5 Mayıs’ta gerçekleşecek yeniay: Gökyüzü yenilikler için sana sesleniyor

5 Mayıs’ın ilk saatlerinde güven alanlarımızı etkileyecek bir Yeniay Boğa burcunda gerçekleşiyor; aynı günün gecesi Türk dünyasında bilinen mevsimlik bayramlarımızdan biri. Ruz-ı Hızır (Hızır Günü) olarak geçen Hıdırellez günü, Hızır ve İlyas Peygamberlerin yeryüzünde buluştukları gün olması nedeniyle kutlanmaktadır. Hızır ve İlyas sözcükleri birleşerek halk ağzında Hıdırellez şeklini almıştır. Halk arasında baharı müjdeleyen ve önümüzdeki altı ay süresince ışığın olumlu enerjisinin yayıldığına inanılan Hz.İdris ve İlyas Peygamberin yılda bir kere buluştuğuna ve Hz.İdris’in geçtiği her yerin yeşereceği ve dileklerin gerçekleşeceğine inanılır. Gökyüzü kombinasyonu o kadar enteresan ki, aynı zamanda Ramazan ayının da başlangıcı gecenin ilerleyen saatlerinde ise ilk oruç için sahura kalkılacak.

Tüm bunları kombine edersek, Yeniay, yeni tohumların, yeni düşüncelerin hayatımızda gerçekleşmesi adına yapacağımız kişisel gelişim çalışmaları için ideal. Özellikle Hıdırellez gecesinde vaktiniz varsa kendi hayallerinizi gerçekleştirebilmek adına yazı veya mandala çalışmaları, enerji çalışmaları yapabilirsiniz. Ramazan ayı özellikle morfogenetik alanları güçlendirdiğinden, 1000 aydan daha kıymetli diye adlandırılır. Çoğunluğun yapacağı oruç ve dualar kollektif enerjiyi kuantsal olarak etkilemektedir.

Gökyüzünün Yeniay an haritasına baktığımız zaman bizlerin gökyüzü tarafından yenilikler için destekleneceği görülmekte. Kalbi boş olanlar bu ay ruh eşiyle karşılaşabilir. Öte yandan ek gelir elde edebileceğimiz gibi aynı zamanda masraflar konusunda ani artışlar ortaya çıkabilir. Ödemeler konusunda kendinize bir ödeme planı çıkartmanız ve buna uyum sağlamak sizin için doğru olacaktır. Gökyüzü önümüzdeki dört aylık süreç içerisinde daha önceden kaçırmış olduğunuz eski fırsatları da önünüze getirecek; o yüzden şimdiden eski aşklarınızın kapınızı çalmasına, eski iş proje ve fırsatların ayağınıza gelmesine hazırlıklı olun.

Yeniay özellikle Boğa burcunu direk etkilerken sırasıyla Aslan, Kova burçlarını da olumlu anlamda etkiliyor olacak. Sizler de baharı hissetmek ve tazalenmek istiyorsanız bir farkındalık çalışması yapabilirsiniz.

Yeniaya özel yaratım meditasyonu

Kendinizi iyi hisssettiğiniz bir zaman diliminde gündüz doğanların mümkünse sabah, gece doğanların ise gece yapması daha uygun olacaktır. Hafif bir duş alıp rahat elbiseler giyebilirsiniz. Elinize bir kalem ve kağıt alın, arka fonda yumuşak bir müzik çalabilir.

Önümüzdeki altı ayı şekillendirmek için yapacağınız yaratım meditasyonu için önce rahatlayın; sonrasında hayatınızda altı aylık dönem içersinde neler yaşamak istiyorsanız tek tek yazın. Yazdıktan sonra, yazdıklarınızı tekrar okuyun; gerçekten deneyimlemek istediğiniz hayalleriniz bunlar mı? Yoksa bunlar başkasının hayalleri mi? Her isteğinize 1-10 arası bir puan verin ve en çok gerçekleştirmek istediğiniz 6 hayali netleştirin. 

Bu işlemi tamamladıktan sonra gözlerinizi kapayın, sağ el,nizi kalbinizin üzerine koyarak İlahi Kaynağa bağlanın; kaynak sizin için ne anlama geliyorsa… Sadece niyet etmeniz kafidir. Derin nefes alın ve bırakın huzur, dinginlik sizi sarsın ve tüm hayallerinizin gerçekleşmesi için destek isteyin, “bütünün hayrına olması için ben ne yapabilirim” diye soruda kalın. Bir müddet daha derin nefes alıp verin ve kendinizi rahat bırakın. Sonra gözlerinizi açın, kendinize biraz zaman tanıyın. Ertesi gün 6 hayaliniz için bir eylem listesi oluşturun ve bunları hayata geçirmeye başlayın.

Bahar demek tazelenmek, yenilenmek demek; baharla beraber doğanın  canlanması, ağaçların yeşermesi, umutların yeşermesi demek. Unutmayalım “we’re all connected”. Baharın tazeliğini içinizde hissederek en iyi versiyonunuza dönüşmeniz dileğiyle…

Arzum Koyuncu Astrolog & Enerji Terapisti
Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri mezunu oldu ve üniversite öğrencisi olarak çalışmaya 1997 yılında başladı. Lisanslı gayri menkul ... Devam