11 Şubat Kova Yeniayı: Odağımızın yönü neredeyse, büyüme orada gerçekleşir

11 Şubat Perşembe akşamı Kova’daki Yeni Ay’da çok özel bir hizalanma gerçekleşiyor. Ay, Güneş, Merkür, Venüs, Jüpiter ve Satürn gezegenlerinin hepsi Kova’da olacak ve yüksek enerji alanı açılacak. Kova’nın enerjisi devrimci, yaratıcı, uyanışa geçirici ve genişletici. Yeni fikirlerle beraber kendimizi bir diğerinde görebilme yeteneğini de ortaya çıkarıyor. Bu kadar gezegenin bir burçta bir arada olması odağımızın genişlemesi veya büyümesi anlamına geliyor.

Odağını nereye veya neye yönlendirmeyi seçiyorsun? Odağımızın yönü neredeyse orada büyüme gerçekleşir.
Vizyonunu nereye genişletiyorsun? Yaşamına yenilikleri nasıl getirebilirsin? Değişimi kontrol etmeden akışın içinde nasıl kucaklayabilirsin?

Bu enerji senin üzerinde çalışabilmen ve yaşamında kullanabilmen için. Yapmamız gereken içimizdeki o sonsuz evren ile bir araya gelmek, bağlantıda kalarak nereye doğru çağrıldığımızı duyabilmenin zamanı. Hepimizin gittiği bir yol var ve bu yol gerçekten bizim yaşamımızı destekliyor mu? Bu yol gerçekten gitmek istediğimiz yere götürüyor mu? Bu yol gerçekten gitmek istediğimiz yol mu?

Bu enerjinin sadece kendimizde değil tüm dünyada, küresel olarak etkisini görebiliriz. En son bu tarz Kova enerjisini 60’larda Hippilerin karşıt harekete geçtiklerinde görmüştük. Eşitlik, huzur ve birlik gücünü hatırlatan bu hareket aslında tam da Kova enerjisine ait. Bu yeni ayda atılan tohumları aylar belki yıllar sonra çiçek açmaları için beklemek durumunda kalabiliriz yani değişim aniden olmayabilir. Yeni ayla beraber hizalanan gezegenlerin etkisinde ortaya çıkan enerjilerle yaratıcı potansiyelin merkezinden yeni yüksek gerçekliğimize doğru bir yol çizebiliriz.

Bu enerjiyi titreşimini yükseltmek için kullanabilirsin. Yükselen titreşimini kendi iyiliğin için olması yerine tüm insanlık için olursa gezegenimizdeki enerjiyi de beraber dönüştürmüş oluruz. Şu anda gezegenimizin en çok ihtiyaç duyduğu şeyde belki de bu. Kendi iç ateşimizin tüm dünyadaki yaşayan hücreleri besleyen ve büyüten bir ışık seli olduğunu hayal ederek yapabiliriz. Hepimizin ışığına ihtiyaç var bu dünyada, kaçınılmaz değişimin yolunu aydınlatacak olanlarda bizlerin ışıkları. Her ne kadar karanlık olsa da yol, ışıklarımızla birlik olup aydınlanmasını sağlayabiliriz. Hepimizin birbirine ihtiyacı var çünkü bir olmak için bu dünyaya geldik.

Yeni Ay güzellikleri yaşamlarımıza getirirken aynı zamanda kendi gerçekliğimizin ortak yaratıcısı olduğumuzu da hatırlatıyor. Sadece kişisel olarak değil kolektif olarak gerçekliğin yaratıcısıyız. Tabii ki bu herkes için iyi olamayabilir. Senin ve benim gerçekliğim farklılık gösterebilir ve ben sana ya da sen bana alan yaratamazsan ikimiz de kendi gerçekliğimiz için birbirimizle karşı karşıya gelebiliriz. Ayrıca bu tarz gezegen hizalanmalarında yolun sonunu görmekte de zorlanabiliriz; yani sisler oluşabilir, zihnimizdeki bulutlardan önümüzü göremiyor olabiliriz. Yolda ilerlemek yerine kendimizi dinlenmek veya uyumak için yarı yolda durmuş halde bulabiliriz. İşte tam burada enerjiler zihinden çıkıp kalbe girmemizi hatırlatıyor. Zihinden kalbine doğru akan enerjilerle oturarak gerçekten kalbinden geçenin ne olduğunu keşfetmenin tam zamanı.

İç bilgeliği arttırmanın ve özellikle vizyonlama yaparak niyet belirlemek istersen 11 Şubat’tan itibaren 3 gün boyunca bu linkteki meditasyonu yapmanı öneririm 

Yeni ay ile beraber yaratım enerjisini büyütmek istersen de bu meditasyonu yapabilirsin. Her zaman meditasyon öncesi önerim de yoga yapman. Bu sayede enerjileri dengelemen ve negatif enerji varsa serbest kalmasına, nötrlemene ve pozitif enerjini yükseltmene yardımcı olacak. Yeni ay akışını yaparak sadece 10 dakikada enerjilerini uyumlayarak niyetlerin için alan açabilirsin.

✦ ☾ YENİ AY Yoga Akışı ☽ ✦ Niyetlerini Söyle ve Hizalan #yeniay #evdeyoga #meltemileyoga

Bu Cumartesi yani 13 Şubat’da yeni ayın 3. gününde hem Sevgililer Günü öncesi hem de Yeni ay enerjisi ile KALBİN SÖYLESİN meditasyonu yapacağız. Saat 21:00’de Uplifers Instagram hesabında canlı yayınla buluşmak üzere.

 

İlginizi çekebilir: Beynimizdeki yaş almayı meditasyon ile yavaşlatabiliriz

Meltem Fakabasmaz
İstanbul’da doğdum. Anaokulundan lise sona kadar okuduğum FMV Işık Lisesi’ni tamamlayarak Endüstri mühendisliği okumak için rotamı Kıbrıs’a çevirdim. 4 sene sonunda okul ikincisi olarak ... Devam