Afrodizyak etkisi olan besinler ve seksi smoothie tarifi

Beslenmenin yaşamın her anında etkili olduğu kabul etmeliyiz. Besinlerin cinsel fonksiyonları geliştirmede, afrodizyak etkisinde ya da libido üzerinde doğrudan etkisi bulunuyor. Daha büyük olasılıkla, bazı mineraller azaldığında arzu eksikliği de olur. Peki libidoyu güçlendiren besinler neler?

Afrodizyak etkisi olan besinler ve sexy smoothie tarifi
Bazı besinler afrodizyak etkisinde bulunabilir

İstiridye

En iyi afrodizyak besinlerden biridir. Listenin en üst sırasında yer alan bu özel deniz ürünü içerdiği yüksek çinkodan dolayı testesteron seviyesini yükselterek cinsel arzuyu arttırır. Çinko eksikliği erkekte iktidarsızlığa neden olabilir. En az haftada bir kez yemelisiniz.

Karpuz

Genelde seksi besinler arasında düşünülmezken kan dolaşımını arttırır ve ereksiyon kalitesini iyileştirir.

Kırmızı biber

Afrodizyak etkisi olan besinler ve sexy smoothie tarifi
Kırmızı biber libidoyu artırır

Acı ve ateşli olan biberde kapsaisin adında bir enzim bulunmaktadır. Bu özel enzimin kan dolaşımını artırıcı etkisi bulunuyor. Bu da libidonuzu yükseltmenize yardımcı olabilir. Ayrıca dil üzerinde ısının hissedilmesi endorfin yani mutluluk hormonu sentezlemek için beyne uyarı gönderir.

Muz

Muz içerdiği yüksek minerallerden dolayı afrodizyak besinlerde üst sıralarda yer alır. Magnezyum, potasyum ve B vitamini libidoyu artırmak için önemlidir. Erkeklerde cinsel isteği artırmak için bilinen bromeliad enzimler içerir. İçerdiği yüksek potasyumdan dolayı orgazm için önemli besinlerdendir.

Avokado

İçerdiği E ve B6 vitamininden dolayı afrodizyak besinler arasında mükemmel bir yeri vardır. Avokado, seks hayatını güzelleştircek kadın ve erkeklerde bulunan östrojen, progesteron ve testesteron hormonlarının salımını uyarır.

Çikolata

Bitter çikolata hem erkek hem de kadınlarda cinsel heyecan duygularına yol açan feniletilamin bulunmaktadır. Sadece bitter ve şekersiz çikolatadan her gün bir parça yemeniz mükemmel bir cinsel yaşam elde etmenize yardımcı olabilir! 20 g çikolata yeterli olcaktır.

Kırmızı şarap

Vücudun dinlenmesine yardımcı olan antioksidanlardan resveratrol içerir. Cinsel ilişki boyunca kan akımına ve cinsel organlara kan akışını sağlamada yardımcı olur. Süper seks için en iyi içeceklerden birisidir.

Nar

Nar yüksek antioksidan içerdiği için cinsel arzuları en üst seviyede yaşatır. Nar, kan damarı çeperini korur ve cinsel organlara daha hızlı kan akımını sağlar. Bu nedenle genital bölgenin duyarlılığını arttırır.

Kereviz

Kereviz iktidarsızlık tedavisi için kullanılan eski Çin ilaçlarından biridir. Kadınlarda erotik arzu uyandıran bir erkeklik hormonu olan androsteron içerir. Bu özelliklerinden dolayı kereviz uzun çok güçlü bitkisel viagra olarak bilinmektedir. Ayrıca, kereviz sağlık deposudur. Kereviz inflamasyonu azaltır. Kerevizdeki mineraller sinirleri yatıştırır.

Zencefil

Hem vücut ısısını hemde içerdiği çinkonun etkisiyle testesteron miktarını ve cinsel gücü arttırıcı etkisi var.

Seksi smoothie

standart 3

1 su bardağı badem sütüne 1 adet muz, 5-6 adet badem, 2 küçük parça bitter çikolata ve çok az zencefil ekleyin. Hepsini blendırdan geçirin. Afiyet olsun!

Zeynep Orman
Zamanın birinde İstanbul'da doğdum. Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldum. En çok yiyen diyetisyen ben oldum. Gezmeyi çok sever, gezdiğim yerlerde yemeye bayılırım. Anlayacağınız, ... Devam