20-22 Haziran’da hafta sonu kaçamağı: After Work Weekend ile Çeşme’ye!

Kurumsal şirket çalışanlarının yoğun iş temposunun bir nebze de olsa azaldığı yaz dönemine girerken, uzun tatil planları bir kenara, hafta sonu kaçamakları, kısa sürede tazelenmek için ideal.

Çalışanların iş yerinden izin almadan tatil yapmaları için tasarlanarak hazırlanan paketler, yoğun iş temposu düşünülerek katılımcıların plan yapmasına gerek kalmadan çeşitli etkinliklerle donatılmış durumda.

Haftasonunda 2 Günlük Tatil Yapmak
Haftasonunda 2 Günlük Tatil Yapmak

Hem şirket çalışanları hem de bireysel katılımcılar için düşünülmüş After Work Weekend, bu sezonun açılışını 20-22 Haziran’da Çeşme turuyla yapıyor.

Tatil Sepeti ve Seka Tur ortaklığıyla ortaya çıkan projeyi, mimarlarından Serhat Kahraman’a sorduk:

Serhat Kahraman
Serhat Kahraman

Serhat önce seni tanıyalım. Nasıl başladın bu projeye?

İstek Vakfı Lise’sinde okuduğum esnada daha 1. Sınıfta ilk defa Uludağ turu düzenleyerek girdim turizm sektörüne. Hala da aynı sektörde devam ediyorum. 2012 yılının başında Tatil Sepeti Kurumsal’ı kurdum, şu an şirketlerin seyahat planlamasını ve toplantı etkinliklerini düzenliyoruz. Aynı şekilde şirket çalışanlarına keyifli kısa tatil fırsatları sunmak için After Work Weekend’i yarattık.

After Work Weekend tam olarak nedir?

Beyaz yakalıların cumadan pazara işten izin almadan gerçekleştirdiği bir tatil paketidir.  Şirketler de ödül olarak kendi elemanlarını gönderiyor ya da kurumsal şirket çalışanları şahsi olarak bu turlara katılıyor.

Çoğunluklu olarak büyük şirketler kendi çalışanlarıyla birlikte katılıyor. Çalışanların motivasyonunu arttırmaya büyük katkısı olduğu için çalışanlarına ödül olarak sunuyor.

After Work Weekend fikri nasıl ortaya çıktı?

İnsanların hafta sonu kaçamak yapmak isteyip de fiyatların yüksekliğinden ötürü vazgeçtiklerini çok gördüm. Biz makul fiyatlarla önceden paketleri hazırlayıp, onların uğraşmasına gerek kalmadan sunuyoruz. Fiyat faktörü burada önemli.

Tatil Sepeti Kurumsal olarak zaten şirketlerin seyahat planlamalarını yapıyoruz. Diğer kurumsal acentalarla aramızda bir fark yaratmak için biz de böyle bir paket hayata geçirdik.

Piyasadaki diğer kurumsal tatil satışlarından ne farkı var?

İnsanlar bu paketleri tek tek başka bir acentadan aldığında veya kendileri direk yapmaya çalıştıklarında daha pahalı oluyor. Bizim kendi özel anlaşmalarımızla daha ucuza geliyor. Şu an piyasada bizim verdiğimiz hizmetin muadili başka bir paket de yok.

Ne kadar katılım oluyor?

İlk yıl 150 kişi katıldı, ikinci yıl 350 katılımcı, bu yıl ise 750 katılımcı bekliyoruz. Her geçen gün daha da büyüyen bir yapı haline geldik. Bu etkinlikleri her sezon gerçekleştiriyor, her mevsimde farklı bir konsept ile kurumsal şirket çalışanlarına hafta sonu sosyalleşmelerine imkan sağlayan bir paket halinde sunuyoruz.

Katılımcılar hafta sonu boyunca ne yapıyor?

Yazları surf, kiteboard, yapıyoruz. Yurtdışı spor aktivitelerine de katılıyoruz.

En son Amerika’daki bir Maraton Yarışına bir grup gönderdik.

Kışın, yurt içi ve yurtdışı kayak organizasyonları düzenliyoruz.

Şirketler arası sailing yarışları düzenliyoruz.

Hafta sonu yoga paketlerimiz de var. Şirket çalışanlarının motivasyonunu arttırmak ve yoğun iş stresinden uzaklaştırmak için yoga kampları da çok ilgi görüyor. Düğün organizasyonu yapıp After Wedding Weeekend’e bile çevirdik 🙂

Gelen katılımcı profilleri nasıl?

Genelde 24-35 yaş arası katılımcılar oluyor, çoğu aynı üniversiteden mezun olmuş ama farklı şirketlerde çalışan kişiler oluyor. Gelenler mutlaka bir sonraki sezon daha da yeni arkadaşlarıyla birlikte yeniden katılıyor.

Üniversiteden bahsettin? Hangi üniversite mezunları ağırlıkta?

Koç, Sabancı, Boğaziçi mezunları ağırlıkta  ve yurtdısında eğitim görmüş, bu tarz organizasyonlardan uzak kalmış bir kitlemizde mevcut.

çesme featured

20-22 Haziran programı nasıl?

Cuma akşam çıkıp Pazar dönüyoruz. 2 gündüz ve 2 gece etkinlik programı veriyoruz. Etkinliklere katılmak isteyenler için ulaşımı sağlıyoruz, her etkinliğe katılım zorunlu değil. Bazen yalnızca sakin tatil geçirmek isteyen katılımcılarımız da oluyor.

Programımız herkese açık, 20-22 Haziran’da Boyalık Beach Hotel’de olacağız.  Haziran etkinliğine katılmak için buraya tıklayarak hemen paket satın alabilirsiniz.

 

Herkese keyifli tatiller!

 

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!