Aloe Vera: Toksik içerikli kayganlaştırıcılara sağlıklı ve doğal bir alternatif

Özellikle kozmetik alanında organik ve toksik madde içermeyen ürünler son dönemlerde oldukça popüler olmaya başladı. Nemlendirici olarak hindistancevizi yağı, sağlıklı saçlar için badem yağı, sağlıklı ve dengeli beslenmede ise avokado yağı son dönemlerin en çok kullanılan organik ve doğal kozmetik ürünlerinden.

aloe vera kayganlaştırıcı

Vücudumuzun koruma kalkanı olan cildinizin her bölgesini mümkün olabildiğince az hasarla korumak için elinizden geleni yaparken, hassas bölgeler için de aynı özeni gösterdiğinizi düşünüyor musunuz? Yapılan araştırmalar, çiftlerin bir çoğunun ilişkiden alınan zevki artırmak ve sürtünmeyi azaltmak için dışarıdan kayganlaştırıcı desteği aldığını söylüyor. Peki, vücudumuzun en hassas ve içimize açılan bölgesinde kullandığımız bu kimyasal içerikli kayganlaştırıcılar ne kadar sağlıklı?

Kayganlaştırıcıların içeriği

Makyaj malzemesinde, saç ürünlerinde ya da nemlendiricilerdeki kimyasalların hesabını yapmadan önce, vücudumuzun içine aldığımız ve dolaşım sistemine karışması çok daha kolay olan kayganlaştırıcılar konusunda çok daha dikkatli olmamız gerektiğini söyleyebiliriz. Şu an piyasada bulunan tüm kayganlaştırıcılar, paraben, propilin glikol ve önemli sağlık sorunları yaratabilecek farklı türde toksik maddeler barındırıyor.

aloe vera bitkisiKayganlaştırıcılardaki zararlı kimyasalların sağlığa zarar vermesinin yanı sıra, cinsel organların bulunduğu bölgeler insan vücudunun en hassas ve kolay tahriş olan bölgelerinden biri. Tıpkı kaşmir kazağınızı kot pantolonunuzla birlikte çamaşır makinesine atmamanız gerektiği gibi, zehirli kimyasalları da vücudunuzun en hassas bölgesine asla temas ettirmemeniz gerekiyor.

Alternatif: Aloe vera

Piyasada bulunan kimyasal kayganlaştırıcıların yerine kullanılabilecek en sağlıklı ve doğal ürün ise aloe vera. Aloe vera bitkisi, jelimsi yapısıyla hiç bir kimyasala gerek kalmadan, tek başına kayganlaştırıcı olarak kullanılabilecek bir ürün.
Günümüzde cilt bakım ürünlerinde kullanılan ve ciltte zarar görmüş bölgeleri kolaylıkla onarmasıyla bilinen aloe vera bitkisi, artık kayganlaştırıcılarda da kullanılmaya başlandı.

Aloe vera bazlı, kimyasal içermeyen kayganlaştırıcıların farklı markalardaki ürünleri internette ve eczanelerde mevcut; ancak satın almadan önce mutlaka konusunda uzman birinden bilgi almanızı ve kullanmadan önce mutlaka  içeriğindeki maddeler hakkında araştırma yapmanızı tavsiye ediyoruz.

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!