2017’nin yemek trendleriyle tanışma zamanı geldi!

Kabak spagetti’nin yanı sıra, hamburgerin yeni yorumu ve ‘temiz yemek’ bu yıl gastronomide yeni yaklaşımlardan bazıları.

Bourgee steak and lobster restaurant  (biftek ve ıstakoz restoranı) baş şefi Tania Da Silva’ya, 2017 için yeni yemek trendleri nelerdir, açıkladı.

Ona, bu yıl neler yiyeceğiz diye sorduk.

Afiyetler hepinize …

Kömür

Kömürün, özellikle detoks anlamında, sağlığa olan faydaları gün geçtikçe daha iyi biliniyor.

2017 yılında odun kömürünü başrol oyuncu olarak görmekteyim.

Bourgee’de, biftek ve ıstakozdan, sebzelere ve hatta yumurtalara kadar her şey için Josper kömür ızgara kullanıyoruz. İsli, ve benzersiz lezzeti veren ise pişirme tekniğimiz.

activated-charcoal-ice-cream

İyi yağlar

2016’da ‘iyi yağ’ devrimi yaşandı ve insanlar tam yağlı sütün sağlık düşmanı olmadığını farketmeye başladı. Şimdi artık herkes kaliteli tereyağı, yoğurt ve peynirin değerini anladı.

Bu anlayışın bu yıl da süreceğini düşünüyorum.

Bourgee’de, biz bu konuda çok titiz davranıyoruz, hatta kendi lezzetli tereyağımızı bile ürettiyoruz.

Book-Fats-Butter-Oils-2 

Sağlığa uygun gıdalar

Taze, egzotik ve sağlıklı yemekler için tüketici talebi artıyor, buna bağlı olarak, gıda dağıtım ve servislerinin de artacağını tahmin ediyorum. İnsanlar tatsız, sağlıklı hazır yemekler yerine, yine hızlı ama lezzetli, sağlıklı ve dengeli yemekler istiyorlar. Bu yemeklerdeki malzemelerle ilgili olarak; ızgara etler, pimiento de padron (bizim köy biberi dediğimiz-yeşil biber) ve pembe Himalaya tuzu öne çıkacak.

himalayan_pink_salt

-Siz, -suz gıdalar (glutensiz, laktozsuz…)

Gluten, buğday ve süt gıdaları alerjisi olanlar için glutensiz, tahılsız gıdalar, süt yerine hindistan cevizi sütü veya soya sütü gibi ürünler çoğu insanın seçimi haline geldi. Bu eğilim, bu yıl da sürecek, çünkü insanlar artık kendi bedenlerini daha iyi tanıyorlar ve ihtiyaçları konusunda daha bilinçliler. Hatta bu gıdalara direnci ve alerjisi olmayanlar dahi diyetlerinden çıkarmak istiyorlar, çünkü bilimsel araştırmaları ve gelişmeleri izliyorlar.

Bu nedenle, son zamanlarda ekibimdeki şefler, glütensiz menüleri geliştirmek için çok fazla zaman ve çaba harcıyor.

gluten-free-sign-among-bread

Paylaşın 

Geleneksel üçlü yemekleri unutun, paylaşmak güzeldir. Tapas gibi tabakları paylaşmayı deneyin.

Bourgee’nin yeni Chelmsford şubemizde Tommahawk biftek (2 kişi için ideal-2 kemik-1kg biftek) şimdilerde hit-en çok tercih edilen tabak.

TGI-Fridays-Fried-Chicken-Basket-1

Kaynak:

marieclaire.co.uk

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!