Modada Uzak Doğu alarmı

2013 yılına damgasını vuracak Prada gibi markaların defilelerinde Uzak Doğu esintisi hissediliyor. Nikolay Buryokov’un her zaman kendini gösteren ve lüks öğelere diz çöktüren, buna rağmen o abartılı dünyayı hissetmenize engel olmayan fotoğraflarında da bu esinti ön planda.

Öncelikle, onunla çalışmak için hazırda bekleyen onca markanın dolabını açan ve içlerinden Uzak Doğu’ya ait kalıpları olan parçaları bir bir ayıran Baryshka Mikael’in ellerine sağlık diyorum. Çünkü genellikle belirli bir konsept oluşturulmaya çalışıldığında styling ya çok sıradan kalıyor ya da kadın figürü yerine bir palyaço ile eğlenmek zorunda kalıyorsunuz. Fakat bu işte görünen o ki; iyi iş çıkarılmış. Model Sasha Luss’ın kadınlığından hiçbir şey kaybetmediği gibi, aksine işini seksiliğinin en üst mertebelerinde sergilediğini görüyoruz. Seçtiği modern parçalarla bunu oluşturan stylist Baryshka dev isimlerden,  Marc Jacobs, Proenza Schouler, Alexander Wang ve DKNY’ın desteğini arkasına almış. Elle, Stylist gibi moda dünyasında öneme sahip dergilere ışığına hayran bırakacak çekimler yapan Buryokov, bu çekimi ile de SnC dergisini kendine bağlamıştır diye tahmin ediyorum. Işığının yanı sıra, oyuncuları titreten bir  yönetmen gibi, sette model üzerinde yarattığı etki hayranlık yaratacak başka bir nokta.

Yeni Trend Uzak Doğu Modası Tehlikesi
Yeni Trend Uzak Doğu Modası Tehlikesi

 

 

 

 

 

 

Ezgi Turan
Ezgi Turan, 2009 senesinde İstanbul Ticaret Üniversitesi, Moda Tasarım bölümünden mezun oldu. Ardından 2009 yılında, 2 yıl süreliğine Home Store ve Dqmane markasına koleksiyonlar ... Devam