Güneş tutulmasına özel meditasyon: Teslimiyet ve farkındalığa hazırlık

Mayıs ayındaki Ay tutulması sonrası şimdi de Haziran ayında halkalı Güneş tutulması ile yaşamımıza farklı bir boyut geliyor. Bir tutulmadan başka bir tutulmaya doğru yol alırken eski ve yeni arasında geçişler yaşatan 26 Mayıs kanlı dolunay tutulmasının yarattığı etki 10 Haziran’da Yeni Ay’da Güneş tutulması ile yeni bir boyut kazanıyor. Yeni başlangıçların habercisi olacak yeni ayda Güneş tutulması, dolunay sonrası sizin için açılan yolda gitmeye başlayacağınızın habercisi.

Yaşamımızda tutulma etkisi ile sarsıcı bir süreç yaşandı, belki taşlar yerinden oynadı; gidenler gitti, kalanlar kaldı. Tüm bunlar tutulmaların doğası gereği gerçekleşiyor. İkizler burcundaki Güneş’te gerçekleşecek tutulma ikizler burcunun özelliklerinin bir yansıması şeklinde. İkizler burcunun sembolünde ikizlerden biri ölümlü biri ölümsüzdür. İkisi de dünya üzerindeki ikililiğimizin bir temsili niteliğinde. Sınırlı fiziksel bedenlerimiz ve maddesel olanı kontrol etme ihtiyaçlarımızla insan olmakla beraber, aynı zamanda sınırsız ruhlar olarak sonsuz bir yolculuğun içindeyiz. İnsan olarak çevremizdeki nesneleri ve olayları etiketleme merakımız ve arzumuz, ruhsal seviyede büyük resmi anlamak ve her şeyin bir şekilde birbirinin parçası olduğunun bilinci ile bir arada yol alıyor. Bu şekilde bir ikilemin yaşamımızda olması her ne kadar tuzak gibi görünse de, aslında rahatsız eden bir akış içinden sıyrılıp çıkmamızı da kolaylaştırıyor.

Kendi yarattığımız ve kurguladığımız etiketler ve hikayelerden özgürleşerek olaylara nasıl yeni bir açıdan bakabiliriz?

Merkür gezegeninin gerilemesi devam ederken bu tutulma bize yeni bilgiler sunabilir veya zihinsel anlamda yoğun ve karmaşık bir sürecin içine sokabilir. Yeni ayda tutulma yeni başlangıçla beraber yeni tohumların atılması için verimli dönemlerden biri olsa da bizi yavaş hareket etmeye ve içgüdülerimize güvenmeye davet ediyor. Bu tutulmanın enerjisinde her düşündüğünüze ve duyduğunuza inanmayın derim. Çünkü artık yürüdüğümüz topraklar eskisi gibi değil. İç pusulamızın sesini duyarak ve ona güvenerek zihinsel sisler veya birileri tarafından manipüle edilme halimizden özgürleşebiliriz.

Artık yeni bir alana doğru ilerliyoruz. Tutulmanın yarattığı çevresel değişimler için geçmişten öğrendiklerimiz rehberimiz olabilir. Tutulma eski anılarımızı tetiklerken Mayıs ve Kasım 2020’de yaşadıklarımızı, hatta Aralık 2011’de yaşadıklarımızı hatırlamamız bize yardımcı olabilir. Bu dönemlerde dikkat çeken bir olay yaşamış mıydın?

Yaşadığımız Güneş tutulması kolektif kaderimizde yeni bir sayfa açıyor. 2029’da gerçekleşecek ikizlerdeki bir sonraki tutulmaya kadar her ne oluyorsa birbirini etkileyerek büyüyecek. Kendimize sormamız gereken sorulardan biri şu: Nasıl bir toplumda yaşamak istiyoruz ve dünyamız nasıl olsun? Bu sorulara vereceğimiz cevaplar geleceğimizi de etkiliyor. Daha yüksek frekansa geçmek istiyorsak seçimlerimize, sözlerimize ve düşüncelerimize farkındalık getirmenin tam zamanı. Evet, başkalarının fikirlerini, seçimlerini ve düşüncelerini kontrol edemeyiz, fakat kendimiz farkındalıkla seçimler yapıp hareket edersek kendi gücümüzü elimizde tutma şansına da sahip olabiliriz.

