8 Nisan 2024 Güneş Tutulması: Yengeçler ve yükselen Yengeçler

Kariyer ve ev, aile, yuva alanlarınız Koç burcundaki Güneş tutulmasıyla gündeminize yerleşiyor. Toplum önündeki duruşunuz, statünüz, ebeveynleriniz, ev-iş dengesiyle alakalı olacaktır. 10. ev ve 4. ev aksı tetikleneceği için ve Güneş tutulması 10. evinizde olacağından kadersel gelişmelere işaret ediyor. Kaderinizi değiştirecek önemli gündemleriniz olacaktır. Kariyer konusunda cesaret edemediyseniz, hedefleriniz varsa Koç burcundaki Güneş tutulmasıyla birlikte daha cesur adımlar atabilmeniz söz konusu. Toplum önündeki yerinizin değişmesi, örneğin; evlilik kararı almak, baba olmak, anne olmak gibi önemli kararlar alabilme durumlarınız var.

Satürn sınavlarınız

Eğitim, öğrenim, dil öğrenme, akademik ve uluslararası konular, yurtdışı, felsefe, uzaklar, seyahat gibi konularda daha planlı, daha programlı, daha disiplinli hareket etmeniz gerekiyor. Enerjinizi doğru kullanmanız oldukça önemli olacak. Satürn, burada rehavete kapılmadan daha düzen odaklı olmanızı ister, sorumluluk bilinci yüksek ve kurallar eşliğinde bir ilerleme sağlamanızı ister.

Sosyal çevreniz

Üyesi olduğunuz gruplar, dernekler, sosyal platformlarda, yani network alanında ani, hiç beklenmedik şans ve fırsatlar olabilir. Belki de hiç düşünmediğiniz bir konunun başında bulabilirsiniz kendinizi. Umutlarınız ve hayallerinize giden yolda güzel gelişmeler sizi bekliyor.

Nisan ayı önemli!

Merkür retro pozisyonunda olacağından dolayı, iletişimde yanlış anlaşılmalar meydana gelebilir. Eskiden kalan projeleri tamamlamak gerekebilir. Birtakım düzeltilmesi gereken konulara, evrak işlemlerinize dikkat! Tekrar tekrar gözden geçirmelisiniz. Aynı zamanda sosyal çevrede iletişime dayalı birtakım gündemleriniz olabilir. Yakın çevreniz, kardeşleriniz, akrabalarınız konusunda iletişim sorunları olabileceği gibi, doğru dinlediğinizden, doğru düşündüğünüzden emin olmalı, aktarım konusunda daha özenli olmalısınız ve süreci en iyi şekilde yönetmelisiniz. Yeni bir şeyler veya önemli işlerinizi başlatmak için 27 Nisan sonrası daha uygun olacaktır.

Genel olarak kariyer konularınızla ilgili girişimci ruhunuz aktifleşiyor, iş hayatınızda şifalanacaksınız, aynı zamanda ev konuları gündemlerinizi geride bırakarak kariyer ve iş odaklı olacağınız bir süreç olacak. Yurtdışı seyahatleriniz konusunda girişimlerinizi daha disiplinli şekilde yapmalı ve genel olarak çevreden gelen manipülasyon olasılıklarını göz önünde bulundurmalısınız. Kandırılmaya, aldanmaya karşı dikkat. Sevgili Yengeçler ve yükselen Yengeçler, Koç burcundaki Güneş tutulmasının size güzellikler getirmesini diliyorum, sevgilerimle.

Güneş tutulmasının diğer burçlara olan etkisini okumak için tıklayın.

Pınar Özbek Astrolog
Merhaba Ben Pınar, 1984 İstanbul doğumluyum. Özel bir şirkette, özel tasarım pırlanta ve mücevherat üzerine uzun yıllar yöneticilik yaptım. Çocukluğumda kitap okumayı delicesine sevişim, ... Devam