sonra Londra'da moda yazarlığı da dahil olmak üzere moda ... Devam