4 Ekim Hayvanları Koruma Günü için Simple ve Watsons’tan özel proje

İlk kez 1822 yılında İngiltere’de hayvanları korumak ve insanların onlara daha iyi davranmaları gerektiğine dikkat çekmek için kurulan Hayvanları Koruma Derneği’nin çalışmaları, birçok ülke tarafından takip edildi ve ülkeler kendi derneklerini oluşturmaya başladı. Ülkelerin hayvan haklarını korumak için oluşturdukları dernekler büyüdükçe aynı amaçla yola koyulan bu kuruluşlar Lahey’de birleşerek Dünya Hayvanları Koruma Federasyonu’nu oluşturdu ve 1931 yılında toplanan federasyon 4 Ekim‘i Hayvanları Koruma Günü olarak ilan etti.

Ülkemizde, 1908 yılında kurulan Hayvanları Koruma Derneği ve internet üzerinde küçük bir grup halinde başlayarak büyüyen ve 2008 yılında federasyona dönüşen Hayvan Hakları Türkiye Aktif Güç Birliği Platformu (HAYTAP) yıllar boyunca minik dostlarımızın yaşam şartlarını iyileştirmek için birçok çalışmaya imza atarak farklı sektörlerdeki kuruluşlara da ilham kaynağı oldu. Son yıllarda hayvan dostlarımız için başarılı çalışmalar yürüten hayvan haklarına saygılı iyi kalpli kozmetik markası Simple, bu sene de Watsons ile birlikte özel bir proje başlattı.

Simple ve Watsons‘ın geçtiğimiz sene hayvan dostlarımız için daha iyi bir gelecek yaratmak üzere Hayvanları Koruma Kanunu’nda istenen değişikliklerin hayata geçmesi için hayvan sever influencer ve ünlü isimlerle birlikte hazırladığı video içeriği ile #iyikalpliol çağrısında bulunduğunu hatırlarsınız; ikili, bu yıl da ilham verici bir projeye imza attı.

Dünyanın hiçbir yerinde hayvanlar üzerinde test yapmayan ve içeriğinde hayvansal içerik bulundurmayan, PETA tarafından onaylı cruelty-free akreditasyonuna sahip Simple, 3 yıldır olduğu gibi bu sene de Watsons ile el ele vererek, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü için seçili ürünlerini hayvan figürleri ile yeniden tasarlayarak hayvan haklarına dikkat çekmeyi başardı.

Simple, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü için ekim ayı boyunca sadece Watsons’a özel tasarlanan ürünlerini tüketicilerle buluşturmayı planladı; ayrıca Simple ve Watsons ayrıca, Hayvan Hakları Federasyonu HAYTAP’a tıbbi cihaz yardımında bulunarak patili dostlarımızın yaşam koşullarını iyileştirmek için çalışmalarda bulundu.

Sadece Watsons mağazaları, Watsons.com.tr ve Watsons Mobil Uygulaması’nda tüketiciler ile buluşacak bu özel ürünler ekim ayı boyunca satışta olacak.

Dünyayı birlikte paylaştığımız tüm canlılar için iyiliği bir misyon edinen Simple markası ile Türkiye’nin önde gelen kozmetik ve kişisel bakım markası Watsons, hayvan dostlarımızın yaşam koşullarını iyileştirmek için çalışmaya devam ediyor.

İlginizi çekebilir: Kozmetik sektörünün karanlık yüzü: “Ralph’i Kurtar” ve hayvan deneyleri

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!