Adım Adım, Antalya’da koşamayanlar için koşacak

Antalya’da bu yıl 10.’su yapılacak olan Runatolia Maratonu’na 5 kıta, 44 ülkeden 6 bine yakın koşucu katılacak. Runatolia Maratonu 1 Mart Pazar günü, saat 08.45’te başlayacak.

Aynı zamanda bir Yardımseverlik Koşusu olan maratonda Adım Adım Oluşumu her yıl olduğu gibi koşamayanlar için koşarak, hareket özgürlüğüne ihtiyaç duyan engellileri akülü tekerlekli sandalyesine kavuşturacak.

İlk olarak 2006 yılında Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği yararına, bir kişinin adımlarıyla başlayan Adım Adım serüveni günümüzde 3,000 koşucusu ve 4500 yardımseverlik koşusu ile 1209 Akülü Tekerlekli Sandalye bağışıyla ihtiyaç sahibi engellilerin umudunu mutluluğa dönüştürdü.

adımadım

Bu yılki Runatolia Maratonu’nda Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nin 7 engelli üyesi tekerlekli sandalyesi ile koşuda yer alacak. Engelliler için havalimanına gitmek, uçağa binmek ve otele ulaşmak dahil her saniye fazlası ile zor olsa da üyeler daha önce kendilerine koşarak destek veren koşuculara eşlik edecek ve Türkiye’nin 81 ilinde hala özgürlüğü umut eden engelli arkadaşlarına destek olacak.

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne Runatolia’da Destek Vermek İçin;

Siz de koşamayanlar için koşan koşuculara destek vermek isterseniz, aşağıda bildirilen resmi hesap numaralarına bağışta bulunabilirsiniz.

HESAP ADI: TOFD – YOL ARKADAŞIM
BANKA ADI: Garanti Bankası Üst Bostancı Şubesi (Şube Kodu : 356)
HESAP NO: 6295793
IBAN NO: TR97 0006 2000 3560 0006 2957 93
AÇIKLAMA: AAO – Engelsiz Koşucular / BAĞIŞÇI ADI

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği, Bakanlar Kurulu kararıyla “Kamu Yararına Çalışan Dernek” statüsünde olduğu için şirket adına yapılacak bağışlar, vergiden düşülebilmektedir.

Yardımlar koşudan önce yapılabildiği gibi koşu sonrasındaki günlerde de kabul ediliyor.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!