Siyahın Eş Anlamı: Asalet

Erkek modasında en kilit renk, kesinlikle siyah.

Bir çok renk denemeleri ve önermeleri yapılsa dahi, gözlemlediğim kadarıyla erkekler ilk tercihi olan siyahtan vazgeçmiyor. Bu gözlemimden yola çıkarak, sizi dark side‘a davet etmek için, siyah tonlarında stil tamamlayıcılar belirledim.

Bunlardan ilki, Nike’ın SB Zoom Stefan Janoski imzalı ayakkabısına, kış ayları için yapılan eklemelerle yeniden üretilen Black Brogue. Siyah deriden yapılmış ve klasik erkek ayakkabısı detaylarıyla süslenmiş. Bu detaylarla, iş hayatında da kullanıma dahil edilebilecek bir sınıfa ucundan da olsa girmekte. Ayakkabı formal bir görüntüye sahip olmasına rağmen rahatlığından ödün vermiyor.

Erkeklere Özel Siyah Giyecek Önerileri
Erkeklere Özel Siyah Giyecek Önerileri

Bir diğeri ise, Alexander Wang imzası taşıyan kruvaze palto. Şıklık ile eş anlamlı sayılabilecek siyah renkte üretilen palto; klasik formdan uzak kalıbı ve eril tasarımı ile oldukça havalı duruyor. Kusursuz dikimiyle bu duruşu desteklerken, yün, akrilik, pamuk ve rayondan üretilen ürün sizi kış aylarında oldukça sıcak tutacağa benziyor.

Erkeklere Özel Siyah Giyecek Önerileri
Erkeklere Özel Siyah Giyecek Önerileri

Saat, erkekler için tamamlayıcı niteliğinde olmakla beraber, vazgeçilmez tek aksesuar da olabilir. Modanın geri dönüşü ile tekrar değerlenen Casio G-Shock, yeni seriler üretmeye başladı. Lovers serisinden DW-6900 ”Blackberry” ve yine G-Shock’tan Sky Cockpit GW-A1000FC gibi iki modele oldukça güzel eklemelerde bulunulmuş. ”Blackberry”, göstergelerinde küçük, kırmızı ve mor renkli detaylar taşırken, arka yüzey ise şeytanlar ve melekler içeren grafiği ile özelleştirilmiş.

Erkeklere Özel Siyah Giyecek Önerileri
Erkeklere Özel Siyah Giyecek Önerileri

Sky Cockpit ise, pilot ve havacılara adanmış, oldukça seyrek olarak eklenen parçalardan. Dayanıklılıkta iddialı olan kronometresi, uçuşlardaki zorlu şartlar için biçilmiş kaftan. G-Shock’un özelliği olan şok direncinin yanı sıra, güneş enerjisiyle şarj olma, termometre ve enerji tasarrufu özelliklerine de sahip. Gri ve siyah tonlarıyla tasarlanan saat, estetik olarak da oldukça çekici.

Son seçimim ise, Haven ve Maiden Noir markalarının birlikte oluşturduğu kapsül koleksiyonun parçası olan bir gömlek. Erkeksi kalıbının yanı sıra, askeri kıyafet formlarını da barındıran ve kamuflaj deseninin siyah ve siyahın tonlarıyla yorumlanması ile oluşturulan bu tasarım, günün trendi ile oldukça örtüşür nitelikte. Bunu Türkiye’de edinmeniz zor olsa da, şuan kış koleksiyonlarını satışa sunmuş markaların çoğunda benzerine rastlayabilirsiniz.

Erkeklere Özel Siyah Giyecek Önerileri
Erkeklere Özel Siyah Giyecek Önerileri

Kış aylarında başınız sıkıştığında kullanmanız için seçtiğim bu siyah örnekler kısıtlı olsa da, işinize yarar diye umuyorum. : )

 

Ezgi Turan
Ezgi Turan, 2009 senesinde İstanbul Ticaret Üniversitesi, Moda Tasarım bölümünden mezun oldu. Ardından 2009 yılında, 2 yıl süreliğine Home Store ve Dqmane markasına koleksiyonlar ... Devam