80 kış gününde devr-i alem: Kışın yürüyerek keyifle gezilecek yerler

“Kış dönemi ya kayağa gidilir ya tropik adaya” lafına inanmayın.

Kışın hem yürüyerek hem de gezerek keyfini çıkarabileceğiniz harika tatil destinasyonları var!
Halstatt – Avusturya

Daha önce duydunuz mu bilmiyoruz ancak Hallstatt bir masal diyarı. Avusturya’nın Unesco tarafından korunan küçük bir köyü kendisi. 1000’e yakın nüfusuyla da sakinliğin tek adresi.

Burada doğa yürüyüşleri yapmaktan, manzaraya dalmaktan, göllerden çıkan balıkları yemekten, fotoğraf çekmekten başka yapacak hiçbir şey bulamazsınız ancak huzurlu bir tatil içinde gereken tek şey bu değil mi zaten.

Hallstatt-winter

Bruges – Belçika

Yazın ve kışın bambaşka atmosferi olan Bruges, kış aylarında büyüleyici bir şehir haline dönüşüyor. Sıcak şarap eşliğinde kanal turu yapabilir, harika midyeleri mideye indirebilirim derseniz bu şehri kışın görmelisiniz.

dd3899744803be95f5ea6070316051b7
Prag – Çek Cumhuriyeti

Prag görülecekse kışın görülmeli! Parizska Caddesi’nde sıcak bir şarap içip, Petrin Tepesi’nden bu harika gotik şehri izlenmeye değer! Bunun yanı sıra Charles Köprüsü’nde sevgiliyle yürüyüp ve yine bu eski şehre tepeden bakabilmek için Astronomik Saat Kulesi’ne mutlaka çıkmanızı tavsiye ederiz.

Charles-bridge-in-winter

Atina – Yunanistan

Antik şehri görmenin en güzel zamanı kış mevsimi. Kalabalık, uzun kuyruklar, turistlere yönelik fiyatlar en önemlisi de dayanılmaz sıcaklar tarihe karışıyor. Şehir aynı bizim iklimimiz gibi öyle dondurucu değil. Sokaklar ve mağazalar hep açık!

curves SFC 2007 Calendar Fina...

Venedik – İtalya

Şubat ayındaki Venedik Karnavalı Avrupa’nın gözde etkinliklerinden biri oluyor. Özenle hazırlanan kostümler ve maskeler etrafı rengarenk canlandırıyor. Heleki kanallar donuyorsa ilginç bir görüntüye şahit olabilirsiniz!

robert_jahn_venice_winter_wonderland_instagram_photo_effect_hashslush_cover

 

 

Viyana – Avusturya

Operası, yemekleri ve harika tarihi eserleriyle asla gözden düşmeyen, yaz kış klasını koruyan Viyana, kış aylarında sizi harikalar diyarında hissettiriyor. Şehri kalın bir mont ve atkıyla gezmenizde fayda var çünkü soğuğa rağmen bu büyüleyici şehirde saatlerce yürümek isteyeceksiniz!

Wien, Ringstrasse, Rathaus, Adventmarkt, Adventzauber

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!