2017’de gitmeniz gereken seyahat destinasyonları

2017 yılı tüm hızıyla başladı, hatta günler hızla geçip gidiyor. Eğer seyahat etmeyi seven biriyseniz, hızla geçip giden günleri iyi değerlendirmelisiniz. Dünyanın bir ucundan diğerine kadar işte size 2017’de mutlaka gidip görmeniz gereken yerler:

1. Patagonya, Şili

Patagonya; buzullardan sıcak kaynak sularına, balta girmemiş ormanlardan geniş düzlüklere kadar doğasıyla insanı kendisine hayran bırakıyor.

01 patagonya

2. St Petersburg, Rusya

Avrupa’nın en iyi destinasyonlarından biri olarak gösterilen St. Petersburg, gösterişli binaları, kiliseleri, zengin tarihiyle seyahat tutkunlarının en sevdiği noktalardan biri.

02 st petersburg

3. Nepal

Depremler, volkanlar ve Everest Dağı’nın büyüleyiciliğiyle Nepal dünyanın en uğrak turizm merkezlerinden biri. Nepal halkının sıcaklığı, bu büyülü destinasyonun bir başka güzelliği…

03 nepal

4. Malta

Tüm dünyanın ilgiyle izlediği Game of Thrones’un birçok sahnesinin çekildiği bu Akdeniz adası, tatilcilerin en sevdiği destinasyonlardan biri. Bir yandan plajları, bir yandan da tarihe direnen tekneleriyle her türlü seyahat tutkununu mutlu edecek bir destinasyon.

04 malta

5. Palawan Adaları, Filipinler

Dünyanın belki de en güzel beyaz kumlarının bulunduğu Palawan Adaları, tatilcilerin en sevdiği duraklardan biri.

05 palawan

6. Finlandiya

Seyahat denince deniz ve kum dışındaki şeyleri de görmek istiyorsanız, Finlandiya güzel bir alternatif olabilir. 40’tan fazla milli parkı, el değmemiş toprakları, doğal tırmanış bölgeleriyle Finlandiya macera severler için görülmesi gereken noktalardan biri. Ayrıca 2017 yılı, Finlandiya’nın 100’üncü kurtuluş yılı ilan edildi. Ülkenin belki de en renkli günlerinin yaşanacağı bir tarih seçebilirsiniz.

06 finlandiya

7. Havana, Küba

ABD ile Küba arasında buzların erimeye başlamasından bu yana çoğu Amerikalı turist akın akın Küba’ya gitmeye bağladı. Vintage arabaların ve mimarinin süslediği bu fotojenik ülke, görülmeye değer.

07 havana

8. Chengdu, Çin

MasterCard’ın 2016 endeksine göre Chengdu, Osaka’dan sonra dünyada ziyaretçi sayısının en hızlı arttığı ikinci ülke. Tarih, kültür ve lezzetçi yemekleri tadabileceğiniz Chengdu, bu yılın en gözde destinasyonlardından biri olmaya aday.

08 chengdu

9. Medellin, Kolombiya

Medellin’i meşhur eden tek şey, Netflix’in meşhur Narcos değil elbette. Güney Amerika’nın en gözde seyahat noktalarından biri olarak gösterilen Medellin, kısa bir süre öncesine kadar pek güvenli bir şehir olarak görülmüyordu. Oysa bu kaygıların gizlediği harika bir mimari, kültür ve tarihi zenginlik var.

09 medellin

10. Kamboçya

Kuzey Kamboçya ormanlarının derinliklerinde yer alan 700 yıllık Angkor Wat Tapınağı, geçtiğimiz yıl Lonely Planet tarafından en çekici seyahat noktası olarak seçilmişti. Ülkenin ev sahipliği yaptığı eski şehirler de bir başka ilgi çekici özelliği.

10 kambocya

11. İran

ABD ile varılan nükleer anlaşması sonrasında turistlerin daha çok ilgisini çekmeye başlayan İran’ın 2017’de de önemli bir destinasyon olması bekleniyor.

11 iran

12. Lizbon, Portekiz

Tarihi noktaları, müzeleri, parkları ve sunduğu ekonomik seyahat olanaklarıyla Avrupa’nın en çok tercih edilen noktalarından biri olan Lizbon, 2017’de de ilgiyi üzerinde toplamaya devam edecek.

12 lizbon

13. Charleston, Kuzey Karolina

Travel + Leisure tarafından dünyanın en iyi şehirlerinden biri olarak gösterilen Charleston, tarihi zenginlikleri, bahçeleri ve serin sularıyla tatilcilerin favori destinasyonlarından biri.

13 charleston

14. Singapur

Michelin yıldızlı bir restoranda yemek yemek ama bir yandan da geri döndüğünüzde harcamalarınız yüzünden kendinizi sıkıntıya sokmak istemiyor musunuz? O zaman Singapur tam size göre. Michelin yıldızlı yemekleri 2 dolara sadece Singapur’da yiyebilirsiniz. Sokakta satılan birbirinden lezzetli yemekleri siz düşünün…

14 singapur

15. Seul, Güney Kore

Yerel bitkilerin, ağaç evlerin, kafelerin, ilginç mağazaların, kitapçıların ve mis kokulu çiçekçilerin süslediği Seul, Uzak Doğu’nun tanıdık yüzü.

15 seul

16. Choquequirao, Peru

Kayıp şehir Incan, Lima, Machu Picchu Peru’da görebileceğiniz birkaç önemli destinasyon. Doğası, tırmanış rotalarıyla büyüleyici bir destinasyon olan Peru, aynı zamanda son yıllarda restoranlarıyla da ön plana çıkıyor.

16 Choquequirao

Kaynak:
Business Insider

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!