2017’de sık sık karşınıza çıkacak saç trendleri

Yeni bir yıl pek çok alanda olduğu gibi moda dünyasında da yenilikler getiriyor. Moda denilince aklınıza sadece kıyafet veya aksesuar gelmesin, saç da modanın unsurlarından biri.

İlgili yazı: Kahkül saç modelleri: Size en yakışan kahkül kesimini bulun

İşte 2017’de sık sık karşınıza çıkacak saç trendleri:

1. Dümdüz saçlar

Düz, parlak ve ortadan ayrılmış saçlar 2017’nin en büyük trendlerinden biri. Ancak bu tarzı saçınıza uygulamanız için saçınızın sağlık olması gerekiyor. Kuru bir saçta bu trendi uygularsanız başarısız sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Düzleştirici kullanmadan önce saçınıza ısıya karşı koruyucu bir ürün sürmeyi unutmayın.

01 düz saç

2. Tepeden at kuyruğu

Saçlarınızı en tepeden sımsıkı toplayın. İster dalgalı, ister düz olsun tepeden toplanmış at kuyruğu size hem zarafet hem de kolaylık katıyor. Ayrıca siz ne kadar sıkı topladıysanız, yüzünüzü o kadar çok ortaya çıkarma şansınız var.

02 at kuyruğu

3. Yassı dalgalar

Ne su dalgası ne de canlı dalgalar… Düzleştiriciyle yapılan yassı dalgalar bu yıl çok moda. Evde de kolayca yapabileceğiniz bu saç şeklini uygularken saç uçlarını düz bırakmayı unutmayın.

03

İlgili yazı: Brezilya fönü rehberi: Tüm yönleriyle keratinle saç düzleştirme

4. Ortadan ayrılmış kabarık saçlar

Kabarık saçlar 2016’nın moda saç stillerindendi. Şimdi bunu biraz daha geliştirdiler. Bu yıl, ortadan ayrılmış, omuz hizasında ve hafifçe kabartılmış saçları sık sık görebilirsiniz.

04

5. Uzun kaynaklar

Son yılların moda saç şekillerinden uzun kaynaklar bu yıl da bizimle. Rihanna, Jourdan Dunn ve Kardashian’lar gibi ünlü isimlerin son aylarda uyguladığı bu saç şekli, özellikle kış ve sonbahar aylarında daha çok dikkat çekebilir.

05

6. Yana savrulmuş kabarık saç

Belki de bu yılın uygulaması en basit saç trendlerinden biri, sağa veya sola savrulmuş saçlar. İhtiyacınız olan tek şey, saçınızı bir tarafa doğru savurmak ve biraz hacim vermek.

06

İlgili yazı: Hızlıca yapabileceğiniz kolay saç modelleri

7. Islak ve parlak görünümlü saçlar

Shay Mitchell, Gigi Hadid ve Kim Kardashian gibi isimlerle meşhur olan bu saç modeli 2017’nin en dikkat çeken trendlerinden biri. Bu modeli uygulamak için bolca şekillendirici uygulayabilirsiniz.

07

8. Altın sarısı gölgeler

Saçlarınızın arasındaki altın sarısı gölgeler, yüzünüze sıcak ışıltılar katacaktır. Tüm cilt tonlarında uygulayabileceğiniz bu saç tonunu daha önce düşünmediyseniz şimdi düşünmenin tam sırası.

08

Kaynak:
Harper’s Bazaar

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!