Tutulmanın enerjisini istemediklerimiz yerine istediklerimize odaklanmak üzere kullanabilmek için farkındalığa ve düşüncelerimizin bize neler hissettirdiğine önem vermenin tam zamanı. Yani mindful (açık, yargısız, arkadaşça ve şefkatle) yaklaşımla yaşamımızda yeni bir sayfayı tam istediğimiz gibi açabiliriz. Korku, suçluluk ve utancın yarattığı gölgelerden özgürleşerek sevgiyle hareket etmenin tam zamanı.

Yapmamız gereken tek şey bu enerji altında bir şeylerin olması için zorlamamak ve bize yolumuzu gösterecek olanlar için farkındalıkla kalmak. Teslimiyet ve farkındalık bu tutulmanın ana başlığı. Mucizeleriyle hayatımıza girecek bu enerji için ihtiyacımız olan şey, teslimiyet ve iç bilgeliğimize her adımda güvenmek.

Güneş tutulması özel ritüeli (10 Haziran’dan itibaren 7 gün boyunca yapabilirsiniz)

Ritüel için ihtiyacınız olan bir mum, bir tütsü, sevdiğiniz kristallerden biri, kağıt ve kalem.

Aura temizleme

Tütsünüzü yakın. Başınızın üzerinde 3 tur çevirin. Bunu yaparken içinizden veya sesli bir şekilde “İyi düşüncelerimi mühürlüyorum. Bana doğru akan huzuru ve sakinliği mühürlüyorum” deyin.

Karnınızın önünde 3 tur çevirin. Bunu yaparken içinizden veya sesli bir şekilde “Çevremdeki sevgi ve yaratıcılığı mühürlüyorum” deyin.

Alt bedeninizin ve bacaklarınızın önünde 3 tur çevirin. Bunu yaparken içinizden veya sesli bir şekilde “Beni ağırlaştıran enerji artık hayatımdan çıktı. Hizalandım ve yenilendim” deyin.

Mumunuzu yakın ve 3 derin nefes alıp vererek sadece mumunuza bakarak oturun.

Sonrasında mumunuza bakarak altta yazılanları içinizden söylemeden önce nefes alın, söylerken nefesinizi verin.

  • Kendime ayırdığım bu zaman için kendimi seviyorum.
  • Sakinim ve bedenimde, zihnimde ve ruhumda merkezlendim.
  • Her daim korunacağımı bilerek kozmik enerjilerin bilgeliğine açıldım.
  • Değişimlere hazırım. Amacımla hizalanmama yardımcı olacak değişimlere hoş geldin.
  • Evrenin yol göstericiliğine güveniyorum.
  • Ben huzurum, sevgiyim, şefkatim ve herkes için bunu diliyorum.

Enerji yenileme meditasyonu

10 Haziran saat 21.30’da @uplifers Instagram sayfasında canlı yayında izleyebilir, yayını kaçırırsan IGTV meditasyon serileri altında kayıtlı olan videoya daha sonra bakabilirsiniz. Canlı yayına katılırsanız ritüelin sonundaki kısmı beraber yapabiliriz.

Niyet zamanı

En detaylı şekilde yaşamınızda arzuladığınız 7 şeyi defterinize yazın.

Yazdıklarınızı okuduktan sonra “Sevgili Evren, benim dileklerimi almana ve onların gerçekleşmesi için yardımcı olmana niyet ediyorum. Yüksek benliğimin hayrına olacak şekilde gerçekleşmelerine niyet ediyorum. Bana ve çevreme huzur, bolluk ve mutluluk getirsin. Teşekkürler, teşekkürler, teşekkürler.”

Yukarıdaki yazıyı söyleyerek kağıdını ve seçtiğin kristali yatağının baş ucuna yerleştir. 3 gün boyunca burada kalsın ve evrene teslim olurken ona güvenini simgelesin.

Şimdi mumunu üfleyebilirsin!

Instagram: meltem_fakabasmaz
http://www.terapimyoga.com

İlginizi çekebilir: Beynimizdeki yaş almayı meditasyon ile yavaşlatabiliriz

Meltem Fakabasmaz Yoga Terapi, Nefes ve Meditasyon Eğitmeni
İstanbul’da doğdum. Anaokulundan lise sona kadar okuduğum FMV Işık Lisesi’ni tamamlayarak Endüstri mühendisliği okumak için rotamı Kıbrıs’a çevirdim. 4 sene sonunda okul ikincisi olarak ... Devam