Gri vs Neitzke

Douglas Neitzle'li Dario Salamone çekimi
Douglas Neitzle’li Dario Salamone çekimi

Soğuk, gri kış. Renklerin gelen ilk karla etrafa kaçıştığı, saklandığı ve siz erkeklerin bir nebze oh dediği kış ayları geldi çattı. Tabii içinizde bir renk severler takımı olsa da, kaideyi bozmuyor.

Bu puslu mevsimde, resmiyeti bir nebze olsun ortadan kaldırmak için, düzeni bozan, doğanın kusursuzluğuna inat küçük dokunuşlarla gündelik bir ortam ve tarz yaratan fotoğrafçı Dario Salamone; bu özelliğiyle oldukça tanınmış. The Greatest Magazine gibi büyük dergilerin yanı sıra, Costume National’ın da fotoğraflarını çekmiş. Rahat bir tarzı olan fotoğrafçı, bu tarzla tek olmasa da ışığıyla bütünleşerek farklı bir isim olmayı başarmış.

Erkek kareleri nedense benim için daha zor  ve önemli. Kadınların şansı biraz daha fazla çünkü. Yoğun makyaj hileleri, abartılmış aksesuar destekleri bu ayrıntılardan bir kaçı. Erkekler için ise doğallık ne kadar çok, o kadar iyi. Ve bunu farklı kılmak için geriye tek şey kalıyor: mekan, ışık, duruşlar. Ah tabii bir de kıyafet (fotoğraflar güzel olunca amacı kaçırabiliyorum sanırım).

Yakışıklı model Douglas Neitzke, arkasında bir çok fan bırakarak ilerlemeye devam ediyor. Paul Smith, Cérutti, YSL gibi bir çok markanın modelliğini yapmış. Bu karelerde ise üzerinde, Dior, Dolce&Gabanna, Iceberg, Salvatore Ferragamo, Emporio Armani, Jil Sander gibi ünlü modacı ve markaları taşımakta.

Douglas Neitzle'li Dario Salamone çekimi
Douglas Neitzle’li Dario Salamone çekimi

 

 

 

 

Ezgi Turan
Ezgi Turan, 2009 senesinde İstanbul Ticaret Üniversitesi, Moda Tasarım bölümünden mezun oldu. Ardından 2009 yılında, 2 yıl süreliğine Home Store ve Dqmane markasına koleksiyonlar ... Devam