Akbank Sanat çocuk etkinlikleri şubat ayı boyunca devam ediyor

Yarıyıl tatili tüm hızıyla devam ederken hem çocukları hem de anne-babaları çok sevindirecek harika etkinlikler var! Akbank Sanat, çocuk tiyatroları ve atölye çalışmaları ile çocuklara eğlenceli zamanlar geçirtmek için hazırlanıyor. Her yaştan sanatseveri kapsayan programlarıyla Akbank Sanat, şubat ayı boyunca çocuklar için hem yaratıcı hem de eğlenceli bir program sunuyor. Sınırsız hayal dünyasıyla müzikli masal ‘Fırtına Çocuk’, Akbank Sanat ve Zorlu PSM işbirliğiyle Akbank Çocuk Tiyatrosu 50. yılı için tiyatro sahnelerine kazandırılan ‘Peter Pan ve Varolmayan Ülke’, bu ayın öne çıkan etkinlikleri arasında. Ayrıca, şubat ayında her cumartesi günü farklı yaş gruplarından çocukları, farklı ve yaratıcı atölye çalışmalarında bir araya getirecek. Çocuklar müzikten linol baskıya, kolajdan mimariye birçok farklı disiplinde birlikte üretmenin ve sanat üzerine düşünmenin de ilk adımlarını atacaklar. İşte etkinliklerin detayları:

Akbank çocuk tiyatrosu oyunları

Fırtına Çocuk

Yalnız yaşayan bir çocuk, fırtınadan harabeye dönen evini onarmaya çalışırken rüzgârın içinden birdenbire bir kız belirir. İki arkadaş güneşin tadını çıkartıp masmavi gökyüzünde beraber bir maceraya atılırlar. Ancak rüzgâr, kızı çekip geri aldığında Fırtına Çocuk artık yolunu kendisi bulmak zorundadır. İzleyenleri sınırsız bir hayal dünyasıyla buluşturan bu masal, canlı müzik eşliğinde fiziksel bir anlatımla sahneleniyor. 11 Şubat 11.30’da eğlenceli oyun, Akbank Sanat’ta.

Fırtına Çocuk biletine www.biletix.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Peter Pan ve Varolmayan Ülke

Akbank Sanat ve Zorlu PSM iş birliğiyle, Akbank Çocuk Tiyatrosu 50. yılı için tiyatro sahnelerine kazandırılan, her yaştan seyirciye rengarenk bir evren sunduğu için yetişkinler ve çocuklar tarafından çok sevilen Peter Pan ve Varolmayan Ülke müzikali sanatseverlerle buluşuyor.

Wendy her akşam kardeşlerine masallar anlatıp yataklarına yatırır. Ancak bu gece, farklı bir gecedir. Masalların büyümeyen çocuğu Peter Pan, koruyucu perisi Tinkerbell ile çıkagelir. Kahramanlarımız, peri tozunun da yardımıyla Varolmayan Ülke adında bir adaya yolculuğa çıkar. Adada korsanlar ve deniz kızlarıyla yaşadıkları maceralar, Kayıp Çocuklar’ın yaşamını değiştirecektir. Neşeli oyun, 18 Şubat 15.00’da Zorlu PSM, Turkcell Platinum Sahnesi’nde.

Peter Pan ve Varolmayan Ülke müzikali biletine www.passo.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Akbank Sanat Çocuk Atölyeleri

Çok sevilen ve özlenen ‘Çocuk Atölyeleri’ne kaldığı yerden devam eden Akbank Sanat, şubat ayı boyunca her cumartesi günü, çocukları sanat ve eğlenceyle buluşturuyor. Birlikte üretmeyi ve sanat üzerine düşünmeyi mümkün kılan etkinlikleriyle müzikten linol baskıya, kolajdan mimariye birçok farklı disiplinde yepyeni eserler yaratmalarına alan açıyor.

Renklerden eserlere sanat: Mavi

Bu atölyede farklı sanatçıların mavi rengin ön planda olduğu eserleri incelenerek, renklerin ve renk tonlarının etkileri üzerine yaratıcı bir tartışma ve düşünme çalışması gerçekleşecek. Çocuklar, renkten alınan ilhamla ortaya çıkacak eserlerinde kullanmak için yanlarında mavi renkli birer obje getirecek. Atık malzemeler, boyalar, kağıtlar, hamurlar, teller, ipler, kumaşlar, köpükler, yapıştırıcılar kullanılarak yapılacak kolaj, resim veya heykeller de çocukların her birinin hayal gücüne özel olarak ortaya çıkacak. 6-10 yaş grubu için uygun olan atölye, 4 Şubat’ta 11.00-12.00 arasında.

Çocuklar için linol baskı atölyesi

Akbank Sanat Çağdaş Sanat Atölyesi’ndeki özgün baskı-baskı resim altyapısını kullanarak, profesyonel bir linol baskı atölyesinde çalışması sırası çocuklarda! Çocuklar bu atölye çalışmasında özgün baskı-baskı resim için kullanılan malzemeleri tanıyacaklar hem de onları kullanarak yaratıcı bir linol baskı çalışması yapacaklar. Linolyumun oyularak bir kompozisyon oluşturulması ve renklendirildikten sonra basılmasıyla kendi baskı sanat eserlerini yaratacaklar. 10-14 yaş grubu için uygun olan atölye, 4 Şubat’ta.

Çocuklarla klasik müzik atölyesi

Klasik Batı Müziği’nin temel taşlarından kabul edilen önemli besteciler ve onların önemli eserleriyle çocukları tanıştıran atölyenin bu ayki konukları Mozart, Vivaldi, Beethoven ve Bach olacak. Bestecilerin yaşamı ve eserlerini fantastik bir kurgunun içinde anlatan kitaplar aracılığı ile tanıyacak çocuklar eserlere; söz, hareket, ritim ve oyunlarla eşlik edecekler. 6-10 yaş grubu için uygun olan atölye 11 ve 25 Şubat’ta.

Hissettiğim İstanbul atölyesi

Hissettiğim İstanbul Atölyesi’nde çocuklar, mimar ve sanatçı gözüyle İstanbul’u deneyimleyecek, her mimari yapının bir hikâyesi olduğunu beş duyuya hitap eden bu çalışmayla öğrenecek. İstanbul’un iz bırakan yapılarının rotasını ortaya birlikte çıkarırken biçimi, rengi, dokuyu ve yer yön ilişkisini de kurarak ortak bir harita kurgulayacaklar. 7-12 yaş grubu için uygun olan atölye, 18 Şubat’ta 11.00-12.30 arasında.

Sanatçı Şifreleri: Bedri Rahmi Eyüpoğlu

Her hafta farklı bir sanatçının hikâyesini keşfetmek üzere kurgulanan atölyenin konuğu Bedri Rahmi Eyüpoğlu. Sanatçının yaşamından ilginç kesitleri canlandırma yoluyla çocuklara aktaran hikâye anlatıcısı; sanatçının eserlerinde yer alan şifreler vererek yaşamı ve eserleriyle ilgili ipuçlarını yakalamalarına yardımcı olacak. Çocuklar bu şifreleri çözdükten sonra sanatçının eserlerini inceleyerek ondan ilhamla yeni eserler üretecek. 7-12 yaş grubu için uygun olan atölye, 18 Şubat’ta 13.00-14.00 arasında.

Tüm etkinliklerle ilgili detaylı bilgi için https://www.akbanksanat.com/ web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!