Zeynep Tosun Sonbahar/Kış 2013

Zeynep Tosun Sonbahar/Kış 2013 Kreasyonu
Zeynep Tosun Sonbahar/Kış 2013 Kreasyonu

Birkaç sene önceydi, beni büyüleyen bir tasarımla karşılaştım ve tasarımcısının Zeynep Tosun olduğunu öğrendim. O kadar dikkat uyandırmıştı ki bende, hemen araştırmaya başladım. Her ayrıntı, detaylar, titizlik ve zeki yaklaşımlar teker teker ele geçiriyordu beni. Çok etkilenmiştim. Halen de devam ediyor bu etki.

2008 yılında kendi markasını kuran Tosun, bu kararıyla ne kadar iyi etmiş kelimelerle ifade edemeyeceğim. Özellikle son 3 koleksiyonda oluşturduğu ”Zeynep Tosun” kadını gittikçe netleşti, hatta tamamen oturdu. Web siteleri ve tasarımcılarımızın bu konuda ne kadar geri olduğu daha önce yazdığım bir detaydı. Zeynep Tosun bu konuda da ona oldukça saygı duymamı sağladı. Tasarımın bir bütün olduğunu, kimlik oluşturmak için artık oluşturulan koleksiyon kadar, internet kimliğinin önemini de kavramış bir tasarımcı. Londra Moda Haftasında yer alan Western – Victorian karması şahane koleksiyonun yanı sıra, web sitesini de ziyaret etmenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

Erkeksi ve bir o kadar dişi detayları heyecan verici bir şekilde birleştiren Tosun, deri kullanımındaki ustalıkla da kendini gösteriyor. Western – Victorian karması onun geniş vizyonlu kimliğini tamamen yansıtmış. Renk ve desen geçişleri de bir o kadar göz dolduruyor. Sizi daha fazla oyalamadan Londra Moda Haftası Sonbahar/Kış 2013 koleksiyonu:

            

www.zeyneptosun.com

Ezgi Turan
Ezgi Turan, 2009 senesinde İstanbul Ticaret Üniversitesi, Moda Tasarım bölümünden mezun oldu. Ardından 2009 yılında, 2 yıl süreliğine Home Store ve Dqmane markasına koleksiyonlar ... Devam