6 adımda daha kaliteli, mutlu ve sağlıklı bir hayata sahip olun

Kötü beslenmek “gerçekten” kötü mü?

Vücut direncinizin düşmesi, halsiz ve yorgun hissetmek, baş ağrısı çekmek, uykunuzu alamamak… Tüm bunların sizin için bir sakıncası yoksa cevap kesinlikle “hayır”. Ama mutlu, sağlıklı ve daha hafif olmak isterseniz başka bir yol da mevcut. Üstelik konfor alanınız dışına çıkmadan, konjac gibi dukan tarafından da önerilen mucize bitkilerle lezzetten ödün vermeden de bunu yapmak mümkün. Yeter ki isteyin…

Son zamanların gözdesi mucize yiyecek Konjac, içerisinde bulunan glucomannan lifi sayesinde, kan kolestrol seviyesini düşürüyor ve yüksek su tutma kapasitesi sayesinde tok kalmanıza yardımcı oluyor.

“Temiz” ve sağlıklı bir beslenme alışkanlığı edinmek hayatınıza pek çok fayda sağlıyor. Sağlıklı beslenmek güzel uyku uyumanızı, daha çok spor yapmanızı, enerjik olmanızı, vücudunuzun hastalıklara karşı dirençli olmasını ve en önemlisi de pozitif hissetmenizi sağlar. Kötü haber; iş hayatı koşuşturmacasının içinde kaybolurken, etrafımızda dönüp dolaşan sağlıksız gıda alternatifleri, sağlıklı beslenmeyi bir rutin haline getirmemizi zorlaştırabiliyor. İyi haber; bazı küçük yöntemlerle sağlıklı beslenme alışkanlığı edinmeyi çok daha kolay bir hale getirebilirsiniz. Nasıl mı?

İşte temiz ve sağlıklı beslenmenin ve bunu alışkanlık haline getirmenin 6 yolu.

Sağlıklı beslenmeye başladıktan 3 ay sonra sen!
Sağlıklı gıdaları denemeye açık olun ve lezzetten ödün vermeden de sağlıklı beslenebileceğinizi unutmayın.

Yeni bir alışkanlık edinmek, hele ki edinmeye çalıştığınız alışkanlık sağlıklı ise, zor ve yorucu olabiliyor. Bu yüzden kendinizi güçsüz hissettiğinizde en başta hayatınızda neden bu değişikliği yapma kararı aldığınızı hatırlayın. Uzun vadede daha sağlıklı olmanızı sağlayacak bu kararınızı ödüllendirin ve kendinize, kendinizle gurur duyduğunuzu söyleyin. Eğer bunlar da yetersiz kalıyorsa, sağlıklı beslenme alışkanlığı edinerek hayatı değişen insanların motivasyonlarını öğrenin ve yöntemlerini deneyin.

Alışverişlerinizi akıllıca yapın.

Tıpkı yeme alışkanlıkları gibi, gıda alışverişlerinde yapılan tercihlerde değiştirmesi zor olan alışkanlıklardan biri. Bu yüzden gıda alışverişi yapmadan önce, beslenme düzeninizden çıkardığınız ve eklediğiniz besinleri bir kağıda yazın ve alacaklarınızı o listeye göre belirleyin. Sağlıklı gıdaları denemeye açık olun ve lezzetten ödün vermeden de sağlıklı beslenebileceğinizi unutmayın. Daha önce bahsetmiş olduğumuz mucizevi lezzet Konjac, doğal içeriğiyle sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi destekliyor. 

Düşük kalorili, glutensiz ve katkısız besinleri deneyin.

Dünyada her geçen gün daha da ön plana çıkan wellness trendi sayesinde sağlıklı beslenmenin pratik yolları da ortaya çıkmaya başladı. Artık birçok yerde düşük kalorili, sağlıklı ve glutensiz öğünler ve atıştırmalıklar bulabiliyorsunuz. 

Düşük kalorili ve yüksek lif içeren ürünleriyle dikkat çeken Eat Water, sağlıklı beslenmek için birbirinden lezzetli seçenekler sunuyor. 1 dakikada hazırlanabilen hafif makarna ve pirinç seçenekleri ile Vegan ve glütensiz beslenenlerin de vazgeçilmez besini olma yönünde ilerliyor. Doğal Konjac bitkisi unundan yapılan şekersiz ve yağsız ürünleri ile EAT WATER, lezzetten ödün vermeden de kilo verebileceğinizi garanti ediyor.

Sağlıklı beslenme alışkanlığını kaybetmemek için lezzetten ödün vermeyin.

Beslenme alışkanlıklarımızı şekillendirirken en etkili faktörlerden biri lezzet. Eğer yediğimiz şeyden keyif almak ve onu yemeye devam etmek istiyorsanız, yediklerinizin damak tadınıza uygun olup olmaması çok önemli. Artık sağlıklı gıdalar da çeşitlilikleri sayesinde birçok farklı damak tadına uyum sağlayabiliyor. Siz de en sevdiğiniz sağlıklı besinlerden yaratıcı tarifler deneyerek bu aşamayı çok daha keyifli bir hale getirebilirsiniz ya da sizin için düşünülmüş sağlıklı ürünlerden faydalanabilirsiniz. Örneğin Eat Water ürünleriyle 100 farklı tarif mümkün, yapmanız gereken tek şey damak tadınıza uygun olanları keşfetmek!

Güncel beslenme alışkanlıklarınızı tanıyın.
Bir beslenme günlüğü tutmaya başlayın ve en az 3 gün boyunca bu günlüğe ne yiyip içtiğinizi yazmaya devam edin.

Yapılan bir araştırmaya göre Amerikalıların %90’ı sağlıklı beslendiğine inanıyor. Sertifikalı yaşam koçu Erin Turner, “sağlıklı beslenip beslenmediğinizi anlamak için bir beslenme günlüğü tutun, ancak o zaman gerçeklerle yüzleşirsiniz” diyor ve ekliyor; “diyet yaparken çoğu zaman doğru yolda ilerlediğimizi ve iradeli davrandığımızı düşünürüz, ancak aksiyonlarınızı kağıtta görmek nerede durmanız gerektiğini bilmenize yardımcı olacaktır.”

Bir beslenme günlüğü tutmaya başlayın ve en az 3 gün boyunca bu günlüğe ne yiyip içtiğinizi yazmaya devam edin.

Hedefleriniz spesifik ve gerçekçi olsun.

Belirsizlikleden uzak durun. İzleyeceğiniz yolun hatları keskin olsun. Kendinize “abur cubur yemeyi azaltıyorum” demek yerine “her gün sadece bir tane kurabiye yemek hakkım var” gibi daha spesifik kurallar koyun. Böylece bu süreçte yolunuzu kaybetmeden, kendinizden emin bir şekilde ilerlemeye devam edebilirsiniz. Aynı kural beslenme düzeninize sağlıklı gıdaları eklemek için de geçerli.

2013 senesinde 16 ay çalışmaların sonucunda geliştirdiği yeni “Juroat C” konjac Reçetesi ile sağlıklı yemek alanında birçok ödül kazanan İngiltere merkezli Eat Water artık Türkiye!

İnnovasyon ve ürün kalitesine öncelik veren Eat Water ürünlerinin tamamı Vegan, Glütensiz,lezzetli ve düşük kalorili. Eat Water ile hem noodle ve pirinç tüketmeye devam edip hem de formunuzu korumaya devam edebilirsiniz.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!