89. Akademi Ödülleri: Ünlülerin kırmızı halı tercihleri

Pazar gecesini pazartesi sabahına bağlayan gece, her sene heyecanla beklediğim Oscar Ödül Töreni kırmızı halı geçidini izledim. Zevkler ve renkler tartışılmaz. Ama fikirler birbirini etkileyebilir. Dolayısıyla yazımı yazmadan önce, ünlülerin kırmızı halı seçimleri ile ilgili başka yorumlar okumadım. Belki benim favorilerim moda otoritelerinin de favorileridir, veya belki en beğendiklerim en rüküş seçilir. Bunu yazımı gönderdikten sonra öğreneceğim. Bana da sürpriz olacak.

Soldan sağa: Emma Stone, Kirsten Dunst, Felicity Jones
Soldan sağa: Emma Stone, Kirsten Dunst, Felicity Jones
Benim için gecenin en iyi 3 ismi: Emma Stone, Kirsten Dunst, Felicity Jones

Emma Stone en iyi kadın oyuncu Oscar’ıyla birlikte, gecenin en iyi giyinenlerinden biri, belki de saç ve makyajıyla birlikte en iyisiydi. Givenchy Haute Couture gold ve püsküllü elbisesi ve saç modeli, makyajı ve Tiffany&co mücevherleriyle baştan aşağı bir Great Gatsby dönemi görüntüsü sergiliyordu.Tek kelimeyle bayıldım.

Kirsten Dunst normalde kıyafet tercihlerini çok beğendiğim bir isim değil fakat pazar gecesi kum saati figürüyle muhteşem görünüyordu. Siyah straplez Dior elbisesinin kesimi ve modeli harikaydı ve Christian Lacroix ayakkabılarının elbisesinin altından görünmesi de görüntüsüne hoş bir detay katmıştı.

Felicity Jones’un romantik, tül, midi Dior elbisesi de Hollywood kırmızı halı görüntülerinin klasik havasını yansıtmasa da kibarlığı, renk seçimi, saç modeli ve ince bantlı ayakkabılarıyla benim kişisel favorilerimden biri oldu.

alaz balikli-oscar kirmizi hali--
Soldan sağa: Salma Hayek, Jessica Biel, Ruth Negga

Salma Hayek siyah dantel Alexander Mcqueen göğüs dekolteli elbisesiyle ateşli Latin ruhunu kırmızı halıyla taşıdı. Ruth Negga Maison Valentino’nun sembol kırmızı elbiselerinin en güzel yorumlarından birini giyiyordu. Elbisenin yaka detayı, etekleri ve kumaşını çok beğendim. Saç aksesuarı ve mücevheri de elbisesiyle çok uyumluydu. Fotoğraftan anlaşılmıyor, fakat canlı yayın kırmızı halı geçişlerinde makyajını, özellikle göz altlarını çok başarılı bulmadım. Ruth Negga’nın kırmızı halı seçiminin en çarpıcı yanı yakasına taktığı mavi kurdeleydi. Negga, ABD Başkanı Donald Trump’ın Müslümanlara yönelik yasakçı politikalarına karşı hak ve özgürlükleri savunan ACLU’ya mavi kurdeleyle destek verdi. Jessica Biel dekoltesi olmayan altın rengi Kaufmanfranco elbisesiyle kırmızı halıya farklı ve tarz sahibi bir yorum kattı. Elbisesinin yaka aksesuarı, zarif saç kesimi ve bronz teni de elbisesiyle uyum içindeydi. Ünlülerin gold ve payet seçimleri 2017 yazının şıkır şıkır geçeceği tezini destekler nitelikte.

alaz balikli-oscar toreni-kirmizi hali
Soldan sağa: Cynthia Erivo, Hailee Steinfeld, Sofie Boutella
Modanın öncüleri

Sofie Boutella, atletik vücut hatları, koyu renk saçları ve Chanel gümüş payetli elbisesiyle, 2017 Oscar Ödülleri’nin en trend isimlerinden biri oldu. Payetler ve işlemeler 89.Akademi ödüllerine damga vurdu.

Cynthia Erivo’nun giydiği Paolo Sebastian elbise 2017 yazının ne kadar maksimalist geçeceğini gözler önüne seriyor. Elbisenin modeli ve desenine bayıldım. Maskülen saç kesimi ve rengi de elbisenin  ön plana çıkmasını sağladı.

Hailee Steinfeld bu yıl Oscar Törenler’ine ikinci katılışı olmasına rağmen, adeta tecrübeli bir Hollywood yıldızı gibi parladı. Çiçek aplikeli romantik Ralph&Russo elbisesi, ten rengi, zarif saç modeli ve Neil Lane mücevherleri oldukça başarılı bir styling yapıldığının göstergesiydi.

Alaz Balıklı
İzmirli. Bornova Anadolu Lisesi, Viyana Teknik Üniversitesi mezunu. Mimarlık bölümünü bitirdikten sonra Türkiye'ye dönerek 2 yıl boyunca çeşitli mimarlık ofislerinde çalıştı. 2015 yılının sonuna ... Devam