30 Kasım İkizler burcunda Ay tutulması: 2020’nin son Ay tutulmasında bizleri neler bekliyor?

30 Kasım’da, İstanbul saatine göre 12:29’da, 08° İkizler burcunda parçalı bir Ay tutulması meydana gelecek. 2020’nin son Ay tutulması olması özelliğine sahip bu tutulma ile birlikte uzun süredir bizi yoran konu başlıkları, sonuçlanmayan işlerimiz ve belirsiz hayat planlarımız artık rayına oturmaya başlayacak.

Türkiye’den gözükmeyecek olan bu Ay tutulması, daha çok Avrupa, Asya’nın bir kısmı, Güney Amerika, Kuzey Amerika, Avusturalya, Pasifik ve Atlantik bölgelerinde etkili olacak.

Tutulmanın genel enerjisini yorumlarsam, rahat bir nefes alma vakti geldi diyebilirim. 

2020’de yaşadığımız en rahat Ay tutulmalarından birini yaşayacağız

Bireysel anlamda fırsatlar yaratan, uyumlu ve destekleyici açı kalıplarına sahip bu tutulma bizlerin hayatında bir dönemi kapatıp, yepyeni bir dönemi başlatacak. Ay tutulmaları aslında bitiş ve sonlanma temalıdır. İlk etapta sonlanma kelimesi kulağımıza korkutucu gelse de, eskimiş ve artık bize fayda sağlamayan her türlü alışkanlığın ve düzenin değişmesi için bize destekleyici fırsatlar sunarlar.

30 Kasım ile birlikte şimdiye kadar bizi yoran, kararsız bırakan ve bir türlü sonuçlanmayan işlerimiz, alacağımız yeni kararlarla ve önümüze çıkacak yeni fırsatlarla netleşecek. Aynı zamanda son altı ay içerisinde çabaladığınız girişim ve mücadelelerin hasat zamanı diyebilirim.

Kolektif anlamda bizi neler bekliyor?

İletişim, medya, bilgi, eğitim, öğrenme, ticaret ve seyahat konularında yepyeni düzenlemeler gelebilir, yeni kararlar alınabilir. Bilginin, araştırmanın ve etkileşimin yoğun olduğu bir dönemdeyiz. Doğru ve gerçek bilgi daha da önem kazanacak. Dünyada bazı skandalların ortaya çıktığı, şimdiye kadar gizli kalmış konuların deşifre olduğu konu ve olaylara şahit olabiliriz.

Daha çok otorite figürlerini, liderleri ve üst düzey yöneticileri etkileyecek bu tutulma, onların iş hayatlarında yaşayacakları çeşitli değişikliklere veya streslere sebep olabilir.

Türkiye’nin 12/6 aksını etkileyen bu tutulma hastaneler, hapisaneler, hırsızlar, gizli örgütler gibi kapalı alanlardaki konuları ülke gündemine taşıyabilir; bu alanlarda yeni düzenlemeler, yeni yasalar gelebilir. Tutulma etkisiyle, çalışan hakları, halkın sağlığı, doktorlar, hemşireler, hizmet sektörü ve askerler gündemimizde olacak. Özellikle sağlık sektörü ve çalışanlarının içinde bulunduğu koşulların bolca tartışılacağı ve bu alanda yeni düzenlemelerin geleceği bir dönemdeyiz.

İkizler burcu solunum sistemi ile alakalı olduğundan, akciğerlere ve nefes problemlerine özellikle dikkat etmekte fayda var. Ülkemizin haritasında hastane gibi kapalı alanları etkileyen bu tutulma, pandemi konusunu bir kere daha ciddiye almamız gerektiğini vurguluyor.

Özet olarak, tutulmalar hayatlarımızda köklü değişim, dönüşümleri tetikler ve kadersel rüzgarlar estirirler. Sıkı sıkıya tutunduğumuz alışkanlıklarımızı bir Ay tutulması gelir, yıkar geçer. Sonra bir Güneş tutulması gelir ve yepyeni bir sayfa açar. O yüzden evrenin matematiğine daima güvenin; vedalardan ve değişimlerden korkmayın. 14 Aralık’ta ise yılın son Güneş tutulmasını yaşayacağız ve bir çoğumuz hayatında yepyeni, güzel başlangıçlar yapacak.

Alacağınız etkilerin ve değişimlerin hayatlarınıza güzellikler getirmesini dilerim.

Not: Tutulmanın bireysel olarak sizi negatif veya pozitif etkilemesi kişisel doğum haritanızın aldığı etkilere bağlıdır.

Buşra Efe Astrolog
Merhaba, Ben Buşra Efe. 10 yılı aşkın süredir çok uluslu FMCG ve kozmetik sektörlerinde, kurumsal alanda çalışmaktayım. Mesleki kariyerime ek olarak, hayatımda astroloji alanında ... Devam