63 yaşındaki model Lyn Slayer, yaşın hiçbir şeye engel olmadığının bir kanıtı

Fordham Üniversitesi profesörü Lyn Slayer, New York Moda Haftası’nda Lincoln Center‘ın olduğu yerde arkadaşlarıyla öğle yemeği yerken hayatının büyük bir oranının değişeceğinden habersizdi. Aniden gazeteciler etrafını sardı ve Lyn‘i bir moda ikonu sanarak söyleşi yapmaya başladı, işte Lyn‘i kazayla ikona dönüştüren bu tesadüfün başlangıcı bu şekilde olmuş.

Tamamen tesadüfe dayalı olan bu hikaye, aynı zamanda yaşın hiçbir şeye engel olmadığının bir kanıtı.

63 yaşındaki Lyn, hem gündelik hayatta hem moda sektöründe yaşa dayalı ayrımcılığı reddediyor. Röportajlarında, ‘yaşınız ne olursa olsun rahat hissettiğiniz şeyi giyin’ diyen Lyn, Elite London, Mango ve Uniqlo gibi markalarla çalıştı.

Bir tesadüf eseri olan bu hikayenin kahramanı Lyn’in tarzını biraz yakından inceleyelim.

Lyn Slayer

Üstelik Lyn’in Instagram sayfasında şu an 135 binin üzerinde takipçi var. Bu harika bir yanlış anlaşılma, gerçekten!

Lyn Slayer

Ben, sinirli tarzı ve korkusuz tavrını sevdim! Alışılmışın dışına çıkmak ancak bu kadar tesadüfi ve güzel olabilirmiş.

Lyn Slayer

Ne yaşı ne kariyeri ve belki de daha bilmediğimiz birçok şeyin ona engel olmasına izin vermemiş. Siz ne yapardınız? Muhtemelen o yaşta olsak ve bizim başımıza böyle tatlı bir kaza gelse sanıyorum ilk söyleyeceğimiz şey ”saçmalamayın” olurdu.

Lyn Slayer

Herkeste ve her şeyde güzellik arayan bizler, kırışık bir cildi, çok belirgin olmayan hatları ve daha birçok görsel etkeni görmezden gelerek bakmalı bu karelere, zaten normalde de öyle olması gerekmez mi? Güzellik kavramının, duru bir cilt, diri bir vücut, kusursuz bir burun, harika bir gülüş, fit bir fizik ile tanımlanması gerektiğini de kim uydurmuş? Bence Lyn kesinlikle böyle güzel, çünkü hissettiği bu!

Lyn Slayer

Uktem Topçu
Harbiye Açık Hava Sahnesi stajında ''Mary Stuart'' oyununun kostümlerini işledikten sonra birkaç hafta parmaklarını kullanamayınca, “nakıştan ellerim yorulacağına biraz da flash’tan gözlerim yorulsun” diyerek, ... Devam