Koray Parlak’ın teatral şöleni

Koray Parlak'ın yaptığı Sıradışı Çekimler
Koray Parlak’ın yaptığı Sıradışı Çekimler

Hemen hemen hepimizin çocukluğundan aşina olduğu, güzelliği ve göz alıcılığı nedeniyle cezalandırılan, karanlıkta yaşamaya mecbur edilmiş masal prensesinin hikayesini andıran bu karelerle, fotoğrafçı, modadan etkilendiğimiz, kabarık etekler ve parıltılı ayakkabılar hayat ettiğimiz o ilk yaşlarımıza sürüklüyor bizleri. Aynı zamanda renk tonlarının yarattığı o soğuk atmosfer ve hayaleti andıran soluk ama keskin makyaj ile gizemli bir çekiciliğe doğru git gide yaklaştırıyor.

Çekimlerinde, her defasında rastladığım sanatsal ifadelerin, modele büyük bir derinlik katarak işin kalitesini ve değerini oldukça arttıran bir etken olduğunu düşünüyorum. Aynı zamanda makyaj, saç ve stil belirlemede de oldukça başarılı bir ekibe yer verilmiş. Styling, Elele dergisinin moda editörü olan Cristina Cosentino tarafından yapılmış. Saç ,Yargıcı gibi önemli markaların ve dergilerin sıkça tercih ettiği Nuri Şekerci tarafından yapılırken, makyaj yine aynı şekilde dergilerin gözdelerinden Ali Rıza Özdemir imzasını taşıyor. Elele dergisi için yapılmış bu çekim Amerika’nın önemli bloglarında da yer almakta.

Modelliğini Hollandalı model Rose Botman’ın yaptığı çekimde, Cristina Cosentino oldukça isabetli olan seçimleri; Louis Vuitton, Dolce&Gabanna, Beymen ve Nine West’ten yaparak, bu dağınık, tozlu ve puslu ortamı, görkemli ve masalsı bir bütünlüğe çevirmiş.

İşte dahil olmanızı istediğim masal:

 

 

 

 

 

 

Ezgi Turan
Ezgi Turan, 2009 senesinde İstanbul Ticaret Üniversitesi, Moda Tasarım bölümünden mezun oldu. Ardından 2009 yılında, 2 yıl süreliğine Home Store ve Dqmane markasına koleksiyonlar ... Devam