Sen kuşları boşver, en güzeli Seabird Airlines’la uçmak

Seabird Airlines - Deniz Uçağı
Seabird Airlines – Deniz Uçağı

“Uzaklara uçma kuşum, uçup da gitme yorulursun” devri artık bitiyor. “Uç kuşum, uç diyesim geliyor!” derken, bu satırları yazarken vallahi de billahi de sarhoş değilim. Seabird Airlines’la mesafeler iyice kısalıyor, uçuşlar daha da keyifli bir hale geliyor, bambaşka bir boyuta taşınıyor.

İstanbul kanatlarımın altında…

Girişimci dediğin böyle olur!

Yıllardır Amerika’da havacılık sektöründe çok kral deneyimler edinen, genç ve tatlı patron Kürşad Arusan; 2-3 yıldır üzerinde çalıştığı projesini, kanunlar, prosedürler ve daha bir sürü şey silsilesinden sonra geçtiğimiz yaz yürürlüğe koyabiliyor. Kürşad’ın deneyimi, işinde çok iyi olması ve özellikle de severek yapması, kendine güveni, çalışanlarına da geçmiş ki, tüm profesyonellikleriyle bize harika bir deneyim yaşattılar. Pilotlar, belirli bir eğitimden geçtikten sonra Seabird Airlines’da pilot olabilme hakkına erişiyorlar. Kolay değil, hem Türkiye’de bir ilk, hem de öyle bizim bildiğimiz uçaklara benzemiyor. Vapura, tekneye biniyormuş gibi bir iskeleden uçağa binip, suyun üzerinden kalkıp bulutların arasına karışmak gerçekten bambaşka bir duygu.

 

Kürşadcığımla

Biz Nisan ayının ortalarında resmen başlatmayı düşündükleri turistik İstanbul turu yaptık Kürşadcığımız ve değerli pilotlarımızla. 20 dakika boyunca İstanbul’u boydan boya tepeden izlemek çok güzel bir his. Ne helikopter, ne bildiğimiz uçak, Seabird Airlines işte. Fazla söze gerek yok! Şehirler arası yolculuğun yanı sıra, böyle bir İstanbul turu fikri benim acayip hoşuma gitti. Eğer seyahat ettiğim bir ülkede böyle bir fırsat olursa, mutlaka tatmak isteyeceğim bir deneyim. Hele bir de Seabird Airlines’ınki gibi uçuk olmayan fiyatlaraysa tadından yenmez! Hem yerli, hem yabancı turistlere hitap edecek, çok güzel bir turistik atraksiyon.

 

Tepeden başka bir güzelsin

Hamilelik 3 aya inmez ama İstanbul- Bursa arası 18 dakikaya iner, valla!

 

Bozcaada’ya gitme sözü alınırken                      Zeyno’yla mutluluk sarhoşuyuz

17 yolcu kapasiteli bu tatlı deniz uçaklarıyla İstanbul – Bursa 18 dakikaya iniyor! Düşünsenize telefondaki arkadaşınıza “Birazdan oradayım” deme lüksünüz var artık. Hafta sonları gideyim de ayağımı iki denize sokayım deyip, uzun yolundan dolayı yakınıp, gidemediğim Bozcaada’ya artık 70 dakikada gidebilecek olmam ve daha da güzeli uçaktan indiğimde başka bir vasıtaya binmek durumunda kalmayacağımı bilmek inanılmaz bir lüks. Çeşme ve Bodrum için de aynı şey geçerli oluyor tabii. Deniz uçağının kerametleri! Bu uçakların altı kızak gibi olduğu için de, kışın Kartalkaya’ya da uçuşların başlaması Seabird Airlines’ın güzel planları arasında. O gittikçe bitmeyen, kıvrıla kıvrıla çıktığımız dağ yolu da artık tarih olacak gibi! Direk dağın tepesine konup, kayağımızla aşağı bile inebiliriz artık!

Sana dün bir tepeden baktım aziz İstanbul

Kürşad Arusan; ne iyi etmiş de böyle bir girişimde bulunmuş. Hem güzel yurdumuza inanılmaz bir yenilik kattı, hem de dünyanın sayılı yerinde olan bir güzelliğe İstanbul’u da eklemiş oldu! Ben İstanbul turuna doymadım doyamadım. “Sana dün bir tepeden baktım aziz İstanbul” diye diye hayallere daldım uçuş boyunca. Tarifeler başlar başlamaz beni Seabird Airlines’ın uçuşlarında bulabilirsiniz. Artık böyle bir lüksümüz varken, neden öğle yemeğini Bozcaada’da, akşam yemeğini Çeşme’de yemeyelim ki! Şimdiden önceden alınmış normal uçak biletlerinizi iptal edin, kendinize bir güzellik yapın ve Seabird Airlines’la İstanbul’u tatil beldelerine daha kısa sürelerde bağlayın. Çok güzel bir deneyim olacak. Hem bana hem de Seabird Airlines’a güvenin, pişman olmayacaksınız. İyi uçuşlar…

Pilotlar, bizim pilotlarımız

Önemli Detaylar:

  • Yolcu kapasitesi 17 kişilik dediysem bavulsuz, tek tabanca gideceğinizi sanmayın. Yapın tatlı tatlı bavulunuzu, ama anneannemin Bodrum’a gittiği gibi peynirinizi, zeytininizi de almayıverin yanınıza. Yapın bir tane bavul, pır pır gidin…
  • Söylemeyeyim, söylemeyeyim dedim ama yine tutamıyorum ağzımı. Seabird Airlines yakında Yunan Adaları’na da uçmayı planlıyor. Hadi yine iyisiniz!
  • Pilotların hepsi birbirinden deneyimli, bir o kadar eğitimli. Korkmayın, heyecan yapmayın. Yaslayın sırtınızı profesyonel pilotlara, uçuşunuzun keyfini çıkarın.
  • Bu İstanbul turunu sadece turistik atraksiyon olarak algılamayın. Bence sevgiliye, eşe, dosta yapılabilecek çok klas bir sürpriz de olur. Bak yine hayatınızı kurtardım!
  • Seabird Airlines Haliç’ten kalkıyor ve bulutlara karışıyor. Aman efendim bulamadım, nereden kalkıyor bilemedim demeyin…

Artistik patinaj

 

Yazarın tüm yazıları için tıklayın.

Irmak Yazım
Irmak Yazım // 1987’de İstanbul’da doğdum ama kendimi Rio’da veya Havana’da doğmuş gibi hisseden değişik bir canlıyım. Rio’nun Irmak demek olduğunu hesaba katarsak çok ... Devam