Koray Birand objektifinden: Sezon Oyunları

Sıradan stiller görmekten çok sıkıldık değil mi? Biraz hareket istiyoruz hayatımızda. Ofiste üzerimize baktığımızda kendimizi eğlenceli bir bütünlük içinde görmek fena olmaz değil mi? O zaman haydi biraz cesaret. Sizin için bu stilleri hazırlayan çok cesur ve yaratıcı ekipler var. Mesela mı?

Koray Birand, fotoğraf denince akla gelen ilk isimlerden.

Ekibini iyi seçen Birand, kararlı adımlarını ışığıyla bizlere yansıtıp, modanın sanatsal bir hizada durmasını sağlayan cesaretiyle, şapka çıkarılası bir çekim gerçekleştirmiş.  Makyaj sanatçısı ise ressamın fırçasını oynattığı gibi, modellerin üzerinde başka bir hayat oluşturan, sanatsal dokunuşu ile sizi o dünyaya davet eden Ali Rıza Özdemir. En başarılı bulduğum dergilerden XOXO ile de çalışan Özdemir, tonlamaların tatlı geçişini, uyguladığı ıslaklıkla bütünleştirip, ilgi çekici bir kadın yaratmış.

Mahizer Aytaş, alt notası sportif olan ama üstte işlediği geometrik hatları ile renkleri bloke eden bir stili, oldukça ilgi çekici bir orta noktada toplamış ve seçtiği markalarla da buna son noktayı koymuş. Celine, Alexander Wang, Stella McCartney bu stile şüphesiz cuk oturmuş.

Amerikalı modeli çok çok beğenmesem de, stilin içine oturmadığını da söyleyemem. Burada fotoğrafçının profesyonelliği ile Samantha Gradoville o ruha, doğallığı ile bürünebilmiş.

Şimdi sıra fotoğraflara bakıp, kendinizce içselleştirip, minik darbelerle stilinizi baştan yaratmakta.

BirandTurkey1 BirandTurkey2

BirandTurkey3 BirandTurkey4

BirandTurkey5 BirandTurkey6

BirandTurkey7 BirandTurkey8

BirandTurkey9 BirandTurkey10

BirandTurkey11 BirandTurkey12

Ezgi Turan
Ezgi Turan, 2009 senesinde İstanbul Ticaret Üniversitesi, Moda Tasarım bölümünden mezun oldu. Ardından 2009 yılında, 2 yıl süreliğine Home Store ve Dqmane markasına koleksiyonlar ... Devam