Sörf dalgaları, hareketli gece hayatı ve unutulmaz gün batımlarıyla Bali’nin kalbi Kuta

Kuta, Bali’nin kalbinde, adanın en kalabalık, en turistik ve en hareketli kısmı. Burada kıpır kıpır plajlar, sörf merkezleri, restoranlar ve gece kulüplerini bir arada bulabilirsin. Havaalanının hemen yanında olan Kuta, Bali’deki ilk durağın olabilir.

Kuta / Bali

Bali’ye varınca hiç zaman kaybetmeden kendini deniz kenarına atabilirsin, ne de olsa adaya geldin. Bali’nin en hareketli sahili Kuta kıyılarında hem kumsalın keyfini çıkaran turistler, hem de adanın meşhur dalgalarında sörf öğrenmek için dört bir yandan gelen gençler bir arada. Dalgalar senin de aklını çeler de sörf öğrenmeye karar verirsen, bu sahildeki sörf okullarından birini seçebilirsin. Kuta’nın en bilinen sörf okulu “Pro Surf School”u deneyebilirsin; özel dalga havuzu ve sörf öğrencilerinin konaklaması için deniz manzaralı odaları var. Sörfle ilgilenmesen bile güzel manzaralı kafesinde atıştırıp serinlemek için bir şeyler içip yeni insanlarla tanışabilirsin.

Hava kararırken diğer herkesle birlikte Kuta sahiline koşup güneşin denize batışını izlemeyi unutma. Güneşin batışı Bali’nin tüm sahillerinde bir harika; mavi, pembe, mor, turuncu tüm renkler birleşip aklını alıp götürüyor.

Kuta / Bali
Kuta’da gece hayatı

Kuta bölgesini uçtan uca kaplayan bölgenin en hareketli Legian Caddesi; güzel restoranlar, spa merkezleri, hediyelik eşya dükkanları gibi turistlerin ilgisini çeken her şeyi bir arada bulabileceğin yer. Burada uzun bir yürüyüş sonrasında farklı yemek seçenekleri bir arada bulabilirsin, eğer dünya mutfaklarını özlediysen akşam yemeği için ünlü restoranlardan birini de deneyebilirsin. Gecenin ilerleyen saatlerinde bu caddedeki barlar ve gece mekanları iyice hareketleniyor.

Kuta / Bali

Gece eğlencesi için farklı birçok seçenek mevcut. Bu mekanların genelinde tam bir özgürlük hakim, içeri girmek için özel bir hazırlık yapmana gerek yok, parmak arası terliklerinle girip kendini çıplak ayakla barın üstünde dans ederken bulabilirsin mesela bir anda. Sky Garden Club Kuta’nın en meşhurlarından; alt katı gece kulübü, üst katta ise nargile içip dans edebileceğin bir teras mevcut. Tüm bu mekanlarda eğlence sabaha kadar devam ediyor.

Aklında olsun
  • Değişik bir şeyler mi tatmak istiyorsun, buradaki kafelerde bulabileceğin simsiyah yanmış gibi görünen ekmekli bir tostlardan ısmarla kendine. Yanına da Bali’nin meşhur içeceklerinden bir avokado suyu söyle. Son zamanların meşhur meyvelerinden olan avokadonun her şeklini denedin belki ama ya meyve suyunu? Bu kadar yol gelmişken çikolata soslu bu içeceği tatmayı sakın unutma.
Kuta / Bali
  • Alışveriş merkezlerinden vazgeçemeyenlerdensen Bali’deki alışveriş merkezleri genelde Kuta ve etrafında yer alıyor. Hem alışveriş yapmak hem de serinlemek için uğrayabilirsin.
  • Sulu eğlence parklarını seviyorsan bu bölgedekilerden birine uğrayıp sıcağın etkisini kaydıraklardan kayarak azaltabilirsin.

İlginizi çekebilir: Modern dünyanın konforunun kültürel esintilerle harmanlandığı yer: Bangkok

Gökçe Argun
Büyük küçük kaçamaklarla yeni yerler keşfetmekten daha güzel ne olabilir? Daha önce yürünmemiş sokakların, henüz tadılmamış yemeklerin heyecanı yaşanmalı diye çıktığım yollarda kuşlara özenip ... Devam