5 adımda tatilde egzersiz rutininizi aksatmamanın yolu

Yaz ayları geldi, izinler kullanılmaya başlandı, tatil planları hızla yapılmaya devam ediyor. Ancak tüm kış boyunca devamlılığını koruduğun egzersiz rutinlerinin tatilin verdiği rahatlıkla bozulacağından endişe duyuyor olabilirsin. Spontane yapılan programlar, uyku saatlerindeki değişiklik, hayır diyemeyeceğiniz lezzetli yemekler ve tabii ki dinlenme süreci… 

İster sık ​​sık iş seyahatine çık, ister yaz tatilinde ol; biraz planlama yaparak egzersizlerinizi aksatmama konusunda motive kalabilirsin. Nasıl mı?

İşte böyle:

  • Öncelikle rezervasyon yaptırmadan gideceğin otel ya da tesisle ilgili detaylı bilgi edin, gitmeden otelin spor salonunun olanaklarını mutlaka öğren. Bazı otel salonları, ekipman bakımından tam donanımlıdır. Bazılarında ise ekstra havuz ve grup dersleri de bulabilirsin. Bunlar, birkaç alternatif arasında kaldığında karar vermeni kolaylaştıracak kriterlerdir.
  • Hazırlanırken egzersiz kıyafetlerini bavuluna koymayı unutma. Bavulda yer mi yok? O fazladan aldığın ve muhtemelen giymeyeceğin bir çift ayakkabıyı çıkararak yer açabilirsin.
  • TRX ya da direnç bandını da bavuluna ekle. Özellikle direnç bandı, yaz elbiselerinden veya kartvizit kutundan daha az yer kaplar ve sana tüm kaslarını çalıştırmak için geniş bir hareket yelpazesi sunar. Ayrıca ağırlık çalışırken ıskalanan kasları da çalıştırır.

  • TRX App her yerde yanında! Bu uygulama, istediğin yerde, istediğin şekilde çalışmanı sağlar. Aplikasyonu aç, çalıştırmak istediğin bölgeyi seç ve onlarca eğitim videosunu izleyerek egzersizini yap.
  • Unutma, iyi bir egzersiz için ihtiyacın olan tek şey sensin! Otel odasında da kumsalda da olsan; squat, plank, push up ve lunge yapman için ekipmana ihtiyacın yok. Bu alışkanlığı edinmen, seyahatlerini egzersiz yapmamak için bahane olarak görmeni engelleyecek ve kendini daha iyi hissetmeni sağlayacaktır.

İlginizi çekebilir: Plank hareketinde uzmanlaşmaya ne dersiniz?

Life Fitness
Egzersiz cihazları ve teknolojileri üretiminde global lider... Life Fitness; bünyesindeki her biri sınıfında lider, yüksek performanslı, uzun ömürlü ve üretimde en yüksek kalite standartlarını ... Devam