Jeff Brines, sabah 9 – akşam 7 çalışan bir finans uzmanı. Kulağa sıkıcı mı geliyor? Bir daha düşünün.

Yoğun çalışma temposuna rağmen, Jeff Brines 140 gününü kaymaya, 160 gününü de bisiklet sürmeye ayırmayı başarmış. Bu sırada Go Pro ile çektiği görüntüler ise, gerçekten nefes kesiyor.

En zorlu parkurlarda kaymak ister miydiniz? Peki ya çıplak ellerinizle balık yakalamak? Çamurlu ancak bir o kadar da güzel manzaralı yollarda bisikletinizle dolaşmak? Aslında hepsi sizin elinizde. Önemli olan boş zamanlarınızı nasıl değerlendirmeye kadar verdiğiniz. 

Jeff Brines, The Other Hours isimli projesinde “other hours” yani “diğer saatler” olarak gördüğü vakitleri “günlük hayatınızda iş dışında sahip olduğunuz vakit” olarak tanımlarken, bu zamanların ayrıca “hayatınızın en güzel anları” olduğunu belirtmeyi de ihmal etmiyor. The Other Hours projesi kapsamında hazırladığı videolarda hareketli kayak görüntülerinden kamp macerasına, uzun bisiklet yolculuklarından dalga sörfü görüntülerine kadar pek çok farklı ve heyecan dolu spor görüntülerine yer veren Brines; ilk duyulduğunda kulaklarda sıkıcı gibi tınlayan yaşamını nasıl hareketlendirdiğini de en keyifli şekilde bizlerle paylaşmış oluyor. 

Maceraları esnasında sevimli ve en az kendisi kadar maceraperest köpeğini de sık sık yanına alan Jeff Brines; böylelikle hem çektiği görüntülerini daha da renkli hale getiriyor hem de en heyecanlı hobilerini en yakın dostlarından biri ile paylaşmış oluyor.

Peki siz boş zamanlarınızı nasıl değerlendiriyorsunuz?

The Other Hours projesinde aslında pek çoğumuzun “boş zaman” olarak adlandırdığı ve günlük hayatta iş yaşamı dışında kalan tüm saatler içerisinde yaptığı etkinliklere yer veren Jeff Brines; bu saatleri “boş zaman” diye genellemekten ziyade “diğer saatler” olarak adlandırıyor. Nedeni, aşağıdaki videoda da göreceğiniz üzere, bu zamanların boş olmaktan çok uzak; hatta günlük hayatımızdaki pek çok andan çok daha dolu, hareketli, heyecan verici zamanlar olması olabilir. 

Boş zamanlarımızı yapmaktan zevk aldığımız şeylerle doldurmanın elimizde olduğunu hatırlatan bu görüntüler, size de ilham verebilir.

Eğer siz de hayatınızı yalnızca yaptığınız işlerle değil, iş dışında kalan zamanlarınızda geçirdiğiniz zamanlarda yaptıklarınızla tanımlamak istiyorsanız, Jeff Brines ve maceraları size ilham verebilir. Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız yukarıdaki videoyu izledikten sonra hayatınızda “önemli, “heyecan verici” ya da “olmazsa olmaz” olarak adlandırdığınız şeyleri belirleyerek işe koyulabilirsiniz. Sonrasında vakit, nakit, enerji gibi kaynaklarınızı hayatta “gerçekten”  yapmak istedikleriniz için harcamak konusunda hangi adımları atmanız gerektiğini belirleyebilir, gelecek planlarınızı bu doğrultuda şekillendirebilirsiniz. 

Her gününüzün bir öncelinden daha dolu dolu, heyecan verici, yaşamaktan keyif almanızı sağlayacak şekilde geçmesi dileğiyle…

 

Kaynak:

Unofficialnetworks