38 Beden üstü, ”gerçek ve güzel” kadınlar

Son bir yılda sağlıklı beslenme ve spor desteği ile on kilo verip, neredeyse iki beden birden küçüldüm.Temel motivasyonum sağlıklı olmak ve hayat tarzımı sürdürülebilir bir şekilde iyileştirmekti. Kilo verip sıfır bedene yaklaşmak da hoş bir kazanç oldu benim için. Hayatımın artık “balık etli” olmadığım bu döneminde bir şeyi farketmiş bulunuyorum: İnsanlar, daha zayıf insanları olduğundan daha güzel görmeye eğilimliler. Son bir yılda saç kesimini bile değiştirmemiş biri olarak, bir haftada fiziksel özelliklerimle ve özellikle yeni kilomla ilgili aldığım iltifatlar geçmişe göre katlanarak arttı.

balık etli kadınlar

Kendi geçmiş standardlarıma göre daha çekici hale geldiğimi düşünmekle birlikte, her gün tüm kadınlara 360 derece pazarlama planları ile dayatılan “zayıf olan güzeldir” mottosuna hala inanmıyorum. Evet Kate Moss’un, Natalie Portman’ın, hatta Adurey Hepburn’ün sıfır beden ve narin fizikleri çok güzel. Ama kıvrımlı, yuvarlak hatlı, minimum 38 beden ölçülerindeki Scarlett Johansson’ın güzel olmadığını kim söyleyebilir? 

Bazı “gerçek ve güzel kadınlar” var. Evet var. Toplumun ideal beden, boy/kilo ölçülerine aldırmadan kendi standardlarını beliriyorlar. Özellikle herkesin sürekli zayıflamak ve daha fazla zayıflamak istediği, yarım kilonun hesabının yapıldığı modern zamanlarda içinizi açması için birbirinden güzel balık etli ünlü kadınları derledim sevgili Uplifers okuyucuları.

 Yazarın diğer yazıları için tıklayınız. 

Zeynep Cansoylu Samancıoğlu
Gündüzleri çok uluslu bir firmada kozmetik kanalı müşteri yöneticisi. Geceleri saç & cilt bakımı, moda, trendler, gezme, yeme ve içme yazan araştırmacı blogger. Doğal ... Devam