14 Haziran’ı ”Wellness Day” ile iyi yaşamaya ayırın

Uplifers olarak sağlıklı yaşama ve spora dair düzenlenen tüm etkinliklerden sizleri haberdar etmeye çalışıyoruz. Bugün de sizlerle ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz, iyi yaşama temasıyla ortaya çıkmış ve 14 Haziran’da gerçekleştirilecek olan ”Wellness Day”in program detaylarını paylaşacağız.

İstanbul Sağlıklı Yaşam Etkinlikleri
İstanbul Sağlıklı Yaşam Etkinlikleri

‘’Sağlık hayatımızın en önemli konularından biri olduğu halde neden özel bir günü yok?’’ sorusu ile başlayan ve Richmond International Yönetim Kurulu Başkanı Belgin Aksoy liderliğinde organize edilen Wellness Day, bilinçli ve daha iyi yaşam için hayatımızı 1 gün bile olsa değiştirerek, sağlıklı yaşama dikkat çekmeyi amaçlıyor. Hedef “iyi yaşam” bilincini yayarak, Türkiye’den dünyaya uzanan uluslararası bir gün yaratmak.

Kristina_Vanni
Kristina Vanni

Etkinlikler kapsamında düzenlenecek  “Uluslararası Wellness Day’in neden şimdi tam zamanı?” panelinde, spa ve wellness alanında dünya çapında takip edilen yayıncı, yazar ve blogger’lar, sağlıklı yemek pişirme ve yeme konusunda uzman NewYorklu yazar Kristina Vanni,güzellik, spa ve wellness gurusu Rona Berg ile seyahat ve spa medyasının en önemli isimlerinden USA Today yazarı Kitty Bean Yancey, iyi yaşamı konuşacaklar.

Wellness Day etkinliklerinde bu yıl, Yoga master Gem Akcan, Türkiye’nin Fitness Superstarı Murat Tavman, ödüllü İsveç güzellik ve bakım markası Kerstin Florian Grup Başkan Yardımcısı Charlene Florian gibi değerli katılımcıların seminer ve eğitimleri de yer alacak.

Katılımcılar, “Wellness Day” web sitesi üzerinden “Sağlıklı yaşamı destekliyorum” imza kampanyasına dahil olup, Türkiye’nin sağlıklı yaşama olan ilgisini dijital platformda paylaşarak, Wellness Day’i Türkiye’den dünyaya uzanan uluslararası bir gün haline getirmek için destek olacaklar.

Belgin Aksoy
Belgin Aksoy

Wellness Day fikir lideri, Richmond International Yönetim Kurulu Başkanı Belgin Aksoy;
“İyi yaşama dikkat çekmek ve insanları bu konuda teşvik etmek amacıyla 2012 yılında hayata geçirdiğimiz Wellness Day’i, her yıl Haziran ayının ikinci Cumartesi gününde kutlayarak, insanlarda iyi yaşam bilincinin oluşmasını sağlamaya çalışıyoruz. Amacımız, herkesi 1 gün bile olsa “Nasıl daha sağlıklı ve iyi yaşarım?” düşüncesine yönlendirmek, hem kişileri hem toplumumuzu  “İyi yaşam” konusunda bilinçlendirmeye çalışmak. Hedefimiz  ‘sağlığa adanmış bir gün’ olan Wellness Day’i  Türkiye’den çıkan ve tüm dünyada kutlanan resmi bir gün haline getirmek.” diyor.

 

 

 

Etkinlik programı

14 Haziran 2014 Cumartesi – Richmond Nua Wellness Spa / Sapanca

  • 10:30 – 11:00 Açılış

Tüm gün açık alanlar;

  • Kabana Resepsiyon  : Vücut analizi ve genel değerlendirme
  • Kabana Avocado       : Baş ve boyun masajı
  • Kabana Mango          : Nua Shop
  • Terranua                    : Beauty Food Lezzetleri

Workshoplar;

  • Yoga Master Gem Akcan ile Yoga // 11:00   – 11:45
  • Türkiye’ nin Fitness Superstar’ı Murat Tavman ile  “Fit bir vücudun gerçek sırrı” // 13:45 – 14:45
  • Murat Tavman ile “Tavman’ın fit mutfağı” // 16:45 – 17:45

Seminerler;

  • Panel: “Uluslararası Wellness Day’in neden şimdi tam zamanı? // 12:00 – 13:30

Konuşmacılar;

New Yorklu ünlü yazar Kristina Vanni,

Spa ve Wellness gurusu Rona Berg

USA Today yazarı ve blogger Kitty Bean Yancey,

  • Kerstin Florian Yaratıcı Grup Başkanı Charlene Florian ile “Uzun yaşam trendleri ve cilt sağlığı” // 15:30  – 16:30

Uplifers
Kaliteli ve mutlu yaşam koçunuz!