16 Ocakta sinemaseverlerle buluşan My French Film Festival 16 Şubata kadar devem edecek

Sanatı ve film festivallerini seven, güncel kültürel etikinlikleri takip eden Uplifers okuyucularımıza bir festival haberimiz var: Tüm dünyada 4 milyonun üzerinde izleyici tarafından takip edilen My French Film Festival Digiturk sponsorluğunda sinemaseverlerle buluşuyor.

Uluslararası online Fransız filmleri festivali My French Film Festival, bu yıl da Fransız Kültür Merkezi işbirliği ve Digiturk sponsorluğunda Türk sinemaseverler ile buluştu. 16 Ocak’ta başlayan dünyanın ilk online film festivali 16 Şubat 2015 tarihine kadar devam edecek ve izleyiciler festivali ücretsiz olarak online takip edebilecekler. Ayrıca, festival için şöyle eğlenceli bir afiş hazırlamışlar:

afis tr

Bu yıl dünyada beşinci, Türkiye’de ise üçüncü kez sinemaseverler ile buluşan ve birbirinden ilginç Fransız filmlerinin yarıştığı festival kapsamında 10 uzun, 10 kısa ve 3 yarışma dışı olmak üzere 23 film gösteriyor. Türkiye’de Türkiye Fransız Kültür Merkezi işbirliğiyle düzenlenen festivalin sponsorluğunu üçüncü kez üstlenen Digiturk, 16 Ocak–16 Şubat tarihleri arasında bu filmleri www.myfrenchfilmfestival.com/tr adresinden ücretsiz olarak sinemaseverler ile buluşturuyor.

4 Milyonun üzerinde izleyici ile buluştu

Fransız sinemasının tüm dünyada tanıtımından sorumlu kurum Unifrance Films tarafından internet üzerinden düzenlenen festival geçtiğimiz yıl 4 milyonun üzerinde bir izlenme oranına sahip oldu. Türkiye’de 15 bin sinemasever tarafından izlenen festivalin bu yıl da Digiturk’ün katkılarıyla yüksek oranda takip edilmesi bekleniyor. Festival sonrasında ise seçilen filmler Moviemax Festival’de Film Paketi’ne sahip tüm Digiturk’lüler ile buluşacak.

Siz de bol bol film izlemek ve farklı türlere yelken açmak için festivali online olarak takip edebilirsiniz.

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!