Human Design nedir: İnsan Tasarımı Sistemi ile tanışın

Yaşamımın büyük bir kısmı kendi kimliğimin arayışıyla geçti; kimdim, neden doğmuştum, becerilerim nelerdi, zayıflıklarım nasıl güçlenirdi…

Arayışlarım beni bir eğitimden ötekine, bir kitaptan diğer kitaba yönlendirdi. “Olmadı baştan, olmadı yeniden…” diye diye her girdiğim yolun uzmanı oldum. Uzman olduğum halde uygulayamadıklarımın baskısıyla yıkıldığım bir anda “Human Design” sistemi hayatıma girdi. Kendime itiraf edemediklerim de dahil olmak üzere gerçek kimliğimi bana gösterdi. Böylelikle arayışlarım son bularak kendi özgün gerçekliğime tüm kapılarımı açıp öz kimliğimi kucaklamaya başladım.

Meğer sürekli oldurmaya çalıştığım bir kişiliğin dışında hiçbir şey yapmamışım. Kendim olmak yerine onun gibi bunun gibi olmaya çalışarak hayatımı yokuş aşağı salmışım. Human Design, bana oldurmaya çalıştığım kişiliğimi ve bana has olan kişiliğimi gösterdikçe uyanmaya ve tüm yaşadıklarıma aymaya başladım.

Human Design ile 13 yıl önce tanıştım. Önceleri kavramaya çalıştığım bilgiler, ben tekrar ettikçe ve bilgiyi kendi deneyimlerimde test ettikçe uygulamaya, uyguladıkça da kazanmaya başladım; hayatım iyileşti, konfor alanım gelişti, kendimi iyi hissetme hallerim arttı.

İnsanın, kendini iyi hissetme ihtiyacının hayatta kalma içgüdüsüyle oluşan olmazsa olmazı olduğunu böylelikle keşfettim. İçgüdülerin gittikçe artan iyi hissetme ihtiyacı her gün biraz daha yükseliyor ve günümüzde toplum normalleri değişirken “Kendini iyi hissetme” arayışının artışı bilgi arayışlarını da artırıyor. Çünkü “Kendini iyi hissettiren bilgi, doğru bilgidir.” diyen yeni bir normalleşme süreci içindeyiz.

Human Design, tam da bu süreçte kendimizi iyi hissetmeye öncülük eden bilgilerin yanı sıra kim olduğumuzu, neler yapabileceğimizi veya neler yapamayacağımızı adım adım gösteren, sınırsız bir bilgi kaynağı olarak karşımıza çıkar.

Human Design’ın bana katkılarından dolayı bu büyük bilgi denizine gözüm kapalı girdim ve profesyonel lisanslı “Human Design Eğitmeni” olarak yeni yoluma 5 yıl önce başladım. Kendi dönüşümlerimi devam ettirirken birçok hayata dokunarak iyileşmelere tanık olmanın övüncünü de yaşıyorum.

Human Design uygulayıcısı, eğitmeni ve rehberi olmanın yanı sıra şimdi de “Uplifers Ailesi’ni” “Human Design” ile tanıştırmanın heyecanı içindeyim.

Kendini keşfetmeye ve özgün gerçekliğini yaşamaya gönüllü olan kim varsa Human Design bilgi kaynağı ile tanışmaya davet ediyorum…

Sevgiyle ve şifayla kalın!

Nalan Kahraman Human Design ve Zihin Eğitmeni
Merhaba, Ben kimim? – Neden varım? – Önemli olan akıllı olmaksa hissettiklerim niye var? türünden bitmek bilmeyen sorularımın cevaplarını 2008 yılında tanıştığım Human Design ... Devam