2015’te çabasızca havalı gözükmenin yolu: #BANABAK

İlk kez 1855 yılında şair Robert Browning tarafından kullanılan ve Mis van der Rohe imzasıyla mimaride başlayıp diğer tüm alanlara da sıçrayan ‘less is more’ mottolu minimalist akım artık sadece sanatta değil günlük hayatımızda da yerini almış durumda. Artık çabasız bir şekilde bakımlı ve iyi görünmek hak ettiği övgüyü kazandı. Akımın ismi #banabak!

Mark Zuckerberg ne giyeceğini düşünmeye kafa patlatıp vakit kaybetmektense her gün aynı tişörtü giyip objektiflere poz veriyor ya da Steve Jobs hayatı boyunca aynı koyu renk boğazlı kazağıyla röportajlarında karşımıza çıkabiliyor. Artık saatlerce ayna karşısında vakit geçirip doğal güzelliği tonlarca makyajla gölgelemek ya da saatlerce ne giyeceğin üzerine kafa patlatmak çok fazla kabul görmeyen olgular.

P&G’nin kişisel bakım ve güzellik markalarıyla başlattığı #banabak hareketinin çıkış noktası, gençlerin havalı gözükebilmek, kendilerini iyi hissedip özgüvenle sokağa çıkabilmek için çok çaba harcamak zorunda olduklarını hissetmeleri. En yeni aksesuarlara, teknolojik gereçlere, tarza sahip olabilmek gençler için stres kaynağı olabiliyor. Oysa gençler sadece genç oldukları için bile güzeller! #banabak onlara kişisel bakımlarına özen göstererek, daha fazla çabaya ihtiyaç duymadan da iyi görünebileceklerini, özgüvenli bir duruşun tüm kapıları açabileceğini hatırlatan ve onları destekleyen yeni nesil bir gençlik akımı. Yani iyi görünmeyi herkes için ulaşılabilir bir hale getirmeyi amaçlıyor. Hareketin temsilcileri milli basketbolcu Sinan Güler, fotoğrafçı Mehmet Turgut, oyuncu Özge Özpirinççi ve sunucu Tanem Sivar.

Yani bir gencin en #banabak hali kişisel bakımına özen göstermiş, güvenle gülümseyen yani kendi ışığıyla parlayan hali… Bir gencin en #banabak hali kendini olduğu gibi iyi hissettiği hali…

P&G; Gillette, İpana, Orkid, Head&Shoulders, Pantene, Max Factor gibi markalarıyla birlikte #banabak hareketini gençlere ulaştırmak için hareketin temsilcileri Mehmet Turgut, Özge Özpirinçci, Tanem Sivar ve Sinan Güler’le üniversiteleri dolaşıyor. Gençler arasında bakımlı ve çabasızca etkileyici görünme konusunda farkındalık yaratmayı planlıyor. Bu dört kişilik ekip okullara gidip, gençlerle sohbet ediyor, #banabak’ın ruhunu anlatıyor, gençleri dinliyor. En #banabak haliyle, en özgüvenli görünen gençlerin fotoğraflarını çekecekler. Bu fotoğraflar kampüslerde posterlere dönüşecek, Instagram’da, Twitter’da post’lara dönüşecek ve gençlerin hayatında yer edecek.

_IMG_1956

6 günde 1,5 milyonun üzerinde izlenme rakamına ulaşan #banabak sözcülerinin rol aldığı manifesto filmini hala görmediyseniz vakit kaybetmeden siz de izleyin.

En #banabak haliniz için Uplifers’dan 2 öneri

En #banabak halim, gülüşümü saklamadığım diyenler için yeni İpana Pro-Expert Hepsi Bir Arada doğru tercih!

Oral-B ve İpana’nın geliştirdiği en iyi global diş macunu teknolojisi artık Türkiye’de. Geliştiricileri, Pro-Expert Hepsi Bir Arada’nın bilimin bu alanda sunduğu en yeni standart olduğunu söylüyor. Diş macunu içeriğinde sadece Oral-B ve İpana diş macunlarında olan Stannus Fluoride çözünebilir mikro aktif tanecikler yer alıyor. Bu yapı sayesinde diş hekimlerinin en çok kontrol ettiği alanlarda ilk kullanımdan itibaren üstün koruma sağlıyor (Sıradan Florürlü diş macunlarına göre). Böylece hem mükemmel ağız sağlığı ve sağlıklı görünüm garanti altına alınmış oluyor. Geliştiricileri her kullanıcının ilk kullanımlarından itibaren farkı anlayacağını söylüyor, herkesi yeni İpana Pro-Expert Hepsi Bir Arada’yı denemeye çağırıyor.

Saçlarımla güçle parlıyorum diyenlerin tercihi Pantene Argan Yağlı Elixir

panten

Pantene Argan Yağlı Elixir, Pro-V formülünü Fas’tan gelen eşsiz yağlı Argan yağı ile bir araya  getirdi. Saçlarınızı şekillendirmeden kaynaklanan yıpranmalara karşı 24 saat boyunca korurken saçınıza ipeksi bir yumuşaklık kazandırır. Argan Yağlı Elixir’i nemli saça tek adımda kolayca uygulayın, her zamanki gibi kurumaya bırakın ya da fön makinesi ile kurutun. Ayrıca kuru saçlara yumuşaklık kazandırmak için son bir dokunuş olarak da uygulanabilir.

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!